Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aynılaşmış Şarkılardan Bıkanlar İçin Standartların Üstünde 18 Harika Türkçe Şarkı

 > -
Abone ol

Tabi ki müzik subjektif bir olaydır. Herkesin sevdiği şarkılar, tarzlar farklıdır ve herkesin kendine göre bir standardı vardır müzikte. Kulağa hoş gelen her şeyi sevenden tutun da bir tane notanın yerini bile beğenmeyince o şarkıyı sevmeyenlerine kadar. Ama objektif bir bakış açısıyla bakmaya çalışırsak bu içeriğimizdeki şarkılar, size farklı tatlar vermeye, aynılaşmış şarkılardan uzaklaştırmaya aday. Çoğu şarkı belki birbirine benzer ama farklılıkları yakalamak da bizim elimizde. Sizler de kendinize göre farklı bulduğunuz, sevdiğiniz Türkçe şarkıları yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz. Çok da fazla uç noktalara gitmeden herkesin dinleyebileceği, müzik listenizi değiştirecek harika şarkıları derledik. Keyifli dinlemeler...

1. Enkaz - Ansızın

İlk başta standart bir Türkçe Rock şarkısı  gibi gelebilir. Fakat bir kaç kez dinledikten sonra enteresan bir bağlılık yaratıyor.

2. Üç Nokta Bir - Bahçe

Pozitif bir etkisi var insanın üzerinde. Melis Danışmend'in farklı sesi sayesinde standartların üzerinde bir şarkı olmuş.

3. Tolga Burkay - Beklediğim Gemiler

Pek fazla tanıdığınız bir isim olmayabilir Tolga Burkay. Ama gerçekten çok güzel müzik yapıyor. Bu şarkısına ve başka şarkılarına bir şans vermelisiniz. Mutlaka size yeni bir tat verecektir.

4. Feridun Düzağaç (Grup Tını) - Elden Gittim

Feridun Düzağaç'ın Feridun Düzağaç olmadan önce, üniversitede arkadaşları ile kurduğu grup "Grup Tını" eski kokusunu hissettiriyor bize. Tek bir albümleri var ve albümdeki şarkılar gerçekten çok neşeli ve kaliteli. O zamanlardan belliymiş Feridun Düzağaç'ın standartların üzerinde işler yapacağı.

5. Yavuz Çetin - Ağlamayı Sevmem

Yavuz Çetin'i çoğumuz biliriz. Bilinen şarkılarından görece daha az bilinen "Ağlamayı Sevmem" şarkısı, klasik bir Yavuz Çetin şarkısı. Pek tabi ki kaliteli.

6. Yaşar Kurt - Hırsızlar

Yaşar Kurt'un görece az bilinen bir şarkısı "Hırsızlar"

7. Acil Servis - Bebek

Bu gruba karşı özel bir sempatim olduğu düşünülebilir ki öyledir de, ama kalite farkları kendilerini gösteriyor. Şu şarkı tadında şarkı çok da fazla yoktur.

8. Whisky - Yak Bizi

Eskilerden ve efsanelerden biri Whisky. Standartların üstünde olduğu kesin.

9. Gevende - Esinti

Mistik havaları ile Gevende gerçekten de çok farklı işlere imza atıyorlar. "Vay be Türklerden böyle işler çıkar mı?" dedirtecek derecede hem de.

10. Kazım Koyuncu - Askıda Yaşamak

Kazım Koyuncu için çok da bir şey söylemeye gerek yok. Yine görece pek fazla bilinmeyen bir şarkı.

11. Malt - Neandertal

Kendine has kitlesi ve yaptıkları kaliteli müzik ile standartların üzerinde bir grup "Malt"...Cenk ve Erdem Bey'den tanıdığımız Cenk Durmazel'in solistliğini yaptığı grubun 2.Albümü "Arıza"dan güzel bir şarkı.

12. Fatih Erdemci - Suçum Değil

"Ben Ölmeden Önce" efsanesini yaratan Fatih Erdemci'den "Suçum Değil"

13. Ceylan Ertem - İnsandık

Ceylan Ertem gerçekten farklı ses rengi ve tarzı ile çok güzel işlere imza atıyor. Yükselen popülaritesi umarım kalitesini olumsuz etkilemez.

14. Pilli Bebek - Siyah Beyaz

Yılların efsane grubu "Pilli Bebek"i anlatmaya da çok gerek yok sanırım. 10 dakikalık efsane şarkısı "Siyah Beyaz"

15. Tuna Kiremitçi - Birden Geldin Aklıma

Bazen yazmaktan çok şarkı söylese diye düşünmüyor değilim.

16. Cem Adrian - Yollardayım

Evet Cem Adiran'ın kalitesi çok da tartışılmaz. Seveni de var sevmeyeni de var. Standart bir Cem Adrian şarkısının bile üstünde kaliteye sahip olduğunu düşündüğüm bu şarkı da aynılaşmış şarkılardan bıkanlar için güzel bir alternatif olabilir.

17. Cem Karaca - Parka

Görece az bilinen ama daha çok bilinmeyi hak eden, aynılaşmış şarkılarla alakası olmayan kalitede bir Cem Karaca şarkısı.

18. Bertug Cemil - Hep Varsın

Böyle bir şarkı yapabiliyorken neden böyle şarkılar yapmaya devam etmez diye insan bi alttan alttan sinirlenmiyor değil.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
m-tunahan-yildiz

Günümüzde müzik kirliliğinin arkasında kalmış olan muhteşem eserleri, siz de tadın diye ifşa ettik...

bagatur-kabasakal

#14 ='(((

ayata200

Benim şarkılar

shola

Tuna Kiremitçi - Birden Geldin Aklıma ve Cem Adrian :") en sevdiğim iki adam..

murat-guney

güzel liste olmuş bilmediğim 3-4 parça çıktı içinden

Görüş Bildir