Görüş Bildir
Haberler
Başvuru Yapıldı: 93 Yıllık Otobüs Firması Kamil Koç, Alman Şirketin Bünyesine Katılıyor

Başvuru Yapıldı: 93 Yıllık Otobüs Firması Kamil Koç, Alman Şirketin Bünyesine Katılıyor

Batuhan
21.08.2019 - 17:45

Türkiye’de 93 yıldır hizmet gösteren ilk otobüs firması Kamil Koç'un Almanya merkezli Flixmobiliy'e devri için Rekabet Kurumu'na başvuru yapıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Türkiye seyahat pazarının en köklü şirketlerinden olan Kamil Koç, Avrupa'da şehirlerarası seyahat hizmeti veren FlixBus’ın sefer ağına dahil oluyor.

Başvuru yapıldı 👇

Başvuru yapıldı 👇

Rekabet Kurumu'na yapılan başvuruda, 'Göksu Seyahat ve Taşımacılık A.Ş.'nin tüm kontrolünün doğrudan ve böylelikle Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. ve iştiraklerinin dolaylı tek kontrolünün Flixmobiliy GMBH tarafından devralınması' denildi.

Kamil Koç Türkiye'nin ilk kara yolu yolcu taşıma şirketi

Kamil Koç Türkiye'nin ilk kara yolu yolcu taşıma şirketi

1926 yılında kurulan Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Türkiye'nin ilk kara yolu yolcu taşıma şirketi olarak 93 yıldır faaliyetlerine devam ediyor. Kâmil Koç toplam 67 il, 271 ilçede ve 861 bilet satış noktası bulunuyor. Firmanın ortalama bin 100 araçlık filosu bulunuyor. Şirket 2020'de bin 800 araçlık filoyla 30 milyon yolcuya hizmet vermeyi hedefliyor. Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. bugün Türkiye'nin en büyük 500 firması arasında yer alıyor.

"Türkiye seyahat pazarında yeni bir dönem başlatacağımız için çok heyecanlıyız"

"Türkiye seyahat pazarında yeni bir dönem başlatacağımız için çok heyecanlıyız"

Anlaşmayla ilgili değerlendirmede bulunan Flixmobility Kurucusu ve CEO’su Jochen Engert, ''Kamil Koç’u ailemize katarak Türkiye seyahat pazarında yeni bir dönem başlatacağımız için çok heyecanlıyız. Şirket olarak herkes için çevreci ve akıllı bir seyahat deneyimi sunma vizyonuyla hareket ediyoruz ve yenilikçi ruhumuzu, akıllı teknolojik hizmetlerimizi ve yüksek güvenlik ve kalite standartlarımızı Türkiye’deki otobüs yolcularına sunarken, Kamil Koç’un neredeyse 100 yıllık deneyim ve bilgisinden faydalanacağımız için mutluyuz. Mevcut ürün ve hizmetlerle ilgili yapacağımız değerlendirmelerin ardından, müşteri deneyimini iyileştirmek için sefer ağımızı daha da genişletmeye, veriye dayalı çözümlerimiz ve algoritmalarımızla tarifelerimizi müşteri taleplerine göre iyileştirmeye odaklanacağız'' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Avrupa ve ABD'de hizmet veriyor

Avrupa ve ABD'de hizmet veriyor

2011 yılında Almanya merkezli kurulan Flixmobiliy, Avrupa ve ABD'de Flixbus adıyla hizmet veriyor.

Uluslararası ve şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan Flixbus daha çok çift katlı otobüslerle hizmet veriyor

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
120
82
27
23
19
10
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Sık yolculuk ediyorum, çok memnun olmasam da her zaman tercih ettiğim firma. Umarım sabıka dosyası kabarık otuz birci firmanın kalitesine düşmez.

fchinaski

Asagi yukari 10 yil oncesi icin tek markaydi benim icin Kamil Koc. Son yillarda o kadar kotulesti ki, tipki boss’tan kacar gibi kacmaya basladim. Boss kapand... Devamını Gör

Tuba Yıldırım

ilginç bir tespit yapmışsın acikcasi on yargim vardi ufak firmalara ben de son 1 yildir kamil koç ile ilgili o kadar fazla olumsuz deneyim yasadim ki satilma... Devamını Gör

NightWolf

en azından milletin üzerine attıran muavinleri yok.