Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli: 'Şerefsize Şerefsiz Demek Milli Bir Sorumluluktur'

Bahçeli: 'Şerefsize Şerefsiz Demek Milli Bir Sorumluluktur'

Deniz Gök
04.08.2015 - 21:57 Son Güncelleme: 05.08.2015 - 08:27
İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP lideri Devlet Bahçeli Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'Hırsıza hırsız demekten korkmamak ne kadar zorunluysa, şerefsize şerefsiz demek o kadar yüksek ve milli bir sorumluluktur. Şahsen bu sorumluluğu yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum.' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Boğaz'da viskisini yudumlayıp HDP’ye oy veren şerefsizler” sözleriyle başlayan tartışmayı sürdürüyor. 

Demirtaş'tan yanıt

Bahçeli'nin dün yaptığı konuşmada 'Boğaz'da viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler” sözlerine Demirtaş, 'Bizim şeref anlayışımız, ölümü pahasına halka verdiği sözden vazgeçmemektir. Bir ayda halkını milletini pazarlayan, 360 derece fırıldak gibi dönen anlayışın milliyetçilikle de şerefle de uzaktan yakında alakası olmaz. Türk milliyetçilerinin bunu iyi görmesi lazım' sözleriyle yanıt vermişti.

Suç duyurusu

HDP İzmir İl Başkanlığı da Bahçeli hakkında hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

İfadelerinin arkasında duran Bahçeli Twitter hesabından açıklamalar yaparak, 'Boğaza nazır mekanlara, yazlıklara, yalılara, konaklara, villalara çöreklenip PKK’ya özgürlük kılıfı giydirenler milli şereften kopanlardır. Mazlumların feryadını duymak yerine, Kandil-İmralı ve Oslo havarisi kesilerek değerlerine sırt dönenler şerefin karşı kıyısıdır. Şeref için fedakarlık yapmak yerine keyif için şerefe diyen bir avuç kaymak tabaka HDP ve PKK’nın kuyruğuna tutunmakla kaybetmişlerdir' dedi.

Bahçeli'nin takipçileriyle paylaştığı mesajlar şöyle:

Gündemde şeref tartışmalarının revaçta olduğunu izliyor, ipe sapa gelmez yorumları, mesnetsiz söz ve açıklamaları da ibretle takip ediyorum. Şerefi herkes bilir. Bilmek bir şeye sahip olunduğunun delili değildir. Şerefli olmak manevi bir mükâfat, insan varlığının beyannamesidir. Hayatta haklı ve meşru bir gayesi olan, müdafaa edeceği değerleri bulunan herkes için şeref vazgeçilmez bir nimetin doyumsuz lezzetidir. Şeref; kendimize ve çevremize duyduğumuz saygının vicdan, ruh ve münasebette somutlaşmış ve nüfus etmiş insani hal özetidir. Şöhret başka şey, şeref bambaşka bir şeydir. Nitekim şöhret maddi imkanlarla alakalıyken, şeref maneviyatımızın bayraklaşmış simgesidir. 

'Zulme ortak olanlar şeref kaçkınıdır'

Onurla çatallaşan bir hayatın; bencilleşen donuklaşan hissizleşen, milli ve manevi meselelere yabancılaşan bir ömrün şeref sayfası kapalıdır.Gözyaşlarıyla şehit cenazeleri her gün omuzlardayken; şehitleri hatırlama, duayla yad etme zahmetine girmeyen kim varsa şeref yoksuludur. Sözde demokrasi ve çözüm narkozuyla silahlar sussun, 90’lara dönülmesin, eller tetikten çekilsin diyenler PKK’ya yataklık edenlerdir.

Bir dilim ekmek bulamazken, canını bu kutlu vatan için feda eden asil yüreklerin acılarını paylaşmayıp zulme ortak olanlar şeref kaçkınıdır. Boğaza nazır mekanlara, yazlıklara, yalılara, konaklara, villalara çöreklenip PKK’ya özgürlük kılıfı giydirenler milli şereften kopanlardır.

'Şerefin karşı kıyısı'

Mazlumların feryadını duymak yerine, Kandil-İmralı ve Oslo havarisi kesilerek değerlerine sırt dönenler şerefin karşı kıyısıdır. Şeref için fedakarlık yapmak yerine keyif için şerefe diyen bir avuç kaymak tabaka HDP ve PKK’nın kuyruğuna tutunmakla kaybetmişlerdir. Şeref; yanlışa direnmek, hakkın ve hakikatin yanında durmaktır. Bohem tavırlar, bozuk fıtratlar, basit hevesler şerefle bağdaşmaz. Şerefi olan için bayrak namus, vatan sevda, millet mukaddes bir emanet, ecdat el üstünde tutulması gereken hatıralar toplamının eseridir.

'Serefsize şerefsiz demek milli sorumluluktur'

Hırsıza hırsız demekten korkmamak ne kadar zorunluysa, şerefsize şerefsiz demek o kadar yüksek ve milli bir sorumluluktur. Şahsen bu sorumluluğu yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum.

Şeref bir isim değil, bir kıymettir. Bu kıymeti ne akili anlar, ne kötü adamı bilir, ne de yattığı yerden Kandil özlemi çekenler anlar.

'Son olsun istiyorum ama cani boş durmaz ki'

Bakın, bugün dört şehit verdik. Dört eve ateş düştü. Dört ocak karalar bağladı. Katillere ve destekçilerine şerefsiz demeyelim de ne diyelim? Kan döken, uyuyan evlatlarımıza kurşun sıkan, eşinin ve çocuğunun yanında askerlerimizi katledene tek kelimeyle şerefsiz denir. Aziz şehitlerimize rahmet niyaz ediyorum Kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Son olsun istiyorum ama cani boş durmaz ki!

'Sabredin'

Biraz daha sabredin, biraz daha bekleyin; umutlu yarınlar önümüzdedir. Büyük ozanımız Yunus ne güzel de söylemiş: “Sabır gözetsin devlet dileyenler, bil ki Hak, sabredenlerle beraber.” “Sabırla halin güzel olur gayet, gelir sabreden Hak’tan inayet.”

Twitter ve T24

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Arslan

bizim orada göte göt derler hakim bey. -Can Yücel açıkçası Bahçeli ve milliyetçilik hareketini benimseyen biri değilim ama şerefsize şerefsiz demek milli... Devamını Gör

Özgür Can

devlet bahceli hakli

R2D2

adam şerefsize şerefsiz diyince gündemde şehitlerden çok konuşuluyor doğru da demiş ağzına sağlık

İkta Solork

İşte Bu Yüzden Çok Konuşuluyor. Çıkıp Birilerini Suçlamak Yerine Çözüm Arasın Bu Adam Çözüm Bulmuyor Tam Tersi Problem Yaratıyor Şehit Kanından Beslenen Ayak... Devamını Gör