Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli'den Türkeş'e: 'Vatan Sabırdır Mirasyediler İdrak Edemez'

Bahçeli'den Türkeş'e: 'Vatan Sabırdır Mirasyediler İdrak Edemez'

Deniz Gök
26.08.2015 - 21:17 Son Güncelleme: 27.08.2015 - 10:33
İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul eden Türkeş'e isim vermeden tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim kabinesinde yer alması için ilettiği teklifi kabul edeceğini açıklayan Tuğrul Türkeş'e tepki gösterdi. 

İlgili haber: Bakanlık Teklifine 'Evet' Diyen Türkeş Disipline Sevk Edildi

Davet mektubuna olumlu yanıt vereceğini ifade etmesinin ardından partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Türkeş'i isim vermeden eleştiren Bahçeli; 'Tarih turnusol kâğıdı gibidir; ihanetle sadakati tasnif etmekle kalmaz, geleceğin hafızasına nakleder. Bundan ders alınıyorsa mesele yoktur' dedi.

https://twitter.com/dbdevletbahceli/status/636595163108876288

Bahçeli'nin Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

Tarih turnusol kâğıdı gibidir; ihanetle sadakati tasnif etmekle kalmaz, geleceğin hafızasına nakleder. Bundan ders alınıyorsa mesele yoktur.

Talih sürprizlerle doludur; kimisine güler önünü açar, kimisine kapanır acı yüzünü aralar. Kazandığını zannederken kaybedenler bu yüzü görür.

Vatan bizim için hem tarih, hem talihtir. Vatan ancak hak eden, ancak layık olan gönüllerde namus timsali olur, dahası asıl zirvesine ulaşır.

26 Ağustos 1071 Cuma günü, Malazgirt’te, aziz ecdadımız Sultan Alparslan liderliğinde üzerinde yaşadığımız topraklara vatan dedik Çok şükür!

944 yıl önce batıla karşı Hakk’ın yanında durduk; küfre karşı imanın şemsiyesi altında toplandık ve bu coğrafyaya vatan mührü vurduk.

Malazgirt’te yalnızca Bizans’la savaşmadık; sıradan, gelip geçici, saman alevi gibi yanıp sönen bir fütuhat hedefiyle de bulunmadık.

Hilal, helal ve hakikat için Malazgirt’te vatan duasına çıktık. Köhne Bizans’ın varlığında temerküz etmiş sahteliği, riyayı ve yalanı yıktık.

Vatan davadır, dava ise inançtır, iddiadır, irfandır, iffettir. Bunlardan nasibini alamayanlar için vatan kuru bir toprak parçasıdır.

Vatan vefadır, vefa ise adamlıktır, Allah korkusudur, utanma duygusudur. Değerlerini menfaate tahvil etmişler için vatan boş bir hayaldir.

https://twitter.com/dbdevletbahceli/status/636596005442555904

Unutmayınız; Hakkari vatandır, Şırnak vatandır, Diyarbakır vatandır; Cizre, Silopi, Yüksekova, Şemdinli vatana kanla zimmetli emanetlerdir.

Uyarıyorum; göçeceğimiz yer yok, gideceğimiz yer yok, vazgeçeceğimiz, hadi bunu da gözden çıkaralım diyeceğimiz bir toprağımız da yok.

Biz bu mukaddes ve aziz vatanda kiracı değiliz. Burası bizimdir, burası büyük milletimizin ebedi Türk vatanıdır. Herkes bunu bilsin.

Vatan sabırdır; mirasyediler idrak edemez. Vatan yürek atışıdır; korkakların eline bırakılamaz. Vatan Türkiye’dir, Turan’dır asla bölünemez.

https://twitter.com/dbdevletbahceli/status/636596316433477632

Bize vatan hediye eden başta Sultan Alparslan olmak üzere, aziz ecdadımızı rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum.

Allah bizi vatansız bırakmasın; milletimizi garip, düşkün, yersiz, yuvasız ve yarınsız koymasın.

Twitter

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0