Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Biri Beyaz Perdeden Bir Kareyi Anımsatan 7 Instagram Fotoğrafı

0PAYLAŞIM

Günler yavaş yavaş soğuyup hava erkenden kararmaya yüz tutmuşken evde kalma fikri kulağa nedense daha bi’ hoş geliyor - tabii yeni televizyon dizilerinin ve vizyona girmek üzere olan filmlerin de bu noktadaki katkısı büyük. Fakat bugünlerde favori filmlerimizi izlerken ve yeniden izlerken fark ettik ki filmlerin çekildiği yerlere daha çok odaklanır olmuşuz. Bu yerlerden bazılarının etkisi gerçekten o kadar güçlü ki, belli sinematik anları unutulmaz kılıyorlar. İşte bu 7 fotoğraf bize tam da onları hatırlatıyor.

Manhattan, Woody Allen

Central Park Boating Lake, New York, ABD
Isaac Davis (Woody Allen) ve Mary Wilkie’nin  (Diane Keaton) bir yandan gölün aşağısına doğru yavaşça kürek çekerken diğer yandan hayat, evren ve diğer her şey hakkında konuştukları sahne.

Bir Konuşabilse…, Sofia Coppola

Heian Shrine, Kyoto, Japonya
Kyoto’da sükuneti arayan Charlotte’ın (Scarlett Johansson) arka planda Air’den Alone in Kyoto çalarken Heian Shrine’ı ziyaret ettiği sahne.

Amélie, Jean-Pierre Jeunet

Café des 2 Moulins, Paris, Fransa
Amélie Poulain’i (Audrey Tautou) Monmartre’da çalıştığı şirin kafede ilk kez gördüğümüz sahne.

Kill Bill: Vol. 1, Quentin Tarantino

Calvary Baptist Church, Kaliforniya, ABD
Gelin (Uma Thurman) şapelde evlenmek üzereyken Bill’in (David Carradine) ve ona bağlı Ölümcül Engerek Suikast Timi’nin başka planlarının olduğunu anladığımız sahne.

Yetenekli Bay Ripley, Anthony Minghella

Ischia Adası, Napoli, İtalya
Dickie Greenleaf (Jude Law) ve Marge Sherwood (Gwyneth Paltrow) ile buluşmak için Mongibello’ya (ekranda kurgusal olan bu ada gerçekte Ischia Adası) varan Tom Ripley’in onların hayatlarını şekillendirmeye başladığı sahne.

Sadece şıklar Hayatta Kalır, Jim Jarmusch

Kasbah, Tangier, Fas

Adam (Tom Hiddleston) ud çalarken Eve’in (Tilda Swinton) onun dizlerine uzandığı, bu sefer atlatamayacakları kesin olsa da bunu gerçekten dert etmedikleri sahne.

Hayat Ağacı, Terrence Malick

Goblin Valley State Park, Utah, ABD

Jack O’Brien’ın (Sean Penn) Goblin Valley State Park’ta bir kadını takip ettiği sırada hiçliğin ortasında ansızın ahşap bir kapı aralığıyla karşılaştığı sahne.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir