Görüş Bildir
Haberler
Beyonce NASA'yı Kızdırdı

Beyonce NASA'yı Kızdırdı

adem kara
31.12.2013 - 15:24 Son Güncelleme: 01.01.2014 - 20:26
İçeriğin Devamı Aşağıda

Beyonce, NASA'yı Kızdırdı

Son şarkısında Challenger faciasına ait bir ses kaydı kullanan Beyonce, NASA ve kazada yakınlarını kaybedenler tarafından eleştirildi.

NASA tarihinin en büyük faciası olarak kabul edilen Challenger kazasına ait bir ses kaydı kullanan Beyonce'ye tepki çığ gibi büyüyor.

Ünlü şarkıcının yeni albümünde yayınladığı 'XO' adlı şarkısının ilk 6 saniyesinde NASA eski çalışanı Steve Nesbitt'in kazanın ardından 'Uçuş teknisyenleri durumu dikkatli bir şekilde inceliyor. Muhtemelen büyük bir arıza gerçekleşti' sözleri duyuluyor.NASA yetkilileri endişelerini dile getirirken, kazada yakınlarını kaybedenler şarkının hayalkırıklığı yarattığını ve duygusal açıdan zor anlar yaşattığını ifade etti. Eski NASA çalışanı Keith Cowing ise ses kaydının şarkının içinde tamamen kaldırılmasını talep etti.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Beyonce yaptığı yazılı açıklamada, 'Kalbim yakınlarını Challenger faciasında kaybedenlerle. Bu şarkı sevdiklerini kaybeden insanlara yardım etmek, hayatta hiç beklenmedik olayların olabileciğini hatırlatmak bu yüzden yaşadığımız her anın tadını çıkartmayı değerini bilmeyi hatırlatmak için kaydedildi. Söz yazarları, o ses kaydını Challenger'ı anmak ve hiçbir zaman unutulmamaları için kullandı' ifadelerini kullandı.

UZAY MEKİĞİ ATEŞLENDİ

Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nden 28 Ocak 1986'da ateşlenen Challenger uzay mekiği, ateşlenmesinden 73 saniye sonra katı yakıt motorundaki arıza nedeniyle havada infilak etmiş, parçaları Atlantik Okyanusu'na çakılmış ve faciada 7 kişi hayattını kaybetmişti. 

sondakika.com

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-...

Beyoncé - XO

Beyonce - NASA tartışması

Müzik ve uzay dünyası... Amerika'da bir şarkı ve ses kaydı üzerinden bu iki alan karşı karşıya geldi. Beyonce'nin yeni albümündeki bir şarkıda 'Challenger' trajedisine ait bir ses kaydını kullanmasına nasa tepki gösterdi. Uzaya fırlatıldıktan sonra infilak eden uzay aracında hayatını kaybeden mürettebatın yakınları tepkili.

CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/yasam/diger/be...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
13
11
9
2
2
2