Bahçeli'den Türkeş'e 'Serçe' Benzetmesi

 > -

MHP lideri Bahçeli, "Tuğrul Türkeş partinin oylarını böler mi?" sorusuna "Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder." diyerek yanıt verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli gazetecilerin sorularını yanıtlarken gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Tuğrul Türkeş'in açıklamaları için "Kimse kendini partinin üstünde görmemeli." diye konuştu. 

Bahçeli, bir gazetecinin " Tuğrul Türkeş partinin oylarını böler mi?" sorusuna da "Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder." diyerek yanıt verdi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları:

"MHP seçim takvimine yönelik partiye ulaşmış bilgileri dikkate alarak başkanlık divanını ardından da il başkanlarını topladı. Teşkilatlarımızı bilgilendirdik. Pazar günü saat 17.00'ye kadar adaylık başvuru süresi devam edecek.

MHP, adaylarını belirleme yöntemini de merkez yoklaması esas ve usüllerine göre yapacaktır.

"Türkeş aday olacak mı?" sorusuna: Arkadaşı mısınız?

Siz çok ilgileniyorsunuz. Tuğrul Türkeş'in arkadaşı mısınız? Tekrar tekrar bu soruyu soruyorsunuz. O konu gündemimizden düşmüştür. Bizi bu konuda konuşturamazsınız.

MHP'nin kendi hedefleri ve amaçları doğrultusunda kullanamayanlar, hayırcı bir parti olarak MHP'yi suçlamaya çalışıyor. Birbirleriyle yaptıkları görüşmelerde MHP'yi hayırcı olarak değerlendiriyorsa burada bir hayır vardır.

MHP, erken seçime hayır diyor çünkü seçim güvenliği söz konusu değil.

MHP, temsil yönüyle geçici bir hükümetin oluşmasına hayır diyor. MHP yine 4 şart ileri sürerek AKP ile koalisyon kurmada bu 4 şartı esas alıyor. Bu şartlar sağlanırsa koalisyonun altına vücudunu koyuyor."

Serçe benzetmesi

Bir gazetecinin " Tuğrul Türkeş olayı MHP'ye oy kaybettirir mi?" sorusuna da cevap veren Bahçeli "Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder." dedi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir