Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bay Testere'nin Kapattığı Odadan Sadece IQ'su 150'den Fazla Olanlar Kurtulabilecek!

1.4bPAYLAŞIM

Arkadaşlarınla hoş vakit geçirdiğin güzel bir gecenin sonunda havanın tadını çıkarmak adına eve yürüyerek dönmeye karar verdin. Gayet keyifle ilerlerken birden başının arkasında feci bir acı hissettin ve gerisi karanlık...

Yavaşça, acı içinde gözlerini araladın ve neler olduğunu hatırlamaya çalışırken bir yandan da gözlerinle odayı taradın. O da ne!? Nerede olduğunu bilmediğin, kir içinde ve terk edildiği her halinden belli olan kocaman bir banyodasın ve hiçbir şey hatırlamıyorsun. Panik içerisinde, çığlık çığlığa kurtulmaya çalıştın ve o sırada zincirlerle bağlı olduğunu fark ettin. Çığlık atmaya devam ederken birden megafondan birisi seninle konuşmaya başladı ve şunları söyledi;

Hoşgeldin! Senin de gördüğün kadarıyla buradan çıkman için sana benden başka kimse yardım edemez. Hayatın benim ellerimde. Eğer buradan kurtulmak istiyorsan sana soracağım sorulara doğru cevap vermen gerekiyor. Ancak sorular pek de kolay değil ve tam anlamıyla zekanı kullanman gerekiyor. Her bir soru için sana; özel, tuzaklarla dolu bir oda hazırladım. Vereceğin her doğru cevap, seni bir sonraki odaya ve yavaş yavaş çıkışa doğru götürecek tek bir yanlışsa hayatına mal olacak. Şimdi yanındaki zarfı aç ve ilk soruna cevap ver. Bol şans!    

1. Zarfı, korku ve panikle açtın ve yazılanları okumaya başladın.

Kolay bir soruyla başlamak istedim eğer yanlış cevap verirsen odanın duvarları hareket etmeye başlayacak ve sen ne yazık ki yavaş yavaş ezileceksin. O yüzden iyi düşün; Rehinelerin kendilerini rehin alan kişiye karşı empati hissetmesi ve onunla bir bağ kurup pozitif duygular içine girmesine ne denir?

2. Tebrikler ilk soruya başarıyla cevapladın ve açılan kapıdan bir diğer odaya geçtin. İkinci odada duvarda asılı dört adet saat ve bunlara bağlı kablolar olduğunu gördün. Yerdeki zarfı aldın ve ikinci sorunu okumaya başladın.

A
B
C
D

Bravo! Sırada ikinci sorun var;

Duvardaki saatlerden hangisi yanlış? Yanlış görünen ama doğru cevap olduğunu düşündüğün saatin üzerine bas. Eğer doğruysa kapı açılacak, yanlışsa oda özel karışımım olan zehirli bir gazla dolacak ve bir kaç saniye içerisinde öleceksin. 

3. Saate korkarak bastın ve bir anda kapı açıldı. Bir sonraki odaya girdiğinde gördüklerine inanamadın çünkü oda küçücüktü ve duvarda kocaman, sana doğru duran testere uçları vardı. Dehşet içerisinde yerdeki zarfı aldın ve soruyu okumaya başladığın an testereler çalışmaya ve üzerine doğru gelmeye başladı.

Hiç fena gitmiyorsun! Ancak bu soruyu cevaplamak için biraz acele etmelisin yoksa parçalara ayrılacaksın. 

Testerelerin durmasını istiyorsan soru işareti yerine gelmesi gereken sayının olduğu şıkkı yüksek sesle söyle!

4. Biraz düşündükten sonra tüm gücünle bağırarak doğru şıkkı söyledin ve son anda testereler durdu. Neredeyse bayılacaktın ancak bir anda yandaki duvar başka bir odaya açıldı ve kendini bir hışımla oraya attın. Hem korkudan hem de odaya dolan gazın etkisiyle gözlerin kapanmaya başladı ve bayıldın.

Kendine geldiğinde başının üzerinde büyük bir ağırlık hissettin ve elinle yokladığında tuhaf bir mekanizmaya bağlı olduğunu ve başının tam arkasında bir silah olduğunu gördün. Tam sen olanları idrak etmeye çalışırken ses tekrar konuşmaya başladı;

Beynin gerçekten hayranlık uyandırıcı şekilde çalışıyor. Ben de onun kıymetini daha iyi anla diye sana böyle bir tuzak kurdum. Şimdi soracağım soruyu sen cevap verene kadar tekrar edeceğim. Yanlış cevap verirsen, bağlı olduğun silah patlayacak ve o güzel beynin dağılacak. Haydi cevap ver; Beynimiz hakkında bunlardan hangisi doğrudur?

5. Tüm iliklerinde korkuyu hissetmene rağmen soruyu doğru cevapladın ve mekanizmadan kurtuldun. O sırada odanın duvarı hareketlendi ve yavaş yavaş kayarak bir desen oluşturmaya başladı ve ses tekrar konuşmaya başladı;

Ben senin zekanı gerçekten hafife almışım beni gerçekten şaşırttın. Şimdi duvardaki desene dikkatlice bak. Odanın köşesinde 4 parça karo göreceksin. Soru işareti yerine gelmesi gereken deseni yerleştir ama unutma; yanlış bir karo koyarsan ölürsün. Üstelik bu defa seni nasıl bir ölümün beklediği süpriz! Hahahaha!

6. Parçayı koyar koymaz duvarda bir boşluk oluştu ve oradan geçerek bir sonraki odaya geçtin. Odanın ortasında bir masa ve 3 fincan kahve vardı. Kahvelerin yanındaki zarfı alıp sıradaki soruyu okumaya başladın.

Kahvedeki süt daha fazladır.
Sütteki kahve daha fazladır.
Eşittir.

Kabul ediyorum,seni biraz yıprattım. Bu yüzden ufak bir kahve molasını hak ettin. Her bir kahvenin önünde çeşitli cevapların yazdığı notlar var. Hangi notta yazanın doğru olduğunu düşünüyorsan ona ait kahveyi iç. Ancak söylemeliyim eğer yanlış kahveyi içersen içindeki zehir, acılar içinde kıvranarak ölmene neden olacak. Bir dakika içerisinde herhangi bir kahveyi içmezsen yine öleceksin. 

 Elimizde bir fincan sütümüz ve bir fincan da kahvemiz var. Bir kaşık sütten alıyoruz ve kahve fincanına döküyoruz. İyice karıştırıp oradan da bir kaşık alıyoruz ve süte döküyoruz. Soru şu: Kahvedeki süt mü yoksa sütteki kahve mi daha fazla?

7. Artık korkudan ve stresten bayılacak bir haldeyken doğru kahveyi içtin ve bir anda ayaklarının altındaki zemin kapak gibi açıldı ve sen boşluktan aşağıya doğru düştün. Neyseki fazla yükse bir yerden düşmemiştin ve zemin yumuşaktı. Odanın duvarında aşağıdaki resim vardı ve zarfta şunlar yazıyordu;

5075
1344
3248
5476
2451

Beni gerçekten ama gerçekten çok şaşırtıyorsun. Çünkü zeki olduğun kadar cesursun da! Çıkışa ulaşman için tek bir soru kaldı ve o da karşında duruyor. Etrafına dikkatli baktıysan etrafında üstünde çeşitli sayıların yazdığı 5 farklı kapı göreceksin. Doğru cevap= seni çıkışa götürecek doğru kapı. Ancak yanlış kapıya gidersen, odanın zemini komple bir kapak gibi açılacak ve sen oldukça derin bir kuyuya düşeceksin. O kuyuya düştüğündeyse bir daha çıkman imkansız çünkü seni kimse duyamaz ve orada yavaş yavaş ölürsün. Şimdi iyi düşün ve cevapla!

Yavaş yavaş ezildin!

Daha ilk soruda yanlış cevap verdin ve sen cevabını söyler söylemez odanın duvarları hareket etmeye başladı. Sense büyük bir acı içinde yavaş yavaş ezildin.

Boğularak öldün!

Büyük bir hata yaparak yanlış saati seçtin ve oda bir anda zehirli gazla doldu. Sense bir kaç dakika içinde hayatını kaybettin.

Testerelere yem oldun!

Galiba testereler yüzünden biraz panik oldun ve pek düşünemedin. Verdiğin yanlış cevap yüzünden testerelerden kurtulamadın ve ...

Silah patladı!

Sen cevabını söyler söylemez silah patladı ve kurtulamadın.

Boğuldun!

Sen karoyu koyar koymaz odaya bir anda sular dolmaya başladı ve boğularak can verdin çünkü yanlış cevap vermiştin.

Zehirlendin!

Yanlış cevaba ait kahveyi içer içmez zehir etkisini göstermeye başladı ve bir kaç saniye içinde hayatını kaybettin.

8. Kuyuya düştün!

Çıkışa son bir adım kalmıştı, buraya kadar oldukça iyi gelmiş tüm korkuna rağmen doğru cevap vermiştin ancak kurtuluşuna bu kadar yakın olmak kafanı karıştırmış olsa gerek yanlış cevap verdin ve kuyuya düştün. Günlerce orada kaldın ve en sonunda açlıktan ve susuzluktan hayatını kaybettin.

9. Kurtuldun!

Tüm korkuna, içinde bulunduğun dehşete ve strese rağmen soğukkanlılığını kaybetmedin ve yüksek zekanla bu psikopat katilin elinden kurtulmayı başardın!

Doğru kapıyı seçer seçmez, yukarıdan bir anahtar düştü ve onunla kapıyı açtın. Kendini ıssız bir ormanın içerisinde terk edilmiş bir fabrikanın önünde buldun ve tüm gücünle koşmaya başladın. Yol kenarına geldiğinde, uzun süre bekledin ve sonunda geçen bir arabayı durdurarak yardım istedin. Şehre döner dönmez polise gidip bütün olan biteni anlattın, hemen bir araştırma başlatıldı ve sana bunu yapan psikopatın peşine düştü!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hamza22

Tüm korkuna, içinde bulunduğun dehşete ve strese rağmen soğukkanlılığını kaybetmedin ve yüksek zekanla bu psikopat katilin elinden kurtulmayı başardın! Doğru kapıyı seçer seçmez, yukarıdan bir anahtar düştü ve onunla kapıyı açtın. Kendini ıssız bir ormanın içerisinde terk edilmiş bir fabrikanın önünde buldun ve tüm gücünle koşmaya başladın. Yol kenarına geldiğinde, uzun süre bekledin ve sonunda geçen bir arabayı durdurarak yardım istedin. Şehre döner dönmez polise gidip bütün olan biteni anlattın, hemen bir araştırma başlatıldı ve sana bunu yapan psikopatın peşine düştü!

eyup-pinarbasi

tam 6 sorudaydım ya

nabansen

IQ puanım 146 olduğundan 2. soruda elendim kydykdky

korkusalan

çok zorlananlar için kod:3-c-515-3-3-3-4 Tüm korkuna, içinde bulunduğun dehşete ve strese rağmen soğukkanlılığını kaybetmedin ve yüksek zekanla bu psikopat katilin elinden kurtulDoğru kapıyı seçer seçmez, yukarıdan bir anahtar düştü ve onunla kapıyı açtın. Kendini ıssız bir ormanın içerisinde terk edilmiş bir fabrikanın önünde buldun ve tüm gücünle koşmaya başladın. Yol kenarına geldiğinde, uzun süre bekledin ve sonunda geçen bir arabayı durdurarak yardım istedin. Şehre döner dönmez polise gidip bütün olan biteni anlattın, hemen bir araştırma başlatıldı ve sana bunu yapan psikopatın peşine düştü!

gelecegin-zoologu

beynimiz hakkında çok az şey bildiğimiz doğru

Görüş Bildir