Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aynı Odayı Paylaşmak Zorunda Kalan Kız ve Erkek Çocuğunuzun Bayılacağı 14 Dekorasyon Önerisi

0PAYLAŞIM

Evde bir erkek bir de kız çocuk varsa hele bir de fazla oda yoksa hem kızınızı hem oğlunuzu bir odada mutlu edecek dekorasyon önerileri işte burada...

"Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir.”

1. En basitiyle başlayalım!

Oda çok büyük olmasa da güzel bir perde ile iki kişilik hale getirebilirsiniz. Ayırdığınız duvarları da çocukların dilediği renge boyayabilirsiniz.

Çocuklarınızın hoşuna gidebilecek perdelere buradan bakabilirsiniz. 

2. Henüz yaşları küçükse bu durumdan faydalanabilirsiniz.

Yaşları birbirine yakın ve küçük kardeşler kavga kısmını henüz yoğun yaşamıyorlardır. Bu durumda bir iki ortak süsleme ve farklı nevresimlerle işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu nevresimler hem çok, hem çok eğlenceli hem de uygun fiyatlı.

3. Baş harfleri hayat kurtarıcı olabilir.

Farklı renklerde nevresim ve baş harflleri bulunan stickerlar ile işi kolayca halledebilirsiniz.

4. Dilerseniz aynı ürünleri sadece yağlı boya tabloyla ayırabilirsiniz.

Tamamen doğal renkler kullanıp yataklarının bulunduğu duvara yağlı boya portrelerini asarak sade ama güzel bir dekor yapabilirsiniz.

5. Çatı katını onlara ayırmaya ne dersiniz?

"Evde çatı katı varsa bir sürü oda da vardır" dediğinizi duyar gibiyim, ama bazı evler katta dubleks olup minik bi çatı katına sahip olabiliyorlar. Böyle bir durum varsa hemen odayı tam ortadan ikiye bölerek başlayabilirsiniz. Daha sonrası tamamen çocuğunuzun zevkine ve hayal gücüne kalıyor.

6. Çizgi film karakterleri her zaman işe yarar!

İlla Mickey ve Minnie ikilisi olmak durumunda değiller tabii ki yeni nesil çizgi karakterlerin kocaman çıkarmaları odanın hangi tarafının kime ait olduğunu belirleyebilir. Çocuk odaları için eğlenceli duvar kağıtları odanın bütün atmosferini değiştirecek!

7. Çizgi film demişken süper kahramanlar da işinizi kolaylaştırabilir.

Eminim oğlunuz kendi hayal dünyasında bir süper kahraman kızınız ise prenses, gelin onların dünyalarını basit birkaç şeyle odalarına taşıyın. Mesela Süperman'in yatağı ve bir prensesin yatağı yan yana olursa güçlerini birleştirebileceklerini söyleyebilirsiniz. 😊

8. Onların odasıysa elbet onların isimleri olmalı!

Kocaman baş harfleri yetmeyen miniklerin bir de güzelce el yazısı isimlerini sticker olarak yaptırabilirsiniz.

9. Duvar stickerları işinizi sandığınızdan daha da kolaylaştıracaktır.

Eskiden yoktu böyle güzel süslemeler. En fazla duvarın tam ortasından geçen çiçekli böcekli duvar kağıdı şeridi vardı onunla mutlu olurduk. Şimdi ise dilediğiniz her şeyin duvar stickerı var. Onlarla birlikte istedikleri stickerları seçebilirsiniz . Emin olun bir anda aynı odada kalmaya sıcak bakacaklar.

10. Sıra geldi gelmiş geçmiş en özenilen şeye: Ranza!

Evet benim gibi tek çocukların hep özendikleri bir olgudur ranza. Aileler ise yer kaplamaması açısından tercih eder. Eğer yeriniz darsa, siz de ranzanın durduğu duvarı evdeki miniklere göre dekore edebilirsiniz. Bırakın kızınızın katı ve oğlunuzun katının duvarları farklı olsun.

Yeni nesil ranzalar da zaten oldukça işlevli. Fiyatlarının hakkını veriyorlar kesinlikle.

11. Biraz daha modern olalım derseniz işte böyle bir görüntü oluyor.

Ortam ferah da olsa yine de değişik bir şeyler isteyen minikleri sevindirecek tasarım burada!

12. Bu biraz daha büyüklere...

Çocuklar büyüdükçe kendi özel alanları olmasını istiyorlar. Durum böyle olunca siz de onlara elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. Mesela ikisinin yataklarına da perde koyup gece yatarken ya da yalnız kalmak istediklerinde onları çekmelerini sağlayabilirsiniz.

13. Tek tek uğraşamam ki derseniz işte bu da başka bir versiyon.

Baş harflerini yatağın üzerindeki yastıklara yerleştirebilirsiniz. Daha sade bir kombinle odayı tamamlayabilirsiniz.

14. Bizim aile kalabalık diyenler burada mı?

Sizde çocuk bolsa o zaman bol ranza ve bir kaç baş harfi ve değişik renk nevresim hayat kurtarabilir

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir