Bedelli Askerlikte 28 Gün Eğitim Nasıl Olacak? Daha Çok 'Teorik Eğitim' Olarak Görmek Gerek'

 > -

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, bedelli askerliğin içeriğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bostancı,"Bu eğitimi askeri eğitim olarak değil, daha çok teorik eğitim olarak görmek gerekir. Çünkü, askeriyeyi, askerlikten uzak bir şekilde sadece para verilerek geçilen bir aşama olarak görmüyoruz" dedi ve yetkin hocaların ders vereceğini ifade etti.

Bedelli askerliğin içeriğine dair de bilgiler veren Bostancı'dan 'teorik eğitim' vurgusu 📹

Türkiye gündeminin en önemli konu başlıklarından biri olan bedelli askerlik konusunda Bostancı, şu ifadeleri kullandı 👇

Naci Bostancı, bu bedellinin öncekilerden farkının, 28 gün askerlik eğitimi olduğunu ifade etti. 

"Bu eğitimi askeri eğitim olarak değil, daha çok teorik eğitim olarak görmek gerekir. Çünkü, askeriyeyi, askerlikten uzak bir şekilde sadece para verilerek geçilen bir aşama olarak görmüyoruz." diyen Bostancı, 28 günlük eğitim sürecinde; askeriye, toplumsal hayat, Türkiye'nin jeopolitiği, tarihi ve geleceği konusunda yetkin hocaların dersler vereceğini aktardı.

Bostancı 'Bedelli askerlik erken seçim için öne alındı' iddialarını da yalanladı.

Naci Bostancı, "yerel seçimin bu yılın kasım ayına alınacağı ve ekim ayında çıkması düşünülen bedelli askerliğin de bu nedenle erkene alındığı" iddialarıyla ilgili soru üzerine, "Bizim erken yerel seçime ilişkin bir yaklaşımımız söz konusu değil." ifadesini kullandı. Seçimin erkene alınabilmesi için anayasa değişikliği gerektiğini belirten Bostancı, "Bunu yapacak sayımız yok. Böyle bir teklif de getirmiş değiliz. Kanaatimiz, seçimin zamanında, 2019 yılının mart ayında yapılacağı şeklinde" diye konuştu.

Bostancı'nın 'teorik eğitim' açıklaması sosyal medyanın da gündeminde 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir