Görüş Bildir
Haberler
ATM'de Kaybolan Parayı Dedektörle Bulamadılar, Sıra ‘Cinci Hoca’da

ATM'de Kaybolan Parayı Dedektörle Bulamadılar, Sıra ‘Cinci Hoca’da

Onedio Medya
15.08.2015 - 18:29 Son Güncelleme: 15.08.2015 - 23:35

Türk Haber-Sen Bursa şubesi üyeleri, Bursa'da Heykel PTT ATM'lerinde kaybolan 285 bin TL'yi dedektörle aradı. Türk Haber-Sen üyeleri paranın bulunamaması halinde gelecek hafta 'cinci hoca'yla bulmaya çalışacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Heykel PTT ATM'leri önündeki basın açıklaması yapan Türk Haber-Sen Bursa Şube Başkanı Orhan Avcı, 8 Haziran 2015'te Heykel PTT merkez müdürlüğüne bağlı 10 ATM'de yapılan kontrol sonucu 9 ATM'de toplam 285 bin TL paranın eksik olduğunun tespit edildğini söyledi. Türk Haber-Sen Bursa Şubesi olarak olayı öğrendikleri andan itibaren devletin parasının takipçisi olduklarını ve olmaya devam edeceklerini kaydeden Avcı, şöyle konuştu:

'Aradan geçen o kadar güne rağmen para bulunamadı. Müfettiş çağırmadılar. Biz Türk Haber Sen Bursa şubesi olarak devletin parasını bulmak adına 10 gün sonra cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Buna rağmen PTT yetkilileri halen bir adım dahi atmamışlardır. Biz de tepkimizi bu şekilde gündemde tutmak istedik.'

Kayıp paralarla ilgili ilginç bir benzetmede bulunan Avcı, 'Buradan valinin avukatı AK Parti İl başkanına sesleniyorum; iktidarsınız ya, devleti siz idare ediyorsunuz ya, bu memlekette üç ayda hıyar yetişmezken '3 ayda yetiştirdik' dediğiniz, başmüdürleri atamanızın sonucudur bu. 3 aylık başmüdürlerinize bunun hesabını bir sorsanıza, niye sesiniz çıkmıyor' diyerek sitem etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Cinci hoca'ya müracaat edeceğiz'

Daha önce devletin çalınan parasını mercekle aradık ancak bulamadıklarını hatırlatan Avcı, şöyle devam etti:

'Bu sefer definecilerin kullandığı dedektör vasıtasıyla devletin kaybolan, çalınan, buharlaşan parasını aradık. Ancak, bu dedektörler diyor ki; bu para ne yerin altında, ne de ATM'de ATM'nin de ötesinde, derinlerde, birilerinin cebinde. Ancak dedektörümüzün mesafesinden dolayı bunun yerini tespit edememiştir. İlerleyen haftalarda teknolojinin bittiği yerde halk tabiriyle bilinen 'cinci hocaya' müracaat edeceğiz.'

DHA ve CHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0