Beyaz Cennet Pamukkale'de İçler Acısı Manzara: Travertenlerin Üzerine Maskeler Atıldı

 > 
245PAYLAŞIM

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale Travertenleri'nde, koronavirüs salgını nedeniyle zorunlu olarak kullanılan beyaz maskelerin atıldığı görüldü... Ortaya çıkan manzara tepki çekti. 

Utandıran kareler ortaya çıktı

DHA'nın haberine göre, Denizli'deki Pamukkale Travertenleri'ne atılan maskeler, kötü görüntüler ortaya çıkmasına neden oldu.

Maskeler ve su şişeleri atıldı

Salgın nedeniyle, ağırlıklı olarak yerli turistlerin ziyaret ettiği travertenlerdeki kirlilik kameralara böyle yansıdı...

Çöpleri gören duyarlı ziyaretçiler duruma tepki gösterdi...

'Pamukkale dünyada bir tane, başka yok'

Pamukkale'de restoran işleten Mehmet Kıvılcım, dünya harikası Pamukkale'deki bu görüntülerin vahim olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Travertenleri gezerken, atılmış maskeler ve su şişeleri gördüm. Bir Türk olarak kendimden utandım. Pamukkale, dünyada bir tane, başka yok. Buranın değerini bilmemiz gerekiyor. Yanımda poşet olsaydı eğer çöpleri toplayacaktım. Ziyaretçiler yanlarında getirdikleri atıklarını travertenlere değil, çöpe atsınlar. 'Beyaz cennet'i temiz tutalım, kirletmeyelim"

'Pamukkaleye çöp atacak olanlar girmesin'

Pamukkale'ye sürekli gezmeye geldiğini söyleyen Ayberk Çilek de "Travertenler üzerinde maskeler, su şişeleri ve çöpler vardı. Duyarlı olunması gerekiyor. Pamukkale'ye çöp atacak olanlar girmesin. Bu güzelliği kirletmesinler. Kullandıkları maskeleri bile travertenlerin üzerine atmışlar. Buraya herkes fotoğraf çekmek için geliyor, bakıyorlar ki her yerde maske ve su şişeleri var" diye konuştu.

'Bu güzelliği görmeye geliyorlar ancak çöplerini de atıyorlar'

Alanya'dan Pamukkale'ye gezmeye gelen Sema Günay ise "Pamukkale'yi daha önce de gezdim ama ilk kez böyle kötü bir manzarayla karşılaştım. Atıklar çok fazlaydı, çok kötü bir durum. Bu güzelliği görmeye geliyorlar ancak çöplerini de atıyorlar. Dikkat edilmesi gerekiyor" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir