Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Av Turizminin Hedefindeki 6 Hayvan Türü

 > -

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 15 ayı, 109 yaban keçisi ve 4 çengel boynuzlu dağ keçisinin de aralarında bulunduğu birçok yabani hayvan türünün 'av turizmi' adı altında 1 Mayıs-15 Aralık tarihleri arasında avlanmasına izin verdi. Farklı illerde yapılacak ihalelerden sonra en çok para ödemeyi taahhüt eden av turizmi acenteleri, elde ettikleri kotaları avcılara satacak ve Türkiye’nin önemli canlı türleri bir kez daha av turizmine kurban edilecek.

Türkiye’de yaşam alanları gittikçe daralan yaban hayvanlarının av turizmine malzeme yapılması kabul edilemez. Buna dur demek için bir imza kampanyası başlattık. Sizin de desteğinize ihtiyacımız var! 

İmza atmak için: change.org/avizniiptal

Kaynak: https://www.change.org/avizniiptal

1- Bozayı

'Av turizmi' ihaleleri iptal edilmezse 15 bozayı öldürülecek. İmza ver, sesini duyur. 'Av turizmi' ihaleleri iptal edilsin!

2- Ceylan

#avizniiptal

3- Çengel boynuzlu dağ keçisi

Erzurum ve Erzincan'da 4 çengel boynuzlu dağ keçisinin avlanması için 11 Mayıs'ta ihale yapıldı.

4- Kızıl geyik

Av turizmi adı altında kızıl geyikler avlanacak. İhalenin iptal edilmesini istiyorsanız lütfen siz de bir imza verin, geyiklerin avlanmasına dur deyin: change.org/avizniiptal

5- Yaban keçisi

'Av turizmi' ihaleleri iptal edilmezse 130 yaban keçisi öldürülecek. İmza ver, sesini duyur. 'Av turizmi' ihaleleri iptal edilsin!

6- Yaban koyunu

'Av turizmi' ihalelerini durdurmak için siz de imzalayın, dostlarınızla paylaşın: change.org/avizniiptal

Birlikte başarabiliriz. #avizniiptal

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nebusimdi

15-20 yıl sonra balıkhaneler kalmayacak. Çünkü balık kalmayacak.

Başlıklar

1 MayısErzincanErzurum
Görüş Bildir