Ayrı Evlerde Yaşadıklarını Söyleyen Fazıl Say ile Eşi Ece Dağıstan, Gelen Tepkilere İlginç Bir Cevap Verdi

1.2bPAYLAŞIM

Evlenince eşinizden ayrı bir evde yaşamak ister miydiniz?

Ünlü piyanist Fazıl Say, üç yıldır birlikte olduğu İzmirli piyanist Ece Dağıstan ile 2019 yılında İtalya'nın Milano kentinde nikah masasına oturmuştu.

Geçtiğimiz gün Magnet Quarterly dergisine kapak olan çift, evlilikleriyle ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

"Biz sevgililiğe devam ediyoruz. Evlerimizi bile birleştirmedik. Ben Fazıl'a veya o bana, hâlâ sırt çantamızla gelip gidiyoruz." diyen Ece Dağıstan'a eşi Fazıl Say'dan da destek gelmişti.

"Biz sevgililiğe devam ediyoruz. Evlerimizi bile birleştirmedik. Ben Fazıl'a veya o bana, hâlâ sırt çantamızla gelip gidiyoruz." diyen Ece Dağıstan'a eşi Fazıl Say'dan da destek gelmişti.
"Biz sevgililiğe devam ediyoruz. Evlerimizi bile birleştirmedik. Ben Fazıl'a veya o bana, hâlâ sırt çantamızla gelip gidiyoruz." diyen Ece Dağıstan'a eşi Fazıl Say'dan da destek gelmişti.

"Asla sıkılmayız. Ayrı evlerde yeni aşıklar gibi yaşıyoruz. Herkesin kendi işi, çalışması, hayatının bireyselliği var." şeklinde açıklama yapmıştı Fazıl Say da.

Bu açıklamaların üzerine birçok kişinin olumsuz tepki vermesi çiftin canını sıkmış olacak ki, Ece Dağıstan bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Eleştirilere de cevabını vermiş oldu.

İşte o açıklama:

İŞTE “O ÇANTA”

Köşe yazarları psikologlar sabah programları ve hatta Clubhouse bunu tartışıyormuş...
Ayrı evlerde evlilik evlilik sayılır mıymış. Madem ayrı ev niye berabermişiz? Evlilik kurumu özgürlüğü kaldırmazmış!!!
Kadın diyor ki eve kamera yerleştiririm temizlikçi hanımı yollarım kontrole vs. 😂
Astrolog bilmem ne hanım “Fazıl oğlak burcudur o istemiştir”diyor.Bana da “yengeç burcu”nu uygun bulunuyor)))
...dedikodu programı yapan 3 evlilik sayısız ilişki yaşamış ama hala “kadın bunu kabul etmek zorunda kalmıştır” diyen tiplerden bu kurduğumuz bu beklentisiz sevgi ilişkisini anlamalarını beklemiyoruz.

Konu hiç anlaşılmamış.Anlamaya mesaisi yok kimsenin ama gevezeliğe var.
Ben 17 yaşından beri yurt dışı yurt içi kendi düzeninde tek başına yaşayan biriyim.
Evlenmek de hiç bir zaman ana hedefim olmadı, keza 43 yaşında evlendim.
Benim amacım her zaman kendi huzur ve mutluluk formülümü bulmak oldu.
Bizim “2” evimiz var doğru, ama bu ayrı yaşamlar sürmek değil. Kimse birbirinin üstüne çökmedi bizim ilişkimizde sadece, ama biz her günümüzü gecemizi çoğunlukla iki ev arasında geçiriyoruz.
Ve doğrudur ki sırt çantamızla gidip geliyoruz...
Bu zahmetli mi? Evet bazen. Ama değer mi? Hem de nasıl.

Bu tipler kadının kendi ayakları üzerinde duruyor olmasını, kadının kendi yaşam stilini biçimlendirmesine zaten karşılar çünkü kendilerine yakıştıramıyorlar.
Ama bilsinler ki bu hayat bize çok yakışıyor.
Bu arada burcum “koç”....🐏

Ardından da önce eşi Fazıl Say,

Ardından da arkadaşları böyle destek oldu...

👇

👇

👇

👇

twitter.com

Yani, sonuçta kendi hayatları, kendi evlilikleri...

Yadırgamak ve yargılamak bize mi kaldı? Yoo.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jodie-holmes1

Ya bir şey diyeceğim de isteyen istediği şekilde yaşasın size ne zararı var Allah aşkına onlar öyle mutluyken karışmak ne haddinize

isotlu-baklava

Valla ideal evlilik, çok net söylüyorum. Boğuluyorum aynı insanla uzun süre dip dibe olunca. Tuvalete gidersin, pat içeri girer, elimi yıkayacaktım, pardon der. Duşa girersin, gelir, su boşa akmasın, ben de gireyim der. Yatarsın yanında, dizi izlersin, bu dizi beni sarmadı, gel şunu izleyelim beraber der. Yemin ediyorum evliliğin en mükemmel çeşidini bulmuşlar. Keşke toplum baskısı olmasa da herkes bu huzur ve mutlu olma yöntemini kendince deneyebilse...

feyk

evlenince tek organizma gibi simbiyotik yasama gecmeni bekliyorlar. halbuki cevremde gordugum en istikrarli mutlu duzenli evlilikleri olanlar kari koca olarak kendi ayri yasamlari, is kariyerleri olanlar.

ts_1907

elalem isimli örgüt yine eleştirecek bir konu bulmuş, ya size ne kime ne, herkesin kendi özeli.. ve birbirinin hayatına ''çökmeyen'' iki insan bir evlilik, ne güzel, böylesi güven ve sevgi odaklı bir evlilik modeli de ne değerli..

aynur-bahar

Fazil beyi ve Ece hanimi Tebrik ediyorum, yuregi guzel iki cesur insan. Uzak gibi görunen ama birbirinin ruhunda yasayan iki cansiniz siz. Bunu sadece tum ruhu ile sevdigine guvenen, kendisine guvendiren anlar. Hep mutlu olun. <3<3

Görüş Bildir