Aydınlatan Test: Sana Okuman Gereken Bölümü Söylüyoruz!

509PAYLAŞIM

Hangi bölümde okuyacağına karar vermek belki de sınavdan bile daha zor. Gelin bu problemi hep birlikte çözelim! Haydi teste!

1. Hazırsan aşağıdakilerden hangisinde daha mutlu olduğunu öğrenerek başlayalım

Arkadaşlarımın yanında
Sokakta, insanların arasında
Ailemin yanında
Sevgilimin yanında
Yolculuk yaparken
Odamda tek başımayken

2. Para harcama alışkanlıklarını öğrenelim: Aylığın / bursun sana ay sonuna kadar yetiyor mu?

3. Sınavlara hazırlanma tarzını da öğrenelim.

Günü gününe çalışırım, sıkıntıya girmem :)
Sınavdan önceki birkaç gün idealdir!
1 hafta çalışsam sorunun kralını tanımam, çözer geçerim!
Şimdi uyusam yarın sabah erken kalkıp çalışsam :/

4. Sınavlar demişken; diyelim ki hocan sınıfta notları okurken yüksek bir not beklediğin bir sınavdan oldukça düşük bir not aldığını söyledi ne yaparsın?

Ders bitiminde hocanın yanına gidip, kağıdımı görmek isterim.
Hemen sınıfta notuma itiraz ederim.
Çok takılmam, denk gelirse itiraz ederim.

5. Biraz daha derslerden gidelim. Asla ama asla sevmediğin, girmek istemediğin ders hangisi?

Matematik
Fizik
Tarih
Coğrafya
Edebiyat
Kimya
Biyoloji
Beden Eğitimi
Resim
Müzik

6. Sence dünyayı aşağıdakilerden hangisi kurtaracak?

Diplomasi :)
Sevgi ❤️
Bilim 💻 📐
Sanat 🎻
Süper kahramanlar 🌠

7. Bu soru kişiliğin hakkında büyük ipucu veriyor. Sence hangisi parayla satın alınamaz?

Aşk
Sağlık
Zeka
Dostluk

8. Son sorumuz geliyor: Diyelim ki bu test sonunda bir Amerika tatili kazandın. Amerika'ya gidince yapacağın ilk şey hangisi olurdu?

New York sokaklarında kaybolurdum.
Rüyalar şehri Los Angeles'a gidip ünlü olmaya çalışırdım.
Bir iş bulup çalışmaya başlar, halkın arasına karışırdım.
Tarihi ve kültürel yerlerini gezerdim.
Sokak basketbolu çetesine girip, grafitti sanatçısı olurdum.
Route 66'da uzun bir yolculuğa çıkardım.
Herkesle konuşup İngilizcemi geliştirmeye çalışırdım. Kurnazlık :)

Verdiğin cevaplara göre sen Bilişim Sistemleri Mühendisliği okumalısın!

Sen kesinlikle Bilişim Sistemleri Mühendisliği okumalısın; çünkü zehir gibi bir analitik zekaya sahipsin. Ama sadece bu da değil, çok değişik bir yaratıcılığın da var. Sorun çözme becerinse, üstüne gidersen, dünya klasında olur ;)  İşte sana üstüne gidebilme fırsatı: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Üniversiteleri söyleyelim de iyice heyecanlan :) İTÜ ve Binghamton University!!! Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Biyoloji okumalısın!

Sen demek biyoloji demek. Çünkü hayatı seviyor, derinliklerini merak ediyorsun. Üstelik kavrama becerin ortalamanın çoook çok üzerinde. Ama biraz alanına yoğunlaşman gerek tabii ki, öyle bedavadan biyolog olmak yok :) İşte sana biyolojiye yoğunlaşma fırsatı:  SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var.  Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Hazırsan üniversiteler geliyor :)  Anadolu Üniversitesi ve University at Albany!! Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği okumalısın!

Sen dünyanın en özgür ruhlu insanısın. Seni bir yere bağlamak, ''Burada yaşayacaksın!'' demek resmen İM - KAN - SIZ! Sen kafan her estiğinde çekip gidebilme lüksünü yakalamalısın. Tabii bu lüksü öyle herkese vermiyorlar, ama işte sana fırsat: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var.  Yeterince heyecanlandıysan üniversiteleri söyleyelim ;) İstanbul Teknik Üniversitesi ve SUNY Maritime College! Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği okumalısın!

Senin olayın öğrenmek! Öğrenme merakını bir türlü gideremiyor, bu duyguyu kesinlikle tatmin edemiyorsun. Yeni yerler, bilimsel gelişmeler, yeni diller... Dünya üzerinde öğrenilecek ne varsa, hepsi senin ilgi alanında. Yani sen gezen bir mühendis olmalısın. Nasıl mı? İşte sana fırsat: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Hem de İstanbul Teknik Üniversitesi ve SUNY Maritime College farkıyla. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Tekstil Geliştirme ve Pazarlama okumalısın!

Senin yaratıcı bir kişiliğin var! Farklı parçaları birleştirmek senin işin. 3 boyutlu düşünme yeteneğin dünya standartlarında. Tabii biraz bu yeteneklerin üstüne gitmek lazım. Şöyle hem Türkiye'de hem de Amerika'da moda eğitimi almak hiç fena olmazdı mesela. ''Nerede o günler?'' diyorsan işte sana fırsat: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Heyecanını biraz daha artıracaksa üniversiteleri de söyleyelim :) İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fashion Institute of Technology. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen İngilizce Öğretmenliği okumalısın!

Sen öğrenmekten çok öğretmeyi seviyorsun. İnsanlara, özellikle de çocuklara faydalı olarak hayattan keyif alıyorsun. Üstelik yabancı dil öğrenmek senin için inanılmaz kolay. Bu yüzden İngilizce Öğretmenliği tam sana göre. Ama İngilizce Öğretmenliği yapmak öyle göründüğü kadar kolay değil. Amerika'da şöyle 2 sene okumadan o işi hakkıyla yapmak biraz zor. İşte sana işinde en iyi olma fırsatı: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Hatta üniversiteleri de söyleyelim işe biraz daha heyecan katalım ;) Tercihine göre Anadolu Üniversitesi ve SUNY Cortland ya da Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve SUNY New Paltz. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Ekonomi okumalısın!

Sen paraya yön vermelisin. Çünkü öngörülerin oldukça kuvvetli ve analitik zekaya sahipsin. Hatta sende Wallstreet'i yerinden oynatacak potansiyel var. Ama birazcık yeteneklerinin üstüne gitmelisin. ''Nasıl gideceğim?'' diyorsan işte sana fırsat: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Üniversiteleri söyleyelim de iyice heyecanlan :) Tercihine göre Anadolu Üniversitesi ve SUNY Cortland ya da Dokuz Eylül Üniversitesi ve University at Albany. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen İnşaat Mühendisliği okumalısın!

Belli ki sen çocukluğun boyunca Legoların başından hiç ayrılmamışsın. 3 boyutlu düşünme yeteneğin oldukça gelişmiş. Yeni yapılan bir binaya baktığında aklına gelen ilk soru ''Acaba buraya kaç torba çimento harcanmıştır?'' oluyor :) Şimdi yeteneklerini geliştirmenin, onların üstüne üstüne gitmenin zamanı. Nasıl mı? SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Hem de İstanbul Teknik Üniversitesi ve University at Buffalo farkıyla. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen İşletme okumalısın!

Sen lider doğmuşsun. Her davranışından belli oluyor lider ruhlu olduğun. Örneğin yönetim becerilerin üst düzey. Hatta o kadar üst düzey ki Kızılderili olsan kabile şefi, denizci olsan kaptan olurdun. Bu becerilerin üstüne gidip nasıl kullanman gerektiğini öğrenirsen dünyanın en başarılı yöneticilerinden biri olabilirsin. Nasıl mı? İşte sana fırsat: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Hem de o kadar çok üniversite seçeneğin  var ki: Tercihine göre Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Binghamton University, İstanbul Teknik Üniversitesi ve SUNY New Paltz, Anadolu Üniversitesi ve SUNY Empire State Collage ya da Dokuz Eylül Üniversitesi ve University at Albany'den çift diplomayla mezun olabilirsin. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Kimya okumalısın!

Senin olayın sıra dışı olmak! Ezber bozmak, taşları yerinden oynatmak senin işin. Bunun için de öğrenmek, öğrenmek, en temele inmek istiyorsun. Resmen küçük Sherlock'sun sen. Yeteneklerinin üstüne gitmeli ve gerçek bir bilim insanı olduğunu herkese göstermelisin. Nasıl mı?  SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Hem de Anadolu Üniversitesi ve University at Albany'de okuyarak yapabilirsin bunu. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Küresel ve Uluslararası İlişkiler okumalısın!

Sen gerçek bir laf cambazısın. Derinlemesine düşünebiliyor, stratejik çözümlemeler yapabiliyorsun. Beynin bu konuda oldukça hızlı çalışıyor. Bu yüzden çevrende kriz yönetimi senden soruluyor. Eğer bu yeteneklerinin üstüne gider ve güzel bir akademik eğitimle taçlandırırsan dünyada kartları yeniden karanlardan biri de sen olursun. Nasıl üstüne gideceğim diyorsan işte sana fırsat:  SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Hem de Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Binghamton University farkıyla. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Moda Tasarımı okumalısın!

Sen bir moda divasısın! Farklı düşünüyor, farklı tasarlıyorsun. Mesela giyinirken yakışanı ve yakışmayanı anında beyninde canlandırıp hızlıca karar verebiliyorsun. Üstelik çevrendeki kişilere ilham verebiliyor, akımlar başlatabiliyorsun. Dünyanın en büyük moda markalarında çalışmak ya da kendi markanı yaratmak hayal değil. İhtiyacın olan tek şey 'fırsat'. Şimdi o fırsat adeta bir overlok makinesi gibi ayağına geldi: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Heyecanını biraz daha artıracaksa üniversiteleri de söyleyelim :) İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fashion Institute of Technology. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Sosyoloji okumalısın!

Sen her şeyden önce iyi bir gözlemcisin. Toplumu ve toplum dinamiklerini tanıyor ve doğru çözümlemeler yapabiliyorsun. Çünkü gerçekçisin ve olaylara farklı açılardan bakabiliyorsun. Eğer fırsatını bulabilirsen bir toplum uzmanı olarak dünyayı değiştirebilirsin. Bu fırsatı bulamayacağını düşünüyorsan işte sana fırsat: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Hem de Anadolu Üniversitesi ve University at Albany farkıyla :) Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

Verdiğin cevaplara göre sen Uluslararası İlişkiler okumalısın!

Sen gerçek bir strateji uzmanısın. Olayları yorumlamak, derinlikle düşünmek senin en iyi yaptığın şey. Algı yönetimi, stratejik düşünme, ikili ilişkiler uzmanlık alanın. Eğer bu yeteneklerinin üstüne gidersen Birleşmiş Milletler senden sorulur. Nasıl mı üstüne gideceksin? İşte sana fırsat: SUNY Çift Diploma Programları ile artık hem Türkiye'de hem de Amerika'da okuyup iki diploma alma şansın var. Üstelik okul bitiminde en az 1 yıl Amerika'da yasal çalışma hakkı da senin! Hem de Dokuz Eylül Üniversitesi ve University at Albany'de güzel bir akademik eğitimle birlikte. Unutma sadece karakterine uygun bölüm seçmek tek başına yeterli değil; bunu dünya klasında bir üniversiteyle de pekiştirmelisin. Bu bölüm seni açmadı mı? Hala çift diploma şansın var! Tüm SUNY Çift Diploma Programlarını görmek için tıklasana!!

SUNY Çift Diploma Programlarını bir de mezunlardan dinle!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir