Babasının Sevgilisi Tarafından Akıl Almaz İşkenceler Gören Minik Kız ve Kurtarılma Hikayesi

6.1bPAYLAŞIM

Şiddetin boyutu her geçen gün daha da büyüyor. Eksisözlük yazarı fairs ve arkadaşının şahit olduğu bu korkunç olay bunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak: https://eksisozluk.com/22-eylul-2017-isk...

Yaklaşık olarak 2.5 hafta kadar önce arkadaşın evinde televizyon falan seyrediyoruz...

Mekan İstanbul Fatih'te surlara yakın bir semt. Baktık dışarıdan ses geliyor çıktık cama, bu arada balkon camı evlerin boşluğuna bakıyor yani cadde üzeri değil. Birkaç apartmanın boşluğundan oluşmakta. Uzakta bir balkonda kocaman bir kadın küçük bir çocuğu (bugün öğrendik 6 yaşındaymış) dövüş filmlerindeki gibi, adeta yetişkin birisini döver gibi dövüyor.

15 saniyelik şokun ardından evine misafir olduğum arkadaşım bağır çağır sesini duyurdu

Biz 'Ne yapıyorsun?' diyoruz, 'Size ne?' diyor. Baktık hızını alamadı kadın bize küfür etmeye başladı. Ben sadece izleyiciyim bu arada çünkü ev benim değil, zaten bizim arkadaş gerekeni yapıyor. Ben de bu arada şok içinde çocuğa bakıyorum yüzü mosmor yara bere içerisinde o kadarda sevimli bir çocuk ki kıyamazsın. Sinirler çok gergin falan derken çocuğu içeri aldı kadın kapadı pencereleri.

Biz tabi ne yapacağımızı düşünürken çocuğun yüz ifadesi gözümüzün önünden gitmez bir şekilde hemen araştırma yaptık internette.

İlk iş Bimer üzerinden aile sosyal politikalar bakanlığına şikayet yazdık. Ardından polise haber verdik. Nereye yazabilirsek yazdık. Birkaç gün geçti bizim arkadaşın siniri geçmedi.

Her gün aklıma geliyor uyuyamıyorum çocuk acaba ne oldu falan diyor.

Bakıyoruz çocuk ortalarda yok. Bizim arkadaş da gerçekten duyarlıdır. Hatta bu duyarlı olması sebebi ile birkaç kavgaya karışmış hala davaları devam etmektedir. Aradan yaklaşık 2 hafta geçti bizde gün aşırı evi ve çevreyi kontrol ettik ama kimse yoktu.

2 gün önce aile sosyal politikalar bakanlığından görevli memurlar arkadaşın evine geliyor. Durumu anlatıyor, evi gösteriyoruz. Memurlar eve gidiyor kapıyı kadın açıyor. Arabaya alıyorlar kadını o sırada bize haber veriyorlar. Biz de çaktırmadan aldıkları arabanın yanından geçiyoruz ve kadını teşhis ediyoruz.

Neyse aradan 2 saat sonra bize bir telefon geliyor.

Memur arkadaş diyor ki "Bu kadının çocuğu yok, evli değil evinde çocuk olduğuna dair kimseden bilgi alamadık emin misiniz? ". Diyoruz eminiz memur tekrar bize telefonda kapıda çocuk terliği gördüğünü ama kadının başka çocukların terliğidir dediğini belirtiyor. Biz ısrarcı bir şekilde olayı tekrar anlatıyoruz. Çocuğun ölmüş bile olabileceğini söylüyoruz. bizim arkadaş başlıyor ağlamaya telefonda değil tabi arkada. Memur telefonu kapadıktan 2 saat sonra bizi arıyor tekrar, savcılıktan arama izni çıkarmış bizim ısrar üzerine.

Eve polisle birlikte girmişler ve herkes şok

Odalardan birinde 6 yaşında bir kız çocuğu dişleri çekilmiş, derisi ısırılarak koparılmış. Sırtında onlarca jilet izi, çocuk konuşamıyor. Ellerinde sigara söndürüldüğü düşünülüyor ve evde "öz babası". İşkenceci kadın adamın sevgilisiymiş. Öz annesi ile ayrılmışlar mahkeme velayeti babasına vermiş.

Olay bu şekilde sonlandı şuan çocuk karakolda imiş.

Polis bize teşekkür etti. Bakanlıktan çok ilgilendiler telefonlar açtılar. Az öncede çocuğun öz annesi aradı teşekkürlerini sundu. Biz resimleri görmedik ama yarın çocuğu görmeye gideceğiz. Anlatıldığı kadarı ile memurlardan birisi ilk defa böyle bir dram gördüğünü ilaç aldığını kendisininde bir anne olduğunu söyledi.

Arkadaşlar lütfen çevremizdeki çaresiz insanlara duyarlı olalım. Arkadan çıkan hikayeler çok farklı oluyor. Annesine kızacaktım çocuğuna bakmıyor diye ama öz annesi de 1 saat kadar bize durumu anlattı. Geçmiş olsun diyor ve buradan duyarlı arkadaşıma teşekkür ediyorum o olmasa ben bile görmezden gelebilirdim.

" ... annemin hiç suçu yok. o çok iyi birisi. Ben çok yaramaz bir çocuğum o yüzden oldu bunlar "

Bu iki genç olayın peşini bırakmamış ve çocuğu takip etmeye devam etmişler. Çocuk psikolojik tedavi altına alınmış. Sürekli olarak üvey annesinin bir suçu olmadığını, kendisinin yaramazlık yaptığını söylüyormuş .Çocuğun öz annesine de ulaşılmış. Öz anne olayın basına yansımasını istemiş. Bunun için bazı çalışmalar yapmışlar ve birkaç televizyon kanalında yayınlanmasını sağlamışlar. Son iki fotoğrafı da çocuğun tedavi altına aldığı ilk günlerden.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

yine ve yine son iki emoji...az kaldı az küfredecem size ruh hastası sapıklar

aptalasik

Kıyamam ya şu sevimli minnoş günahı nedir ki :( Duyarlı arkadaşlar iyi ki varsınız siz bizim umut kaynağımızsınız.

arda-eser

bu çocuğu görüpte arkasını dönmeyenler var ya. olum siz cennetliksiniz lan .. iyiki varsınız .. Allah size güzellikler yağdırsın.

serap-avan-ucar

Şiddet eğilimli değilim;ama bazen bu sapık zihniyetli pislik insanlara o çocuğa neler yaşattıysa aynısını kendisine yaşatmak istiyorum.Olmuyor işte benim ondan ne farkım kalır...dişlerimi sıkmaktan dökülecek var yaaaa.....

Gizli Kullanıcı

kötülüğün kazanması için tek şart iyi insanların bir şey yapmamasıdır...haberi aktaranlara helal olsun....

derin-a-clk

Anne değilim; çocuğum yok ,evli bile değilim. Aklım almıyor,mümkünatı yok insanların vahşiliğini çözemiyorum. O bir çocuk, o bir canlı. İstediği kadar yaramazlık yapsın çözüm şiddet değil. Olamaz ve olmamalı da. Lanet olsun böyle vahşi ,zalim insanlara

Görüş Bildir