Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beşiktaş'tan Belgeli Yanıt

 > -

Beşiktaş Sportif Ürünler Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından ürün sayımı yapması için görevlendirilen şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na dün ilginç bir açıklama yaptı. Bu haberlerin ardından Beşiktaş, resmi sitesinden belge ile bu haberi yalanladı.

Kulübü denetleyen bağımsız denetçi firma, yaptığı incelemede 2.489.254 TL'lik bir açık olduğunu ifade etti. 

Bu açığın sebebinin, ülke genelindeki bayilere gönderilen ve hali hazırda yoldaki ürünler olduğu belirtilirken, deneteçi firma bunu onaylayacak belgelerin sunulmadığını fade etti.

Geçtiğimiz aylarda yaklaşık 9000 parça ürün karşılığı olan 470.000 bin TL buhar olup uçmuş, konu birçok mecrada dillendirilmiş ancak açıklığa kavuşturulamamıştı. 

Beşiktaşlı taraftarlar 8-9 Ağustos tarihleri arasında kulübe yardım etmek amacıyla Kartal Yuvası kampanyası düzenlemiş ve 2 gün içerisinde 1 milyon 100 bin liralık ciro elde edilmişti. Kampanya zamanı  8000'e yakın forma satışı gerçekleştirilmişti.

Çıkan haberlerin ardından Beşiktaş, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. İşte o açıklama;

Beşiktaş Sportif Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kartal Yuvaları mağazalarının ana deposu olarak 1 Eylül 2014 tarihinde Karınca Lojistik görevlendirilmiştir. Ancak adı geçen firmadan alınan hizmet kalitesinden memnun kalınmaması nedeniyle 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Ekol Lojistik firması ile çalışılmasına karar verilmiştir.

Alınan karar doğrultusunda Beşiktaş Sportif A.Ş. Kartal Yuvaları’na ait 500 bin parça ürünün yeni lojistik firmasına taşınmasına başlanmıştır. Takdir edileceği gibi böylesi büyük çapta bir ürün stokunun taşınması partiler halinde gerçekleşmiştir.

Taşınma aşaması ile Ernst and Young şirketinin denetim süreci aynı tarihlere denk geldiği için şirkete, stoklarda görülen farklılığın 51.121 parça ürünün henüz önceki lojistik firmasından taşınmadığı yönünde beyanda bulunulmuştur. Ekte taşınma süreci sonrası stoklarımıza katılan söz konusu ürünlerin irsaliyesi/belgesi bulunmaktadır.

Yeni dönemde geçmişte yaşanan olumsuzluklar dikkate alınarak, yapılan anlaşma ile lojistik firmasının deposunda bulunan Kartal Yuvaları ürünlerinin sorumluluğu doğrudan lojistik firmasına verilmiştir. Kartal Yuvaları mağazalarında her ay düzenli olarak sayım şirketi tarafından gerekli sayımlar yapılmaktadır.

Kartal Yuvaları tarihi bir eşikten geçmektedir. Geçen sezona oranla satışlarını yüzde 50 oranında artırarak, taraftarımızın ürün kampanyaları ile Beşiktaş’a sahip çıktığı bir dönem yaşanmaktadır. Böylesi bir gelişme varken, Beşiktaş Kartal Yuvaları hakkında taraftar ve kamuoyu nezdinde soru işaretleri yaratan haber ve yorumları üzüntüyle karşılıyoruz.

Saygılarımızla

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir