Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Çocuğun En Mutlu Anları! Messi'yle Tanışan Murtaza Ahmadi'nin Hayali Gerçek Oldu

198PAYLAŞIM

Futbol güzel şey. Çoğumuz için vazgeçilmez bir tutku. Hatta bazıları için bundan da öte. Aynı minik Messi hayranı Murtaza Ahmadi gibi. Poşetten yapılan Messi formasıyla tanıdığımız küçük çocuk hayallerine ulaştı ve hayatının en mutlu anlarını yaşadı.

Poşetten yapılan Messi forması giyen çocuğun fotoğrafı internete düştükten sonra sosyal medyada dünyanın her yerine yayılmıştı.

Çocuğun kimliği ve nerede yaşadığı herkesçe merak ediliyordu. Fotoğraf internete düştükten sonra uzun bir süre fotoğrafın nerede çekildiği ve çocuğun kim olduğu bulunamamıştı.

Messi'nin bu minik hayranı sonunda ortaya çıkmıştı.

Poşet formalı çocuk, Afganistan'da yaşayıp çiftçilikle geçinen bir ailenin küçük oğlu. Adı Murtaza Ahmadi. Baba, gerçek bir forma almaya gücü olmadığı için oğlunu bu şekilde mutlu edebilmişti.

Çocuk sosyal medyada geniş kitlelere ulaşınca Arjantinli yıldız Messi de çocuktan haberdar olmuştu tabii. Messi, Murtaza Ahmadi'ye imzalı bir forma hediye edeceğini duyurmuş ve kısa zaman sonra çocuğa o forma ulaşmıştı.

Murtaza'ya formanın yanında bir de futbol topu hediye edilmişti.

Hayallerine kavuşan Murtaza Ahmadi için tek bir şey eksik kalmıştı. O da Messi'yle tanışmak. Dün akşam o da gerçekleşti.

Barcelona'nın Katar'da Al Ahli takımıyla oynadığı hazırlık maçı öncesinde Murtaza, hayranı olduğu Lionel Messi ile tanıştı.

Murtaza, diğer çocuklarla birlikte futbolcuların elini tutarak sahaya çıktı. Seremoniden sonra diğer çocuklar çıkmıştı ama onun öyle bir niyeti yoktu. Messi'nin yanına koşarak Barcelona ile takım fotoğrafı çektirdi.

Bir çocuğun en mutlu anlarına işte böyle tanık olduk.

Murtaza Ahmadi'nin hayallerine kavuşmasını sağlayıp ona bu anları yaşatan her kim varsa çok yaşasın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serhat-topkaya1

Yavrum ya :'( ne olurdu yani şu dünyada şu çocuğun messiye koştuğu koşarken içinde barındırdğı o mutluluğu sonu 2 metre kare bir yer ve 1.5 metre bir bez olan bir dünya için boş şeyler için savaşmasaydık çocuklar bomba silah sesleri yerine top oynayıp uçurtmanın peşinden koşsaydılar ? Bugün bu olaylara sebep olan herkesi lanetle anıyorum..Umarım kanını ve gözyaşını döktüğünüz bütün çocukların kan ve gözyaşında boğularak acılar içerisinde lanetlenerek ölürsünüz..

ustkomsu

Var olan her bir çocuk en az senin kadar mutlu olsun,bizde izleyip mutlu olalım.

lieebtman

o çocuğum mutluluğu şuan hiç birşeyle ölçülemez . hayallerine ulaşabilen nadir çocuklardan birisi . örneğin ben 36 yaşındayım ilk akülü arabalar çıktığında reklamda görmüştüm ve birgün eti puf kapaklarını yolla kazan diyodu zarfa 5 tane eti puf kapağı koyup yolladım ve sanki etrafımda sadece bizim mahlledeki adar çocuk var zannedip umutla beklemiştim bana çıkmasını daha 5 yaşındaydım . içimde kalmıştır her zaman o hayal

canan-yilmazcan

Bu dünyanın böyle iyiliklere ihtiyacı var ve hiç zor değil iyi olmak.

alp_er

messi böyle bir çocukla tanıştığı için mutlu olmalı bence. bu yaşta bu kadar büyük ve saf temiz hayran bulmak zor.

Görüş Bildir