Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilgisayar Başındayken Atıştırmayı Sevenlerdenseniz Bu Gelişmeyle Bayram Edeceksiniz!

-
Abone ol

Sonuçlarını hiç düşünmeden bir ısırık alırsın ve hayatın boyunca klavyenin arasından o kırıntıyı çıkaramazsın. Geçici çözümlerdense Apple MacBook kullanıcılarına bir müjde geliyor.

Kaynak: https://munchies.vice.com/en_us/article/...

Rahatınızdan ödün veremeyeceğiniz şeyler vardır:

Bunlardan biri de bilgisayar başında yemek yemek olabilir. "Dökmem ya" deyip ekmeğinizden bir ısırık almanızla klavyenizin içine düşen o kırıntılar herkesi rahatsız ediyor biliyoruz.

Bu kırıntıları önlemek için birkaç yöntem mevcut ama...

Kırıntıların bilgisayara kaçıp bir tuşa basmak için Seyit Onbaşı gücü harcamamak için klavyenizin üstüne plastik kaplardan takmak gibi geçici çözümler yaratmış olabilirsiniz. Fakat neden böyle bir şey için ekstra para harcayasınız ki?

Apple buna da çözüm bulmuş.

Bu durumdan muzdarip olan kullanıcıları için Apple, kırıntı geçirmez bir klavye oluşturmuş. 2016 yılında patentini almış olsa da bu yeni ürün çalışmaları daha geçen perşembe günü duyuruldu.

Patent bir çok farklı tasarım içeriyor.

MacBook'un mevcut klavyesi için yapılan bu tasarımlar arasında iki tuş arasındaki boşluğu kapatmak için kapaklar koymak veya her tıkta içindeki havayı dışarı bırakan bir çeper takmak potansiyel güncellemelerden yanlızca birkaçı.

Şu patentin çizimlerine bir göz atalım:

Resimlerde mantığı anlıyoruz ve bu mükemmel buluşu daha önce neden düşünemediler diye soruyoruz ama patentini almış olsalar da bu güncellemenin geleceğinin bir garantisi yok.

Çünkü Apple bu tasarımın gelip gelmeyeceği hakkında bir yorum yapmadı...

Umarız olur deyip. Gelene kadar klavyemizi elimizle muhafaza etmeye çalışırız artık ne yapalım.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mtndlgr

Başlıkta ne gördük, ne hayal ettik, ne bulduk :D Ben ne mi hayal ettim? Bilgisayar başında yemek yemek kilo aldırmıyor sonucuna ulaşılmış İsviçreli bilimadamlarının dahil olduğu bir araştırma :))

apollonia-corleone

Modern zamanlardaki gibi yemek yeme makinesi bekledim.

gzm-ynklr

Ben genelde bir şeyler içiyorum

Görüş Bildir