Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beşiktaş'a Verilen Ceza Sonrası Taraftarlar Sosyal Medyadan UEFA'ya Tepki Gösterdi

-

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında Lyon'da yaşanan olaylardan dolayı UEFA, Beşiktaş ve Lyon'a 1 yıl men cezası verdiğini açıkladı.Sosyal medyada bu karara taraftarlar tepki gösterdi;

UEFA iki takıma da 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası verdi. İki takım böyle bir olayı tekrarlarsa, 1 yıl men edilecekler.

UEFA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Fransa'da oynanan Lyon - Beşiktaş maçında çıkan olaylardan dolayı iki kulübe de 1 yıl men cezası verildiği ancak, 2 yıl içinde benzer olayların yaşanması durumunda Lyon ve Beşiktaş'ın 1 yıl men cezası alacağı belirtildi.

UEFA ayrıca iki kulübe 100 bin Euro para cezası da verdi.

Beşiktaş: "Karar haklı görülebilir ve kabul edilebilir değildir"

UEFA'nın Lyon'da oynanan maç ile ilgili almış olduğu karar kulübümüz tarafından haklı görülebilir ve kabul edilebilir değildir. 

UEFA'ya gerekli itirazlarımızı yaparak süreci takip edeceğiz. 

Bu noktada taraftarlarımıza ve camiamıza önemli görevler düşmektedir. Sükunetimizi korumalı, Beşiktaşımızı zor durumda bırakacak centilmenlik dışı tüm hal ve hareketlerden uzak durmaya özen göstermeliyiz. 

Haksız alınan bu karara karşı hukuk zemininde kulübümüzün yapacağı mücadele kadar, taraftarlarımızın stadımızda sergileyeceği duruş da önemlidir. 

Maçlarımızda taşkınlığa, provokasyona izin vermeden, rakibe karşı saygımızı sergileyerek Beşiktaş'ı uluslararası arenada zor durumda bırakabilecek her türlü olumsuz davranıştan sakınmalıyız. 

Lyon ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final rövanş karşılaşmasını bir şölene çevirerek, futbolun tüm güzelliklerini yansıtarak kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmek her Beşiktaşlı'nın görevidir. 

Saygılarımızla, 

Beşiktaş JK

1. Sosyal medya;

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anarchy

Arkadaş her zaman mağdur olur mu bir takım. Oluyormuş. Çarşı berlin diye gücünün yettiğine saldıran it sürüsü gruba sahip olanlar halen biz bişey yapmadık diyor. Fenerde aynı boku yedi onlarda aynı tehdıtle karşı karşıya kaldılar da ağlamak yerine taraftarına çağrıda bulundular EFENDİ gibi izleyin maçınızı.

semihsson

finansal fairplay gibi bir sacmalıktan koca gs ye verilen men cezasını destekleyenlerin stadda patlayıcı madde kullanımını masum bulmaları ne kadar da ironik !

xing

futbolcu olunca rakibinle mücadele edersin ama Türk olunca dünya ile mücadele edersin

yeldas

avrupada takımını desteklemeye gelen sevgili gurbetçi kardeşlerim...fransada lyon, almayada Dortmund, ingilterede liverpool maçı izlemeye girerken bu kadar rahat, bu kadar fütursuz, bu kadar asarız keseriz modunda gidebiliyor musunuz maçlara ? niye bilmem kaç yılda bir gelmiş, bugünlere ulaşmış takımınıza bu zararı veriyorsunuz ? alacağımız cezanın toplam maliyetinin farkında mısınız ? kendini yeni yeni toparlanmış, hala çoğu geliri temlikli olan kulübünüze bunu neden yapıyorsunuz ?

sbstnbjk

Karar çok ağır. Bunda hemfikiriz ancak kararın ana gerekçesi bu olayların sürekli tekrarlanıyor olması. Maalesef hep deplasman maçlarında yaşanıyor ve hep de Çarşı Berlin grubunun karıştığı olaylardan dolayı... Birkaç kez Beşiktaş'ın Avrupa deplasmanlarında Çarşı Berlin'in çıkarttığı olaylara tanık oldum. Hiçbir sebep yokken olay çıkartıyorlar. Tek amaçları kavga edip Avrupa'daki holiganlar arasına adlarını yazdırmak, nam salmak... Madrid'de yaşandı, Kiev'de yaşandı, Rotterdam'da yaşandı. Ya stad dışında ya da koridorlarda kavgalar oldu Maçın oynanmasına etki etmediği için basında hiç konuşulmadı. Ama bu sefer tribünde olunca bu kadar çok gündeme geldi. Çarşı Berlin konusunda yönetimin acilen birşeyler yapması gerekiyor.

Görüş Bildir