'Başarı' Kelimesini Göbek Adınız Yapmak İçin Mutlaka Takip Etmeniz Gereken 12 Adım

9PAYLAŞIM

Büyük başarılar küçük bir hedef ve planla başlar...

Kaynak: https://www.entrepreneur.com/article/329...

1. Hedeflerinizi iyi belirleyin.

Yeni girişimciler hedeflerini doğru ve sistematik bir şekilde belirleme konusunda oldukça zorlanırlar. Bazıları da bu hedefleri küçük tutarak 'ilerleyen zamanlarda zaten yeni hedefler belirlerim' diye düşünürler. Fakat bu oldukça yanlış bir bakış açısıdır. Uzun ya da kısa vadeli olması fark etmeksizin hedeflerinizi mutlaka belirleyin.

2. Çalışmadan kazanamazsınız.

Yapmanız gereken işler ileri tarihli bile olsa zamanınızı mutlaka iyi değerlendirin. Kendinize ulaşılabilir hedefler koyun ve arta kalan zamanda  işletmenizi geliştirmek için belirlediğiniz ve yapmak istediğiniz işleri yapın. Unutmayın, çalışmadan kazanamazsınız.

3. Baskıdan korkmayın.

Kazanacağınız her şeyin şu anda olduğunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Doğru aksiyonlar alın ve karşınızda duran her türlü stres ve problemi bir kenara bırakarak kendinize sağlam bir yol haritası çizmeye başlayın.

4. Başarılı bir girişimci karşısına çıkan sorunları hızlı bir şekilde çözüme ulaştırabilmeli ve aynı zamanda duygusal farkındalığı yüksek bir birey olmalıdır.

Baskıyla mücadele etmenin en iyi yolu ise bireyin durum ne kadar zorlu olursa olsun kendine güvenmesinden geçer. Eğer bunu yapmakta zorlanıyorsanız şimdiye kadar yaptığınız işlere göz atın. Onları yapabildiyseniz bu işi de yerine getirebilirsiniz. Sakin olun, derin bir nefes alın ve kendinizden emin adımlarla ilerlemeye başlayın.

5. Her şeyin başı cesaret!

Herkes başarılı bir sporcunun ne kadar güçlü ve hızlı olduğuna odaklanır ama kimse onun ne kadar yetenekli olduğunu düşünmez. Başarılı bir sporcuyu yetenekli olandan ayıran en önemli faktör ise cesarettir. Başarılı insanları başarıya ulaştıran en önemli etkenler özverili çalışma, disiplin ve işlerine duydukları görev bilincinden geçer. Kendinizden emin olun ve kimsenin sizin cesaretinizi kırmasına izin vermeyin.

6. Eğer başarılı olmak istiyorsanız metanetli de olmalısınız.

Başarılı insanlar genellikle zorluklara karşı dirençli, azimli ve kararlılardır. Kendinize inanın ve ideallerinizi gerçekleştirmek için hiç harekete geçin.

7. Anda olun.

Elinizdeki işleri tamamlamaya çalışırken sadece onlara odaklanın. Bu şekilde daha verimli ve sağlıklı çalışabilir ve ortaya daha temiz bir iş çıkarabilirsiniz.

8. Birden fazla göreviniz var olmasa bile kendinize son teslim tarihleri belirleyin.

Bu teslim tarihlerinde işlerinizi ne olursa olsun halledin. Eğer bu yöntemi kullanırsanız hem daha planlı olur hem de yaptığınız işlere daha kolay odaklanabilirsiniz.

9. Aklınızın bir köşesinde her zaman rakipleriniz olduğu ve olacağı gerçeği olsun.

Rekabet sizi motive edebilir. Bu bağlamda işleriniz ne kadar zor olursa olsun vazgeçmez ve elinizden gelenin en iyi şekliyle tamamlarsınız.

10. Kendinizi tanıyın.

İşten ne beklediğinizi ve sizden ne istediğini iyi analiz edin. Kendinizi rahatsız hissettiğiniz pozisyonlara sokmaktan ve güvensizlik yaşadığınız anlaşmalar yapmaktan kaçının.

11. Kaybetseniz de kazansanız da her zaman yaptıklarınızdan bir ders çıkarın.

Her zaman başarısız olamayacağınız gibi her zaman da başarılı biri olamazsınız fakat önemli olan bu başarılardan ve başarısızlıklardan dersler çıkartmak ve bir sonraki işlerinizde bu çıkarttığınız derslere entegre bir biçimde aksiyonlar almaktır.

12. Ve son olarak kendinizi başkalarıyla devamlı olarak mukayese etmekten kaçının.

Rekabet çoğu zaman kişinin kendini motive etmesi için olumlu bir etken olsa da fazlaya kaçıldığı takdirde kişide öz güven problemlerine yol açar. Kendinizin ve kapasitenizin farkında olun ve kimseyle kendinizi devamlı olarak kıyaslamayın. En büyük rakibiniz her daim kendiniz olsun.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Tek Bir Paylaşımları Bile Bir Servete Bedel Olan Dünyanın En Çok Kazanan Instagram Ünlüleri - onedio.com
Tek Bir Paylaşımları Bile Bir Servete Bedel Olan Dünyanın En Çok Kazanan Instagram Ünlüleri - onedio.com

👇

Gordon Ramsay’den Başarıya Ulaşmak İsteyen Herkesin Mutlaka Dikkate Alması Gereken Tavsiyeler - onedio.com
Gordon Ramsay’den Başarıya Ulaşmak İsteyen Herkesin Mutlaka Dikkate Alması Gereken Tavsiyeler - onedio.com

👇

Başarılı ve Zinde Bir Gün Geçirmek İçin Her Sabah Neler Yapmanız Gerektiğini Adım Adım Anlatıyoruz - onedio.com
Başarılı ve Zinde Bir Gün Geçirmek İçin Her Sabah Neler Yapmanız Gerektiğini Adım Adım Anlatıyoruz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir