Baldur's Gate 3 Bu Yıl İçinde Erken Erişimden Çıkmayacak

0PAYLAŞIM

Sevilen sıra tabanlı RPG oyunu Baldur's Gate 3 6 Ekim 2020'den beri erken erişimde ve bu sene içinde de erken erişimden çıkmayacağı söyleniyor.

Baldur's Gate 3 nedir, nasıl bir oyundur?

Larian Studios tarafından geliştirilen Baldur's Gate serisinin son oyunu olan Baldur's Gate 3 6 Ekim 2020 yılında erken erişim oyunu olarak piyasaya çıkmıştı. Baldur's Gate 3 sıra tabanlı bir RPG oyunudur. Masa üstü rol yapma oyunu olan Dungeons & Dragons 5th Edition'ın kurallarını ve mekanikleri kullanarak yapıldığı için D&D 5E'nin bilgisayar oyunu versiyonu diyebiliriz oyun için.

Oyuna son güncelleme ne zaman geldi?

Larian Studios'dan Baldur's Gate 3 hakkında haber almayalı uzun süre olmuştu. Oyun erken erişimde olduğu için gelişmeye devam eden bir oyun. Geçtiğimiz aylarda oyuna bir kaç hotfix gelmişti. Oyuna yeni bir içerik ekleyen en son güncelleme Şubat ayında gelmişti. Bu güncellemede oyuna Druid sınıfı eklenmişti.

Baldur's Gate serisinin herhangi bir oyununu oynadınız mı?

Evet
Hayır

"Kesin olarak bu sene içerisinde gelmeyecek oyun."

Larian Studios'un kurucusu Swen Vincke verdiği bir röportajda "Gerçekten oyunu önümüzdeki seneye bitirmeye çalışıyoruz. Kesin olarak bu sene içerisinde gelmeyecek oyun." dedi. Ayrıca gelecek olan yeni güncellemenin oyuna yeni bir şey eklemesindense oyun içerisindeki eksiklikleri ve hataları gidermek üzerine olduğunu söyledi. Yani oyuna eklenecek yeni bir sınıf beklemeyin.

Divinty: Original Sin 2 gibi Game Master modu olacak mı?

Yapımcı firma Larian Studios daha önce Divinty serisini yaptığı için sıra tabanlı RPG'ler konusunda tecrübeli. Game Master modunda D&D'de olduğu gibi bir kişi oyunu ve hikayeyi yönetiyor diğerleri ise oyunu oynuyor. Bu modda kendi hikayenizi oynatabiliyordunuz. Baldur's Gate 3'de olup olmayacağına dair kesin bir şey söylemediler. Şu anki önceliklerinin oyunu bitirmek olup tam sürümünü çıkartmak olduğunu söylediler.

İlginizi Çekebilir

Steam Fiyatları Toplamda 88 TL Olan İki Oyun Epic Games Store'da Ücretsiz! - onedio.com
Steam Fiyatları Toplamda 88 TL Olan İki Oyun Epic Games Store'da Ücretsiz! - onedio.com
Ya Yayınlansaydı: 12 Yıl Önce Efsane Film A.R.O.G İçin Bir Bilgisayar Oyunu Geliştirildiği Ortaya Çıktı! - onedio.com
Ya Yayınlansaydı: 12 Yıl Önce Efsane Film A.R.O.G İçin Bir Bilgisayar Oyunu Geliştirildiği Ortaya Çıktı! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
starkregen

Zalım hayat

Görüş Bildir