Görüş Bildir

Aziz Yıldırım'a Flaş Cevap

Haberler
> Spor
> Aziz Yıldırım'a Flaş Cevap

Torku Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, Aziz Yıldırım'ın dün hakemlerle ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin; 'Türkiye'de her zaman ve her ortamda 'gerginlikten beslenen' bir kulübün başkanının maçımız öncesi çıkarak hakemlerle ilgili açıklamalarda bulunması onları etkileme amacıyla yapılmış bir harekettir' dedi.

Şan, yaptığı açıklamada, Cumartesi günü oynayacakları Fenerbahçe maçı öncesi Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamaların, hakemleri etkilemek amacıyla yapılmış olabileceğini ileri sürdü.

'Gerginlikten beslenen' insanların bu tarz söylemlerde bulunması gereken en son kişiler olduğunu ifade eden Şan, şunları kaydetti:

'Türkiye'de her zaman ve her ortamda 'gerginlikten beslenen' bir kulübün başkanının maçımız öncesi çıkarak hakemlerle ilgili açıklamalarda bulunması, onları etkileme amacıyla yapılmış bir harekettir. Bugüne kadar Fenerbahçe ile oynadığımız maçlarda yaşadığımız mağduriyetler spor kamuoyunun ve herkesin malumu. Her zaman hakemlerin de insan olduğunu ve hatalar yapabileceklerini, bunun kasıtlı olmadığı sürece futbolun içerisinde olduğunu söyledik ama son haftalarda yaşadıklarımız, işin boyutunun artık hata düzeyinden çıkıp kasıtlı yönetimler gösterilmeye başlandığını gösteriyor.'

Şan, Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe ile oynayacakları maç öncesi yaptığı açıklamalarla, hakemleri ve Merkez Hakem Kurulunu (MHK) hedef gösterdiğini iddia etti.

Aziz Yıldırım'ın, 'Ben kimseyi tehdit etmedim. Tehdit etsem de ederim; kimseden çekinmem' şeklindeki ifadelerini hatırlatan Başkan Şan, şöyle devam etti:

'Ardından da 'Ben dedim ki; hata yapan hakemler stada gelemez, seyirci sokmaz. Birinci dakikada başlarlar küfür etmeye' şeklinde konuşuyor. Bu tür durumların kimseye bir şey kazandırmadığını ancak sadece 'gerginlikten beslenen' kişilerin yapacağı iş olduğunu görmekteyiz. Aziz Yıldırım'ın söylediklerini ibretle takip etmekteyiz ve bu konuda tüm yetkili mercileri göreve çağırıyoruz. Hakemlerimizin her türlü güvenliğinin sağlandığını, en yetkili ağızların açıklamasını bekliyoruz. Bu hafta oynanacak müsabakaya Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve MHK Başkanı ile Gençlik ve Spor Bakanımızı davet ediyoruz.'

Hakemlerin Konya'da rahat bir maç yönetmesi dileğinde bulunan Şan, 'Konya'da hiçbir hakemimizin endişe duymasına gerek yok. Kimseden korkmasınlar, adil maç yönetsinler. 'Bundan sonra Kadıköy'de maça gidersem başıma neler gelecek?' diye düşünmesinler. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Tüm bu hususlara rağmen olumsuz bir durum karşısında Torku Konyaspor taraftarlarımıza her zaman olduğu gibi yine itidal çağrısında bulunuyoruz' diye konuştu.

Sporx

Kaynak: http://www.sporx.com/aziz-yildirima-f...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?