Görüş Bildir
Haberler
Bankacılık Sektörünün En Büyük Teklifi: BBVA'dan Garanti İçin Önemli Pay Alımı Kararı

Bankacılık Sektörünün En Büyük Teklifi: BBVA'dan Garanti İçin Önemli Pay Alımı Kararı

Batuhan
15.11.2021 - 10:43

BBVA, kendisine ait olmayan yüzde 50,15 oranındaki hisse için gönüllü pay alım teklifi yapılmasına karar verdi. Kalan Garanti hisselerinin alınması halinde 25,7 milyar lira ödeme yapılmış olacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BBVA, Türkiye bankacılık sektöründeki en büyük geri alım kararı harekete geçti. BBVA Yönetim Kurulu, Garanti BBVA'nın halihazırda BBVA mülkiyetinde bulunmayan yüzde 50,15 paylarının tamamı için gönüllü pay alım teklifi yapılmasına karar verdiğini duyurdu.

BBVA, Garanti Bankası'nda toplam sermayesinin yüzde 49,85'ini temsil eden toplam 2,09 milyar adet payı elinde tutuyor.

BBVA Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Torres Villa 'Bu işlem, ülkenin en iyi bankasına yatırım yapmak ve hissedarlarımıza değer yaratmak için muhteşem bir fırsat sunmaktadır' dedi.

KAP'a açıklama yapıldı

KAP'a açıklama yapıldı

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre; BBVA Yönetim Kurulu, Türkiye Garanti Bankası A.Ş.'nin hâlihazırda BBVA mülkiyetinde bulunmayan paylarının tamamı için bir gönüllü pay alım teklifi yapılmasına karar verdi. Açıklamaya göre gönüllü pay alım teklifine konu olan tüm payların satın alınması halinde, BBVA tarafından ödenecek azami bedel toplam 25,7 milyar Türk Lirası (yaklaşık 2,25 milyar euro) oldu. BBVA'nın söz konusu bedeli kendi kaynakları ile ödeyeceği belirtildi. Gönüllü pay alım teklifinin, bankanın toplam sermayesinin yüzde 50,15'ini temsil eden 2,1 milyar adet paya yönelik olduğu bilgisi de verildi.

Gönüllü pay alım teklifi başvurusu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandıktan sonra gönüllü pay alım teklifi süreci başlayacaktır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
swedishchef

bunun sevinelecek tarafi yok, 2013 yilinda hisse basi 2.2 cent odedi BBVA, simdi 1.2Cent teklif ediyor. resmen eridi gitti...