Bir Dönem Herkesin Orasına Burasına Takmadan Duramadığı 13 Birbirinden Acayip Takı ve Aksesuar

-

Zaman çok hızlı akıp geçiyor ve biz moda denilen şeyi nedense sürekli takip ediyoruz. Şimdi sırada bir zamanlar hepimizin ayılıp bayılarak taktığı aksesuarları listeleyeceğim. Eminim içeriğe bakarken bir yandan  kıkır kıkır gülecek, diğer yandan da nostalji rüzgarına kapılarak hüzünleneceksiniz. Arkadaşlar, bir nesil bunları takarak yaşlandı!

1. Kupon biriktirilerek alınan iki ucu toplu stres bilekliği

tinypic.com

Türkiye'nin tanıştığı ilk pazarlama harikalarından bir tanesi. Yok takan negatif enerjisini atıyormuş da, yok saatle birlikte takınca manyetik alan oluşturuyormuş da... Bizi bir güzel yediler, biz de gidip gazete kuponu biriktirdik ve bundan aldık.

2. Bebeklerle hiçbir alakası olmadığı halde takılan renkli emzik kolye

Şimdi birileri taksa gülersiniz değil mi? Bir zamanlar öyle değildi işte. Bu emzik şeklinde olan kolyeler, eşek gibi insanların boynunda yıllarca dolaştı. Sanki biraz şekere de benziyordu yalnız?

3. Pilav yapılacak pirincin üstüne isim yazılan kolye

Sanki bir mucize, sanki doğa üstü bir olaydı bu. Bir pirincin üstüne isim yazmak o kadar kolay değildi ama bütün bir ülke de bundan takıyordu. Özellikle sevgilisi olanlar, sevdiceğinin ismini yazdırırdı. Hey gidi günler...

4. Cepte evcil hayvan besliyormuş havası veren pantolon zinciri

Özellikle cüzdanını garantiye almak isteyen gencoların çokça kullandığı bir eleman bu da. Bir zamanlar bunu metalcisi de taktı, hip hopçusu da. Sanki zincirin ucundan minyon bir kurt köpeği çıkacak gibi...

5. İlk bakışta neye benzediği anlaşılmayan, döndürünce SENİ SEVİYORUM yazısı çıkan kolye

Bir neslin en önemli romantik temsilcisi işte bu kolyedir değerli arkadaşlar. Ortadaki yuvarlağa bir fiske atarsınız ve olaylar gelişir...

6. Önünde dev bir metal levha olan, dükkan tabelası görünümlü şapka

Şüphesiz ki bu akımı ülkemize getiren kişi Yonca Evcimik. Bu şapkaların üzerinde daha sonra Metallica, Iron Maiden ve Canım Eniştem yazan modelleri de çıktı. Şaka şaka, eniştemli olan çıkmadı.

7. Anlamını herkes bilmese de moda olduğu için takılan barış kolyesi

Bu evrensel bir işaret biliyorsunuz. Daha ziyade hippi kültürünün bizlere bir armağanı. Ancak bunun barış, dostluk anlamına geldiğini bilerek takan kişi sayısı, bilmeyenlerden daha azdı o dönem.

8. Bir babayı baba yapan en önemli detaylardan biri olan kemere takmalık cep telefonu kılıfı

Eskiden ne güzel babalarımız telefonlarını bu kılıfın içine koyup huzur içerisinde yürüyebiliyorlardı. Şimdi öyle değil. Neden derseniz, akıllı telefonların boyutu bu kılıf için neredeyse küçük bir televizyon ekranı kadar.

9. Kanı deli akan gencoların plakası sayılan isim yazılı gümüş künye

Bu da ne modaydı arkadaş! Bir insan neden kendi adını bileğinde taşıyarak başkasına gösterir bunu bilmiyorum ama mutlaka bir sebebi vardır. Neyse ki bitti gitti bu moda.

10. Bileğe takınca küçük bir tepecik oluşmasını sağlayan G Shock saat

store.donanimhaber.com

Eğer okulunu bitiren, takdir alan ya da bir şekilde hayırlı evlat olmayı becermiş bir ergen varsa, kolunda mutlaka bir adet G Shock saat de vardır. O zamanlar bu saat, "Ben mükemmel bir evlat oldum ve annemgil bana bunu aldı" anlamına geliyordu.

11. Kadın günlerinin assolisti olarak kısırdan sonra seyircilerin karşısına çıkan Şakira kemeri

Ne kadar önemli bir icat olduğunu yıllar sonra anladık. Çünkü bu yokken kalçamıza oyalı yemenileri takmak zorunda kalıyorduk. Eğer hala evinizde bir adet Şakira kemeri varsa çok şanslısınız.

12. Takınca insana kendini Cansu Dere gibi hissettiren Sıla tokası

cdn-st1.ofpof.com

Bu dizi de neydi öyle arkadaşlar? Tamam bir adet acılar içinde Sıla vardı ama en az onun kadar ön planda olan bir de tokası vardı. Hatırlarsanız bütün incik boncukçuların vitrininde iki yıl boyunca SILA TOKASI BULUNUR ilanı asılı kalmıştı.

13. Ruh haline göre renk değiştirdiği iddia edilen yalan dolan yüzük

Ya bizi nasıl yemişler belli değil ya... Bir yüzük eğer benim ruh halimi anlıyorsa gelsin ben onunla evleneyim! Sıcaklığa göre rengini değiştiren bir madde içerdiği doğru ama "Canım senin moralin bozulmuş, izninle ben biraz morarıyorum" diyebildiği yalan!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercy

Denge bilekliği ile sürmeyi unutmuşsunuz... Hatta bir de tabanı kavisli spor ayakkabılar vardı "yürüyüşünüzü dengeli hale getiriyor" diye çok popülerdi bir ara

veli-durak

Denge bilekliği vardı birde gelmiş geçmiş en iyi kerizleme ürünüydü :))

mrycgr

Çünkü hepsi 90'larda çocuk olmak + galp(♥) :D

terminator

İsmim yazılı gümüş künye ben de taktım ama neden taktım bilmiyorum =) Şu an buna gülüyorum ama zamanında ne kadar doğal ve modaydı bu.

inferrno666

#10 Olm malmısınız lan!!! hala takıyorum hatta g-shock dan başka saat takamıyorum. şu an evli ve bir çocuk babasıyım. üniversiteyi bitireli 10 yıl oldu (liseyi sen hesapla) eskiden sürekli kay kay tepesindeydim saatlerim kırılırdı g-shocklat it gibi dayanırdı. şimdi kaymıyorum ama airsoft savaşlarındayım bayadaan beri, yani biraz extreme spor yapınca anlıyosun ne olduğunu. mal gibi yaşayınca g-shock u dediğin gibi değerelendiriyosun tabi.

Görüş Bildir