Aynı Tesis 7 Yılda 5 Kez Açılmış

 > -

15 Mayıs'ta Taner Yıldız tesisin 5. açılışını yaptı

Amasya Katı Atık Bertaraf Tesisi dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katıldığı programla 5. kez açıldı. AB’nin hibe desteğiyle yapılan tesis daha önce dönemin Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 30 Mart yerel seçimlerinden önce Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından da açılmıştı.

Mehmet Menekşe’nin Cumhuriyet’teki haberine göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, daha önce 4 kez açılış töreni yapılan Amasya Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin 5. kez açılışını yaptı.

Amasya Katı Atık Bertaraf Tesisi eski Amasya Belediye Başkanı İsmet Özarslan’ın belediye başkanlığı döneminde 9 Aralık 2005’te Bakanlar Kurulu Kararı ile resmen kuruldu. 

Toplam maliyeti 16 milyon 800 bin euro olan tesisin 12,3 milyon euroyu (yüzde 73,2’sini) AB, 4.5 milyon eurosunu (yüzde 26’lık kısmını) İller Bankası karşıladı.

Her gelen açılış yapmış

Aynı yıl temeli atılan tesis ilk olarak 30 Temmuz 2008’de Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Tesis ikinci olarak dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 Mayıs 2011’de 96 tesisin toplu açılış töreninde yeniden açıldı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce 15 Mart 2014’te Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Valisi İbrahim Çomaktekin ve AKP Amasya Milletvekilleri ile birlikte tesise 3. kez açılış yaptı.

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 18 Ekim 2014’te katıldığı toplu açılış töreninde tesis 4. kez açıldı.

Yıldız da elektrik üretme birimini açtı

Son olarak dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dün yine aynı tesisin bünyesindeki elektrik üretme birimini açtı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tesisi 18 Ekim 2014’te dördüncü kez açmıştı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir