Avusturyalı MMA Dövüşçüsü Willi Ott Karantinada Müslüman Olduğunu Açıkladı

50PAYLAŞIM

Willi Ott, huzuru İslam'da bulmuş.

Avusturyalı MMA dövüşçüsü Willi Ott, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Müslüman olduğunu açıkladı.

Kelime-i Şehadet getirdiği görüntüleri paylaşan şampiyon dövüşçü, İslam inancıyla daha da güçleneceğini belirtirken ramazan ayında oruç tutmak istediğini de dile getirdi.

Kur'an-ı Kerim ile çekildiği bir fotoğrafını paylaşan Ott, bir paylaşımında ise 'şeytan her yerde' diyerek İslamiyet'i seçmesinin gerekçelerinden birini ima etti.

Kendi salonunda çok sayıda Müslüman sporcu ile çalıştığını belirten şampiyon dövüşçü Willi Ott'un açıklamaları ise şu şekilde:

"Aslında şimdiye kadar reklam olmasın diye konuşmuyordum ancak belki başka insanlara da ilham kaynağı olur diye bu seçimimi anlatmaya karar verdim."

View this post on Instagram

We are all one

A post shared by Khalid (Wilhelm) Ott (@willi.ott.148) on

"Tanıdığım Müslümanların ne kadar temiz ve güzel ahlaklı olduğunu gördüm.'' İslam dinindeki adaleti de görünce çok hoşuma gitti. "

"Bu konuyu uzun zaman inceledikten sonra Müslüman olmaya karar verdim. İslam'ın insana güç verdiğini fark ettim. "

"İlk ramazanda orucumu yakında tutacağım ve bunun için çok sabırsızlanıyorum. İslam inancıyla çok daha güçleneceğimi hissediyorum."

View this post on Instagram

Ich bin aktiver MMA fighter und Champion. ☝️Ich bin Headcoach im Instinct Gym in St.Pölten aber ich nehme nicht jeden in mein training auf. Meine Lebenserfahrung hat mir gelernt wer aufrichtig ist und wer sich hinter einer Maske versteckt. Lügner und Heuchler gibt es wie Sand am Meer aber nicht bei mir im Gym. Wir brauchen keine Fusionen mit irgendwelchen Gyms. Wir ergreifen keine Partei um andere Athleten zu demütigen. Das wiederspricht den Grundsatz eines Kämpfers. Wir sind selbstständig und stabil. Wir sind das erste reine MMA Studio in St. Pölten. 🧨Wir sind kein Verein.🥊Wir sind eine Firma. Eine Firma die nur dann funktioniert wenn man mit bedacht seine Athleten auswählt. Wir bilden zukünftige Kämpfer aus um sie erfolgreich zu machen. Ob sie aktiv an Wettkämpfen teilnehmen muss jeder einzelne für sich selbst entscheiden. Es wird niemand in den Kampf geschickt wenn er meiner Meinung nach nicht 1000% fit ist. Wir vergessen nichts. Mein Traum . Meine Regeln. 1.Wer nicht motiviert ist fliegt raus. 2.Wer keinen Respekt zeigt fliegt raus. 3.Wer nicht pünktlich zahlt fliegt raus. 4.Wer ohne etwas zu sagen für andere Gyms kämpft und dort trainiert fliegt raus. (Man traut seinen Augen nicht aber es kommt vor) 5.Wer den Namen des Gyms, des Teams oder der Besitzer in den Dreck zieht, fliegt nach dem Sparring raus. 6.Wer sich außerhalb des Gyms wie ein Wahnsinniger verhält fliegt raus. Um bei uns bleiben zu dürfen. 1.Trainiere motiviert. 2.Sei aufrichtig, respektvoll, loyal und freundlich. 3.Beim eintreten ins Gym sind alle freundlich zu begrüßen. 4.Trage dazu bei altgepflegte Traditionen aufrecht zu erhalten. Egal welche Religion du pflegst. (Zbsp Gegenseitiges verbeugen) 5.Wenn dich etwas stört hab den Mut es auszusprechen. Wir sind Kämpfer. 6.Bezahlst du pünktlich würdigst du damit das Gym und deinen Trainer. Du zeigst damit Respekt für das was du erlernst. Das ist nicht nur um sich zu verteidigen sondern sich auch menschlich weiterzuentwickeln. Bezahle pünktlich

A post shared by Khalid (Wilhelm) Ott (@willi.ott.148) on

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melih-30

Gel gardas burdaki müslümanları gor hele gel

burakks

Akıl ile okur umarım kuranı. Hikayeler ile yola çıkarsa fantastik İslamı seçerse boşuna din değiştirmiş olur.

unknown_member

Hayırlı olsun kardeşim. Karantinadan sonra ilk işin hastaneye gidip sünnet olmak.

coldhearted

Aman diyim birader İslamiyeti günümüz kotalı Müslümanlarından değil Kuran-ı Kerim'den, bu inanca, Allah'ın Rasulüne kalpten bağlı olup yaptığı şeyleri sadece Allah rızası için yapan alimlerden, Allah dostlarından öğren, aman diyim. Allah utandırmasın.

logicaldoor

Aslında şöyle bir durum var ki, kendini müslüman olarak tanımlayanlar arasında gerçekten çok dürüst insanlar var. Bunların büyük bölümü dinci değil de dindar olanlar. Ancak dışarıdan tarafsız bir gözle gözlemlendiğinde görülür ki ortak bir dini yaşamıyorlar. Ciddi bir bölümü Kur-an'dan ya da hadislerden bihaber. Tek tük duydukları şey hoşlarına giderse alıyor, uyguluyor, hoşlarına gitmezse yok varsayıyorlar. O yüzden de "gerçek islam bu değil" mottosu sürekli ortaya çıkıyor. Şahsen ben ve sevdiklerim başta olmak üzere kimseye bir zararları dokunmadıktan sonra insanların neye inandığını önemsemiyorum. Bu arkadaş da yarın vazgeçerse gayet olağan bir durum olur bence...

Görüş Bildir