Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Çocuğun Annesinin Sevgilisi Tarafından Vahşice Öldürülmesini Anlatan Netflix Belgeseli 'The Trials of Gabriel Fernandez'

535PAYLAŞIM

Gerçek olduğunu bile bile izleyince insanın içi gidiyor resmen. 😶

(Not: İçerikte bu belgesel dizinin konusunu oluşturan olaylara yer verilmiştir. Eğer izlemeden önce öğrenmek istemiyorsanız, okumaya burada son vermenizi tavsiye ederiz.)

Bu içerikte Newsweek ve CNN kaynak olarak kullanılmıştır.

Netflix'in geçtiğimiz ay yayınladığı Kanada yapımı belgesel dizisi merak uyandırıyor.

Bir kadının kendi çocuğunu sosyopat sevgilisiyle beraber aylarca işkenceye maruz bırakmasını ele alan mini bir belgesel dizisi 'The Trials of Gabriel Fernandez'. 8 yaşındaki Gabriel Fernandez'in, işkencelere daha fazla dayanamayarak ölmesinin dehşet verici hikâyesini gözler önüne seren bir yapım aynı zamanda.

Tüm bu olup biteni izlerken bütün bir sezon boyunca ağlamadan durmak oldukça güç. Belgesel ufacık bir çocuk ve çaresizliğini gözler önüne seriyor.

'Eşcinsel' olduğunu bahane ederek sevgilisi Pearl Fernandez'in çocuğuna farklı yollarla işkence yapan ve aç bırakan Isauro Aguirre, en sonunda Gabriel'in ölümüne yol açıyor. Gabriel Fernandez, 22 Mayıs 2013'te Palmdale’de ailesinin evinde çıplak bir şekilde bulunuyor.

Sağlık ekipleri, Gabriel'in kaburgasının kırıklar, kafatasında çatlak ve vücudunda yanık izleri tespit ediyorlar.

Hastaneye kaldırıldıktan iki gün sonra Gabriel, hayatını kaybediyor. Annesi Pearl Fernandez ve erkek arkadaşı Isauro Aguirre, Gabriel’in ölümüne sebebiyet verdikleri için suçlanınca Pear Fernandez, olup biteni itiraf etmek zorunda kalıyor. Pearl ve sevgilisi suçlu bulunarak tutuklanıyor.

Fernandez'lerin aile yakınları, Aguirre'nin Gabriel’e zorla kedi dışkısı ve kumu yedirdiğini, annesinin de çocuğu küçük bir dolapta uyumaya zorladığını itiraf ediyorlar.

Kanıt ve ifadeler ışığında Pearl Fernandez, şartlı tahliye koşulu olmadan ömür boyu hapis, Aguirre'yse ölüm cezası çarptırılıyor.Yaşanmış gerçek bir olayın konusunu ele alan belgesel, yayınlanan fragmanıyla büyük bir ses getiriyor. Yayınladığı günden bu yana sesler her geçen gün artıyor.

'The Trials of Gabriel Fernandez' sadece bu dehşeti bizlerin gözleri önüne seren bir belgesel olmakla kalmıyor.

Hatalı işleyişiyle yetersiz kalan sosyal hizmetleri, tanık olduğu bu tarz olaylara sessiz kalan ve 'homofobik' tutum sergileyen insanları da eleştiren bir yöne sahip. Sistemi iyiden iyiye ele alan ve tüm eksikleriyle ortaya seren bir yapım olduğu için özellikle Amerika'da gözleri üstüne çekmeyi başarıyor.

Tek sezon olarak yayınlanan mini belgesel dizisinin yönetmeni Brian Knappenberger, ikinci sezonun çekilmesinin mümkün olduğunu ancak henüz kesin bir karar vermediklerini belirtiyor.

Tek sezonla bile insanın içini yeterince yakan bir belgesel diyebiliriz...

Ağlamadan sezonun sonunu getirebilecek misiniz?

Henüz izlemeyenler için fragmanını buraya bırakalım, bir bakıp karar verin izleyip izleyemeyeceğinize...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
omer-can-gencoglu

Dünya da bir çok mazlum çok büyük acılar çekiyor ancak bu dünya sadece bir oyundan ibarettir bir tür simülasyondur gerçek de kimse acı çekmiyor, işkence görmüyor sadece öyle zannediyor gerçekliği yaratan zihindir bulunduğu çevre ile uyum sağlıyor ve her şeyin gerçek olduğunu zannediyoruz . Bunları söylüyorum çünkü küçücük çocukların böyle acılara maruz kalmasına katlanamıyorum bir nebze gerçeği hatırlayıp yüreğimi soğutuyorum .

ilayda-kizilarslan

izleyemedim .. izlediğim kısımları bile uykumu kaçırmaya yetti dünden beri aklımdan çıkmyor..sürekli oğluma sarılıyorum ona sarılır gibi..hepsi geçti diyorum içimden..allahım nolur mazlumu zalime emanet etme nolur..aklıma minik şiyar geliyor onu da koruyamadık kimbilir bilmediğimiz kimleri hala koruyamıyoruz.

Gizli Kullanıcı

Küçük Gabrieli kim öldürdü? Aslinda bakacak olursak herkes.Bu çocuk aci içinde debelendi kimse sesini duymadi yada duydular gözardı ettiler.Kucuk bi can sistematik bir biçimde işkenceye maruz kaldi o küçük ömründe çekmediği aci kalmadı.Beni darmaduman etti vücudum uyuştu izledikten sonra.Boyle insanlarla ayni evrende olma düşüncesi bile midemi bulandiriyor.

sibel-tekebas

İçeriği açmadan önce belgeseli sonuna kadar izledim ve sonrasında içeriği okudum.. Söylenecek kelimeleri bulamıyorum. İzlerken Tanrıya kaç kere sitem ettim saymadım bile... Lanet olsun diyorum sadece...

omer-can-gencoglu

Tanrıya sitem yerine dua edersek işler düzelecektir. Tanrıyı kabul ediyorsak şeytanı da kabul etmeliyiz. Tanrının kuralları ile yaşamalıyız aksi taktir de peygamberler uyarmıştı, yaratıcıdan uzaklaşırsanız cehennem de yaşarsınız diye.

caw-bella

izlemeye başladım.6 bölümlük dizinin 4. bölümündeyim. Eğer benim gibi çok ağlayan biriyseniz izlemeyin. Çok üzücü...

Görüş Bildir