Bilgisayarın Başından Kalkmayan Oyun Bağımlılarının 20 Sene Sonra Alacakları Hali Görünce Epey Ürkeceksiniz!

131PAYLAŞIM

PUBG severler bu içerikten sonra kalkıp aynaya bakacak...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristatorres/ga...

Onlinecasino.ca'den araştırmacılar, oyun bağımlısı bir kişinin 2040 yılında nasıl gözükeceğine dair bir model yarattılar.

Bu modeli üretirken de Ulusal Sağlık Servisi, National Geographic ve Dünya Sağlık Örgütü'nün araştırmalarına dayandırdılar.

Dünya Sağlık Örgütü, oyun bağımlılığını psikolojik bir rahatsızlık olarak görüyor ve buna 'oynama bozukluğu' adını veriyorlar.

Adı Michael olan model, bilgisayar oyunu oynamaya düşkün bir bireyin, eğer aralıksız oynamaya devam ederse önümüzdeki 20 senede nasıl gözükeceğini gösteriyor.

Modelin kafası kullandığı kulaklıklar nedeniyle girintili gözüküyor.

D vitamini ve güneş ışığı eksikliğinden dolayı da kafasında kelleşme gözüküyor. Ekrana fazla bakmaktan kaynaklı olarak göz altlarında koyu halkalar oluşmuş. Kulaklarının kıllı olmasının nedeni ise hava sirkülasyonunun azlığı. Kambur duran sırtı, duruş bozukluğundan ve yuvarlak omuzları da hareket eksikliğinden kaynaklanıyor.

Modelin ayak bileklerinin bu kadar şiş olmasının nedeni hareketsiz kalması.

Varisli damarları da yine uzun süre oturması nedeni ile oluşmuş. Bunlara ek olarak uzaktan kumandayı da çok kullandığı için ellerinde de yaralar oluşmuş.

Son olarak Michael'in gerilim kaynaklı egzaması, egzersiz eksikliği nedeniyle obezitesi ve B 12, D vitamini eksikliğiyle solgun bir cildi var.

Gördüğümüz bu değişiklikler aslında herhangi bir kişinin durmaksızın oyun oynamaya devam ederse 20 yıl içerisinde geleceği hali gösteriyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Etrafınızda böyle aralıksız oyun oynayanlar var mı? Yorumlarda buluşalım...

"Karantinada 22. gün"

twitter.com

"20 gün evden çalıştıktan sonra ben"

twitter.com

"Çalıştığım mühendislerin yarısı böyle gözüküyor."

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
isaac-turner

lan aralıksız yazıyomuş beeeeeeeeeeee

maru123

He bi tek siz akıllısınız. Aynen kesin herkes böyle oluyor.

mabada

bunu hangi salak çizdi :D hadi her şeyi anladım da kafatası nasıl şekil değiştirir :D

queen_of_the_7_kingdoms

Frankenstein a dönmüş bizim gibi...

kisi

korkutma amaçlı sallamasyon işler. 40 yıllık hammallık yapan insanın vücudu bunun onda biri kadar şekil değiştirmiyor. bırakın oyunlarını oynasınlar. sanki diğer herkes bütün gün bağışıklık sistemi hakkında makale yazıp, sergisi için onuncu heykelini hazırlıyormuş gibi oyun oynayanlara takmıi herkes.

efedemir95

"yirmi sene aralıksız oynayan" yazılmış, insan vücudu üç gün susuz kalınca sonu ölüm zaten :D varın işinize bakın adminler...

Görüş Bildir