Görüş Bildir
Haberler
Avatar Konusu Nedir? Avatar Filmi Oyuncuları Kimlerdir?

Avatar Konusu Nedir? Avatar Filmi Oyuncuları Kimlerdir?

Müge Kakşi
30.07.2021 - 19:30

2009 yılında gösterime giren destansı bilim kurgu filmi Avatar'ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini ünlü yönetmen James Cameron yapmıştır. Gösterime girdiği günden bu yana hala izlenen ve oldukça ses getiren filmin konusu ve oyuncuları ise merak ediliyor. Peki Avatar filmi konusu nedir? Avatar oyuncuları kimlerdir? Detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Avatar Konusu

Avatar Konusu

Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende misyonunun başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ile de bütünleşir. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program meydana getirmiştir. 

Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na’vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora’ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişime uğrayarak işlevsel hale gelmektedir. Bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşı karşıya gelen Jake, ansızın bir farkındalık yaşar ve bir araştırma misyonu ile gönderildiği bu gezegeni, kendi dünyalısından korumaya karar verir. Üç boyutlu, son teknoloji ürünü ve ciddi anlamda yüksek bütçeli filmin yönetmeni James Cameron’e, Titanik, Yaratıklar ve Terminator filmlerinden hayranız.

Avatar Oyuncuları

Avatar Oyuncuları
  • Sam Worthington Rolü : Jake Sully

  • Zoe Saldana Rolü : Neytiri

  • Sigourney Weaver Rolü : Grace Augustine

  • Stephen Lang Rolü : Miles Quaritch

  • Michelle Rodriguez Rolü : Trudy Chacon

  • Giovanni Ribisi Rolü : Parker Selfridge

  • Joel David Moore Rolü : Norm Spellman

  • Wes Studi Rolü : Eytukan

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
4
4
3
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın