Görüş Bildir
Haberler
Avatar Konusu Nedir? Avatar Filmi Oyuncuları Kimlerdir?

Avatar Konusu Nedir? Avatar Filmi Oyuncuları Kimlerdir?

2009 yılında gösterime giren destansı bilim kurgu filmi Avatar'ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini ünlü yönetmen James Cameron yapmıştır. Gösterime girdiği günden bu yana hala izlenen ve oldukça ses getiren filmin konusu ve oyuncuları ise merak ediliyor. Peki Avatar filmi konusu nedir? Avatar oyuncuları kimlerdir? Detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Avatar, 2009 ABD yapımı destansı bilimkurgu filmi. Filmin senaryosunu Titanik, Yaratık 2, Terminatör filmlerinin yönetmeni James Cameron yazmış ve filmi yönetmiştir. Üç boyutlu (3D) sinema tekniği ile çekilmiştir. 18 Aralık 2009 tarihinde gösterime girmiştir. Aynı zamanda tüm zamanların en çok hasılat yapan film rekorunu elinde bulunduruyor. Peki Avatar filmi konusu nedir? Avatar oyuncuları kimlerdir?

AVATAR KONUSU NEDİR?

Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende misyonunun başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ile de bütünleşir. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program meydana getirmiştir. 

Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na’vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora’ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişime uğrayarak işlevsel hale gelmektedir. Bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşı karşıya gelen Jake, ansızın bir farkındalık yaşar ve bir araştırma misyonu ile gönderildiği bu gezegeni, kendi dünyalısından korumaya karar verir. Üç boyutlu, son teknoloji ürünü ve ciddi anlamda yüksek bütçeli filmin yönetmeni James Cameron’e, Titanik, Yaratıklar ve Terminator filmlerinden hayranız.

AVATAR FİLMİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

  • Sam Worthington Rolü : Jake Sully

  • Zoe Saldana Rolü : Neytiri

  • Sigourney Weaver Rolü : Grace Augustine

  • Stephen Lang Rolü : Miles Quaritch

  • Michelle Rodriguez Rolü : Trudy Chacon

  • Giovanni Ribisi Rolü : Parker Selfridge

  • Joel David Moore Rolü : Norm Spellman

  • Wes Studi Rolü : Eytukan

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın