Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bildiğiniz Her Şeyi Ters Yüz Edebilecek Kadar İlginçlik Barındıran Birbirinden Acayip 15 Olay

-

Görülmemiş olanı görmek için...

1. ABD, tıpkı CERN gibi bir parçacık hızlandırıcısı inşa etmek için 2 milyar dolardan fazla harcayıp 24 kilometrelik tüneller kazdı. Fakat proje sonrasında iptal edildi.

2. İngiltere’nin Hindistan’daki valisi General Charles James Napier, kendisine “Dulları diri diri yakmak bir Hint geleneğidir!” diyerek isyan eden bir grup Hintliye “Katilleri asmak da bir İngiliz geleneğidir” diyerek cevap vermiş.

3. Guns ’n Roses’ın efsanevi gitaristi Slash, yıllar süren uyuşturucu ve alkol bağımlılığından dolayı 35 yaşından bu yana defibrilatörle yaşıyormuş.

Hatta 2001 yılındayken yalnızca birkaç günlük ömrü kaldığı söylenmiş.

4. 33’den fazla kuş türünün neslinin tükenmesinin sorumlusu olarak, kediler gösteriliyor.

5. Kösem Sultan ve Shakespeare aynı dönemde yaşadılar.

6. Bir ABD televizyonunda canlı yayında piyano çalan ilk insan Earl Wild’dı. Bu olaydan 58 yıl sonra aynısını, bu kez İnternet’teki ilk piyano yayını için gerçekleştirdi.

7. Bazı erkek yunusların mastürbasyon yapmak için penislerinin etrafına canlı yılan balığı sardığı gözlemlenmiş.

8. 2007 yılında henüz 1 yaşındaki bir oğlanın pubik tüylerinin çıktığı ve penisinin anormal derecede büyüdüğü gözlemlendi.

Tetkikler sonrasında bebeğin ona sarılan babasının tenindeki jel testesterondan dolayı bu hale geldiği teşhis edildi. Baba, düşük libidosundan dolayı testesteron takviyesi kullanıyordu.

9. Aktör Jonah Hill, Wolf of Wall Street’in çekimlerinde o kadar yapay kokain çekmiş ki, hastanelik olmuş.

10. Avustralya’da küçük bir bebek 1980’de ortadan kaybolunca, olayın sorumlusu olarak görülen anneye ömür boyu hapis cezası verildi.

32 yıl sonra ise gerçek ortaya çıktı: Bebek bir çoban köpeği tarafından kaçırılmıştı.

11. Amerikalı hamile bir kadın, İtalya’daki bir müzede Da Vinci tablosunu incelerken bebeği tekmeleyince, ona Leonardo ismini koymaya karar verdi. Bu bebek Leonardo DiCaprio’dan başkası değildi.

12. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra evlerine dönmeyi başarabilen Yahudilerden bazıları, toplama kamplarında geçirdikleri süre boyunca ev kiralarını ödeyemedikleri için cezaya çarptırılmış.

13. Midtown Madness oyunundaki olaylar o kadar da gerçek dışı değilmiş meğer! 1952 yılında Albert Gunton adlı Londralı bir otobüs şoförü, tam açılırken üzerinden geçtiği köprüde hızlanarak karşı tarafa uçmayı başarmış.

Cesaretinden dolayı 10 pound ile ödüllendirilmiş.

14. Bugün tohumuna sahip olduğumuz en eski bitkiyi, 32000 yıl önce onu Sibirya’ya eken Sincaplara borçlu olduğumuz düşünülüyor.

15. Sıçanlar çeyreği büyüklüğündeki deliklerden geçebilirler, zira kafatasları tek parça değildir ve şekil değiştirebilir.

Ayrıca 1.5 metre yükseğe zıplayabilirler, 5. kattan düşüp yaralanmadan kurtulabilirler ve suda 3 gün geçirebilirler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mayneymizeyllreyiz

Bu yunusları sevdiğim zamanlara nalet olsun

mayneymizeyllreyiz

Bence kedilerin değil sıçanların 9 canı var aw

nightowl53

Bosuna sıcan dememişler:))

ayan-dag

bu hayatta sıçan olmak varmış

hastalik-hastasi

vay be o son ne oyle ya

alpkan34

ne?

Görüş Bildir