Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim-Severlerin Bakması Gereken 15 Site

 > -

Elbette internet üzerinden harika kaynaklar bulunabilir. Emek gerektiren tonlarca yazı, resim ve video içerikli kaliteli paylaşımların yer aldığı bu kaynaklardan birkaçını sizlerle paylaşmak isterim. Bahsettiğim siteleri Facebook sayfalarından da takip edebilirsiniz. 

Bazıları temel düşüncelerinizle çelişecek, bazıları bilgi-birikiminize inanılmaz şeyler katacak, ama her türlü açık-fikirle ve ön-yargısız bir şekilde incelemeniz ve öğrenmeniz dileğiyle, iyi okumalar.

1. Meraklı Maymun

Videolar

2. Evrim Ağacı

Makaleler, Röportajlar, İnfografikler, Videolar

3. Bilim-Bilmiyim

Makaleler

4. Yalansavar

Makaleler

5. Bilim Kazanı

Podcast

6. Kozmik Anafor

Makaleler

7. Popular Science Türkiye

Makaleler, Videolar

8. World Science U

Videolar, Kurslar

9. Edge Series

Röportajlar

10. Internet Encyclopedia of Philosophy

Makaleler

11. Closer To Truth

Görüntülü Röportajlar

12. World Science Festival

Makaleler, Videolar, İnfografikler

13. TEDTalks

Konuşmalar (Türkçe altyazıları mevcut)

14. Feynman Lectures

Ders Notları

15. The TalkOrigins Archive

Makaleler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emreak19

Bu liste arasında görmeyi bekledim ama göremedim. Başarılı bir bilim ve felsefe platformu http://www.olimposakademi.com/

kircalevent

www.populertarim.com :) eminim ileride bu sitede listelere girecektir.

catesdagli

http://maviband.com .Android uygulaması epey iyi

mustafa-tok1

Bilim diye ateist sayfa ve kanalları listelemişsiniz. Bilim deyince anladığınız bu çünkü. İdeolojik döküntüler.

skeptik

Meraklı Maymun - Arduino kurulumu ve İlginç bilimsel bilgiler ve deneyler. Evrim Ağacı - Ağırlıklı olarak evrimsel biyoloji ve popüler bilim içerikleri Bilim-Bilmiyim - Çarpıtılmış bilim haberciliğin ifşası Yalansavar - Safsatalar ve sahte-bilim ifşası Bilim Kazanı - Popüler bilim üzerine podcast Kozmik Anafor - Astronomi Popular Science Türkiye - Popüler bilim içerikleri World Science U - Kozmoloji ve parçacık fiziği ağırlıklı içerikler Egde Series - İlginç sorulara önemli düşünürlerin yanıtları IEP - Felsefe sözlüğü Closer To Truth - Hayat, Evren ve Anlam üzerine düşünürler ve bilim insanlarla sohbetler World Science Festival - Dünyanın en büyük bilim festivali TEDTalks - Her tarz konu üzerine ilginç sunumlar ve anlatımlar Feynman Lectures - Fizik üzerine dersler TalkOrigins - Canlılığın var oluşu ve gelişimine dair bilgiler ve tartışmalar Amacım Ateizm olsaydı buraya bambaşka siteler eklerim dostum, hani eleştirini anlıyorum ama pek doğru olmamış.

serdar-cr

www.bilimvetekno.com Olmalıydı :)

Başlıklar

BilimFacebookFestivalMaymun
Görüş Bildir