Batman Valiliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Yasakladı

-

Batman Valiliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılacak etkinliğe izin verilmediğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılacak olan açık hava toplantısının "il sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve kamu esenliğinin sağlanması" maksadıyla yasaklandığı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde;

İlimizde 5 Mart 2016 cumartesi günü saat 11:00'da 16 Mayıs Şehir stadyumu yanında Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yapılacağı bildirilen açık hava toplantısı, İl sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve kamu esenliğinin sağlanması amacıyla Valiliğimizce yasaklanmıştır.

Yasaklanan toplantıya katılanlar hakkında gerekli idari ve adli işlemler yapılacaktır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yasal idari düzenlemeye uyulması hususu;

Kamuoyuna duyurulur.

Ankara Emniyeti'nden 8 Mart yasağı

Bitlis Valiliği'nin açıklamasının ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına ilişkin bir yasak kararı da Ankara'dan geldi. Ankara Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada, Kızılay ve çevresinde yapılacak gösteri ve yürüyüşlere izin verilmeyeceğini belirtti.

AA , bitlisvaliliği

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016AnkaraBitlisTürk Kızılayıkadınlar
Görüş Bildir