Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Anatomi Uzmanı Kusursuz İnsan Bedenini Yaratmak İstedi: Sonuç Epey Rahatsız Edici!

-

Anatomist Alice Roberts’ın amacı, pek çok açıdan yetersiz olan insan bedenini kusursuz özelliklerle donatmak ve bunun ardından onu yeniden oluşturmaktı.

Yetersiz derken yanlış anlamayın, elbette insanoğlu olarak eşsiz ve zeki canlılarız, fakat yine de fiziksel özellikler olarak pek çok hayvanın gerisindeyiz.

Söz gelimi, beyinlerimizin büyümesiyle leğen kemiğimizin küçülmesi eşzamanlı gerçekleşti. Böylece koca kafalı bebek/dar kalçalı anne uyumsuzluğu nedeniyle doğumlar sancılı ve prematüre hale geldi.

Bu sebeple yeni doğmuş insan yavruları hayvanların aksine başlarının çaresine bakamıyor, yardıma ve bakıma ihtiyaç duyuyor.

Aynı şekilde yıllar ilerledikçe yaşadığımız sırt ağrıları, tıkanıp nefessiz kalmaya yatkın boğaz yapımız, çoğu zaman yetersiz kalan gözlerimiz ve kulaklarımız da bu yeni “kusursuz insan” bedeni oluşumunda göz önünde bulunduruldu.

Peki tüm bunlara uygun biçimde bir insan bedeni yapılmak istediğinde ortaya nasıl bir şey çıktı?

İşte bu çıktı!

Tövbe estağfurullah demeden önce bu bedenin estetik kaygılardan ziyade yukarıda saydığımız özelliklerden dolayı bu halde düşünüldüğünü unutmayın. Bacaklar hız için kuş bacağı gibi tasarlanmış. Roberts bir anne olduğu için kanguru kesesini de ihmal etmemiş. Gözler ve kulaklar da büyük.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayse-demirsoy1

ayrica daha cok ses duymak icin buyuk kulaklara degil o sesi duymak icin gerekli teknolojiyi olusturmaya yeteneklendirilmisiz bi de boyle dusunun

ayse-demirsoy1

göğüsleri de ağırlik yapmasin diye mi iptal etti acaba 😅

sedaavc75771928

elbette insanoğlu olarak eşsiz ve zeki canlılar değiliz :D

umitlenirsen

bu ne böyle!? vahşi doğaya mı döneceğiz.!?

duru-soyak1

avatar aq

Başlıklar

anne
Görüş Bildir