Görüş Bildir
Haberler
Biliyoruz Yeterince Zor; 12 Maddede Doğru Üniversiteyi Seçmenin Püf Noktaları

Biliyoruz Yeterince Zor; 12 Maddede Doğru Üniversiteyi Seçmenin Püf Noktaları

Tercih zamanı neler çektiğinizi çok iyi anlıyor; bu ipuçlarının seçimlerinize ışık tutmasını diliyoruz 😊

1. Her sabah ulaşmaya çalışırken söylenmeyeceğiniz, aksine içinizi deniz havasıyla dolduracak, merkezi bir yerde olmasına özen gösterin.

Çünkü okula giderken harcadığınız süreyle ne güzel uyunur ya da kahvaltı yapılır. 😋

2. Kampüs fotoğraflarına bakın, eğer farklı bir şehre gitmek istiyorsanız o şehri iyice inceleyin ve orada mutlu olup olmayacağınızı hayal edin.

Zaten uzun yıllardır yaşamayı hayal ettiğiniz bir sahil şehri zaten vardır. 😍

3. Size hazırlık döneminde İngilizce'yi en iyi şekilde öğretmesinin yanı sıra, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Rusça, Japonca ve Çince’den oluşan 7 farklı dili de hayatınıza sokabilecek bir tanesiyle yola devam edin.

3. Size hazırlık döneminde İngilizce'yi en iyi şekilde öğretmesinin yanı sıra, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Rusça, Japonca ve Çince’den oluşan 7 farklı dili de hayatınıza sokabilecek bir tanesiyle yola devam edin.

4. Mezun oldun, iş arayacaksın; diploman senden önce gidecek ve kapıları açacaksa, mezunlarının %90’nı ilk bir yılda iş bulmuşsa o okulu hiç kaçırma.

Bundan daha güzel bir haber olamaz zaten. 😍

5. Latin danslarından su altına, tiyatrodan yelkene kadar birbirinden çeşitli öğrenci kulüpleri mevcutsa bilin ki eğitiminizin yanında mükemmel dostluklar ve okul dışı aktiviteler de elde edeceksiniz.

Unutma ki; mezun olduğunda sahip olacağın diplomanın yanı sıra, ne kadar sosyal olduğun ve çevrenin ne kadar geniş olduğu bilgileri işe alımlarda önem taşıyor.

6. Burs olanaklarını ıskalamayın, okurken sizi en rahat ettirecek şey onlar. 😏 Lisans programlarının ise çok çeşitli olmasına dikkat edin.

7. Üniversitenizin kocaman bir Bilim Parkı'na sahip olması bize kalırsa sizin için de oldukça önemli olmalı.

Bilgiyi, yaratıcılık ve girişim ruhunu yüksek katma değere dönüştürmek bu tarz yerlerde ortaya çıkar.

8. Hayat boyu eğitime önem veren bir okul seçmeniz yenilikçi ve teknolojik öğrenme tekniklerini de öğrenmeniz anlamına gelir, üstelik bu süreç mezun olsanız da devam eder.

9. Spor aktivitelerini sadece yaptıran değil, aynı zamanda aktif olarak kendi takımlarını kurup liglerde fırtına gibi esen de bir okulunuz olursa sizi çok mutlu eder.

10. Sadece üniversite hayatında yaşayabileceğiniz en güzel aktivitelere ev sahipliği yapacak kartpostal gibi, güvenli, eğlenceli ve vizyonlu bir şehirde okumanın tadına kesinlikle bakın.

11. Okulundan içeri girdiğin saniye özgürlük ilk nefeste hissediliyor, her konu hakkında soru sorman teşvik ediliyor, farklılıkların zenginlik olarak görülüyor ve başarılı olman için destek olunuyorsa olabileceğin en doğru okuldasın.

66.media.tumblr.com

12. Seçeceğiniz üniversitenin arkasında kocaman bir Ticaret Odası olup, öğrencileri çok güçlü bir iş örgütüyle kanatları altına alıyorsa gelecekteki iş hayatını garantiye almanın daha kestirme bir yolu olamaz.

Bu sebeple sizi İzmir'e davet ediyoruz!

Bu sebeple sizi İzmir'e davet ediyoruz!

Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde, alabileceğiniz en dolu ve en kapsamlı eğitimleri 37 lisans programında, yüzlerce laboratuvarda, yüzlerce konferans salonunda ve İzmir'İn havasını arkanıza alarak edinmek istiyorsanız sizin yeriniz İzmir Ekonomi Üniversitesi!

8 Temmuz - 29 Temmuz arasında gerçekleşen Tercih Günleri'ni kaçırmayın