Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Babyface Müessesesini Yerle Bir Edip Karizmalarıyla Kalbimizi Çalmış 20 Ünlü Erkek

-

Yakışıklılık önemli tabii ama karizma olmak başka bir şey. Şimdi size karizmasıyla tipinin önüne geçen, çekiciliği ile cazibelerine cazibe katan ünlü erkekleri sıraladık. Sizin favori isimlerinizi de yorumlarda bekliyoruz. Hadi buyrun...

1. Erkan Kolçak Köstendil'in yıldızı son dönemlerde Çukur'daki Vartolu karakteriyle parladı. O parlak takım elbisesi, elinde tespihiyle bile onu bu kadar çok beğenmemizin sebebi karşı konulamaz bir karizmaya sahip olması.

2. Biz Ozan Güven'i zaten İkinci Bahar'dan beri çok beğeniyorduk. Ama Fi dizisiyle birlikte akıllara kazındı ve karizmasına karizma kattı.

3. Yine Fi dizisinin hayatımıza kattığı bir isim daha Osman Sonant. Hırsız Yavuz'dan sonra Sadık Murat Kolhan karakteri ile bizi kendine hayran bıraktı. Kim ne derse desin! O bir alfa, o bir yürüyen karizma...

4. Selim Bayraktar'ı Muhteşem Yüzyıl'da Sümbül Ağa olarak izlemiştik. Meğer onda nasıl bir cevher varmış da biz görememişiz. Ufak Tefek Cinayetler'deki Edip rolü onun ne kadar çekici bir erkek olduğunu kanıtladı.

5. Cool denince belki de akla gelen ilk isim Teoman'dır. Kendisi depresyonun yakıştığı nadir erkeklerdendir ve onun her zaman ayrı bir cazibesi vardır. Hele ki yazdığı o şarkı sözleriyle...

"Nasıl oluyor vakit bir türlü geçmezken yıllar hayatlar geçiyor..."

6. Orta yaşlarda ve karizmatik erkek deyince Halit Ergenç'i tek geçeriz. Önce Sultan Süleyman sonra da Binbaşı Cevdet olarak gönüllere taht kurdu (özellikle kadınların).

7. Depresyon bir insana bu kadar mı yakışır? Erdal Beşikçioğlu'nu gülerken görünce yadırgıyoruz biraz. Nasıl oluyor bilmiyoruz ama hüzün ve keder ona bambaşka bir cazibe katıyor.

Behzat: Saplantılıyım ben, benden bir bok olmaz, biz seninle hep kavga ederiz, mutsuz oluruz biz seninle.

Esra: Mutsuz olalım, ne var! Biz de mutsuz oluruz. Ben seninle mutsuzluğa da varım.

8. Şimdi bir adam düşünün ki darbuka gibi kıvrak bir enstrüman çalıyor ve bunu yaparken de üzerinde İtalyan mafyalarını kıskandıracak janti bir takım elbise var. Üstelik müthiş erkeksi ve çekici. Burhan Öcal karizması anlatılmaz. İzlenir ve dinlenir...

9. Rakı sesli adam Kaan Tangöze de karizmasıyla yıkıp geçenlerden...

10. Okan Bayülgen'i beğenen de çok beğenmeyen de. Ama onun ne kadar karizmatik olduğu tartışılmaz. Özellikle Ağır Roman'daki Salih karakteri ile kalbimizi nasıl da çalmıştı. Çatıda oje kokladığı sahneyi asla unutmayacağız...

"Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,

 Zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın...

Nüksederken raksına mahallenin maşallahı, eyvallahı,

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın.

Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın..."

11. Birileri Birol Ünel'i unutmuş olabilir ama biz unutmadık. Duvara Karşı filmindeki düğün sahnesinde giydiği smokinle ona aşık olanları şöyle alalım :)

12. Bu listeye Yılmaz Erdoğan'ı eklemesek olmazdı. Onun karizması bize Ankara'yı bile sevdirdi.

"Ankara'ya öyle yakışırdı ki kar.. 
Asfaltlar ışıldar, 
Buz tutardı resmi yalanlar... "

13. Şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var. Evet Recep Usta'yı şu ana kadar sadece Şahsiyet'te Deva olarak izledik ama biz ondaki potansiyeli gördük. Bu çocuk gelecekte en karizmatik erkekler listesinin Top 5 listesinde yer alacak.

Ahan da buraya yazıyoruz!

14. Yine en başarılı karizmalardan biri. Racon denince akla gelen ilk isimlerden olan Ufuk Bayraktar, bize kabadayıları sevdirmiş hatta onlara aşık etmiştir.

15. Şevket Çoruh ne oynasa yakışır, ne giyse yakışır, ne yapsa yakışır. Ondan afilli bir serseri de olur, janti bir beyefendi de...

16. Hadi biraz eskilere gidelim. Uğur Polat da tipinin önüne geçen cazibesiyle tam da bu listeye göre bir isim.

17. O bizi hep güldürdü, Ahmet Kural dediğimizde aklımıza önce komik olması gelir. Ama bakar mısınız aslında ne kadar da çekici. Sıla'ya aşk dolu bakışından bahsetmiyoruz bile :)

18. Söz dizisinin Karabatak'ı Ateş Acar da son dönemlerdeki favori karizmalardan.

19. Bir yarışma ancak bu kadar güzel sunulabilir. Bizce Kelime Oyunu yarışmasının bu kadar çok sevilmesinin arkasında Ali İhsan Varol'un sempatik karizması var.

20. Bakınız yine karizması tipinin önüne geçmiş, oyunculuğu ile göz dolduran Mustafa Uğurlu.

BONUS: Değil Türkiye'nin kainatın gelmiş geçmiş en karizmatik erkeklerinden. Adı üstünde "Çirkin Kral" Yılmaz Güney...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdem-a.

Memleketin yüzde 97'si babyface değil zaten. Yalnız #13'deki eleman babyface. Onu ayrı tutun.

dogan-gungor2

MÜSLÜM GÜRSES NERDE :)

Gizli Kullanıcı

çoğunda karizmadan eser yok. nasıl bi göz izan varsa bilemedim. hele ki yılmaz erdoğanın ne karizması varsa bi de nasıl bi itici tiptir. sadık murat kolhan müthiş bi karakterdi. karizma da tavan 😍

m.-dursun

al pacino

walter-sullivan

#7 Özledik amirim.

Başlıklar

AnkaraMuhteşem YüzyılOkan BayülgenSılaYılmaz Erdoğanaşk
Görüş Bildir