Başarılı Olmak İsteyen Herkesin Sabah Rutinine Mutlaka Eklemesi Gereken Alışkanlıkları Açıklıyoruz

2PAYLAŞIM

Okurken ne kadar da basit görünüyor değil mi? Önemli olan harekete geçebilmek...

Kaynak: https://wealthygorilla.com/how-successfu...

1. Meditasyon yaparak güne başlayın.

Meditasyon güne başlamak için harika bir seçenektir. Zihninizi önceki günlerden arındırmanıza yardımcı olur ve tamamen yeni, sakin bir konuma gelerek üretken bir gün geçirmenizi sağlar. Meditasyonun bir başka güzel yönü de tüm düşüncelerinizi fark edip sakin bir şekilde algılamanıza yardımcı olmasıdır.

Birçok insan düşünmeyi durduramadıkları için meditasyon yapamayacaklarını düşünürler.

Fakat düşünceler doğaldır ve meditasyonun bunun bir parçasıdırlar. Oprah Winfrey, Russell Simmons, Ray Dalio ve Bill George meditasyon yapan birçok başarılı insandan sadece birkaçı.

2. Harekete geçin.

Egzersiz muhtemelen çoğu insanın uyandıktan hemen sonra yapmayı düşünebileceği en kötü şeylerden biri ama tıpkı meditasyon gibi egzersiz de zihninizi temizlemenize yardımcı olur ve vücudunuzu dinç tutar. Birçok insan sabahları egzersiz yapmayı tercih ediyor olsa da bazıları da bunun gün içinde yorgun olmanıza neden olacağını söyleyerek karşı çıkıyor.

Tabii, her sabah egzersiz yapan ve hala bütün gün yetecek kadar enerjiye sahip olan insanlar bunu sadece sabahın erken saatlerinde bir şeye enerji harcamamak için bir bahane olduğunu düşünebilir.

Gününün ilk saatini egzersiz yapan başarılı insanlardan arasında Barack Obama ve Pepsi'nin eski başkanı ve CEO'su olan Steve Reinemund gösterilebilir.

3. Gününüzü planlayın.

Başarılı insanların günün ilk saatini geçirme yollarından biri tabii ki hazırlık ve planlama yapmalarıdır. Günün ilk saatini planlama yaparak geçirmek gününüzü bilinçli ve verimli bir biçimde gözden geçirmeniz ve ortaya çıkabilecek sorunları, ilgi dağıtıcı şeyleri en aza indirgemeniz anlamına gelir. Birçok başarılı insanın uyandıkları ilk saatlerini verimli geçirerek günün geri kalanını planlayıp hazırladığına emin olabilirsiniz.

4. Aklınızı sürekli kurcalayan ama pek de bir önemi olmayan işleri bir an önce halledin.

Ufak tefek işler aradan çıktığında günün geri kalanında zihniniz daha rahat olur. Bir sonraki güne kadar onlarla uğraşmazsınız. Bu yüzden ufak tefek işleri günün başında halledip sonrasında dikkatinizi dağıtmasına izin vermemek oldukça mantıklı bir seçenektir.

Bu işleri yataktan kalkar kalkmaz başlarsanız oldukça hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Odanızı temizlemek, çöpü atmak, öğle yemeğinizi hazırlamak ve belgelerinizi düzenlemek bu işlerden birkaçı. Birçok başarılı insan günün ileri saatlerinde yapacakları daha önemli işlere tam olarak konsantre olabilmek için ilk saatlerini bu işleri yaparak geçirir.

5. Sakin olun ve rahatlamaya çalışın.

Meditasyon gibi rahatlamak da güne başlamak için oldukça güzel bir yoldur. Eğer bir önceki günden kalan öfke veya stres gibi duyguları hissediyorsanız rahatlamak size çok iyi gelecektir. Rahatlamak için kitap okuyabilir ya da aileniz ile zaman geçirebilirsiniz.

6. Zamanın ne kadar önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Tony Robbins, buna “Güç Saati” adını veriyor. Bu saat içerisinde zamanınızın bir kısmını çeşitli motive edici alıntılarla kendinizi motive ederek ve kalan zamanı da kafanızda istediklerinizi, minnettar olduklarınızı düşünerek geçirmeniz gerekir. Neye minnettar olacağınızı düşünmek aynı zamanda zaten minnettar olduğunuz şeyleri fark etmenizi de sağlar.

'Hayatta şu anda neredesiniz ve birkaç yıl sonra nerede olacaksınız?'

Bunları düşünmek güne başlarken sizi motive eden, başarmak istediklerinizi unutmamanızı sağlayan oldukça iyi etkili bir yoldur. Başarılı insanlar bunu hep yaparlar. Siz de denemelisiniz.

7. Öz eleştiri yapın.

Bu Steve Jobs'un sabahları yaptığını söylediği bir şeydir. Kendisine bugün dünyadaki son günü olsaydı yaptıklarıyla ve kendisiyle mutlu olup olmayacağını her gün sorduğunu anlatan Job'un neden bu kadar başarılı olduğunu tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Eğer verdiğiniz cevap sürekli 'hayır' ise hayatınızda değişmesi gereken şeyler vardır. 

Siz sabahlarınızı nasıl geçiriyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz👇

İşinizi Şansa Bırakmayın! Başarılı Bir Girişim Kurma Olasılığınızı Katbekat Artıracak Yöntemleri Açıklıyoruz - onedio.com
İşinizi Şansa Bırakmayın! Başarılı Bir Girişim Kurma Olasılığınızı Katbekat Artıracak Yöntemleri Açıklıyoruz - onedio.com
'Başarı' Kelimesini Göbek Adınız Yapmak İçin Mutlaka Takip Etmeniz Gereken 12 Adım - onedio.com
'Başarı' Kelimesini Göbek Adınız Yapmak İçin Mutlaka Takip Etmeniz Gereken 12 Adım - onedio.com
‘Akıl Yaşta Değil Baştadır’ Lafının Hakkını Vererek Başarılarıyla Hepimize İlham Olan 19 Genç Girişimci - onedio.com
‘Akıl Yaşta Değil Baştadır’ Lafının Hakkını Vererek Başarılarıyla Hepimize İlham Olan 19 Genç Girişimci - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
linkop

He amk herkes yapsın herkes Ceo olsun şirket sahibi olsun işçi kalmasın hiç etrafta

Görüş Bildir