Atatürk'ün Bir Milletin Kaderini Değiştiren Büyük ve Kutlu Zafere Giden Yolda Kurduğu Çay Partisi Planı!

19bPAYLAŞIM

Gün geçmiyor ki O'nun müthiş zekasına, eşsiz askeri yeteneklerine, büyük cesaretine daha fazla hayranlık duymayalım. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ne denli büyük bir lider ve komutan olduğunu CON SINOV adlı Twitter kullanıcısının paylaştığı anıyı okuyunca bir kez daha anlayacaksınız.

Kaynak: https://twitter.com/lordsinov/status/103...

İşte bir çay partisi hilesi ardına gizlenen o müthiş plan...

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

#26

#27

#28

#29

#30

#31

#32

#33

#34

#35

#36

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

O taktiği yapıp uygulayabilmek için Mete Han'dan Attila'ya, Hannibal Barca'dan Julius Sezar'a, 2. Mehmet'ten Napolyon'a kadar hepsini bilmeli ve okumalı insan. Bismarck'ı, Alpaslan'ı ve diğerlerini de unutmamak lazım. Atatürk bir günde Atatürk olmadı. Günümüzdeki cahillerle ve milli sermayeyi üç kuruşa yabancılara peşkeş çekenlerle kıyaslayıp siyasete girmeden bizzat kendimizle kıyaslamak istiyorum. O gördüğünüz gibi bir askerdi. Asker olarak eğitim aldı, Cumhuriyet kurulana kadar da asker olarak yaşadı. "Ben asker adamım, benim yerim kıtadır, ne gireceğim kitapların arasına" demeden sürekli okudu, araştırdı, öğrendi ve kendini geliştirdi.

Gizli Kullanıcı

Sonuç olarak 20. yüzyıla damga vuran bir askeri deha oldu. İşte bizim ihtiyacımız da bu. Hangi işi yapıyor olursak olalım en iyisi olmak için daha çok çalışmalı ve mücadele etmeliyiz. Benim de her zaman yaptığım bir hata, ülkenin içinde bulunduğu durumun tüm suçunu siyasetçilere atıyoruz. Ama akademisyenlerimiz intihalci, torpilci; prof. unvanı aldıktan sonra üretmeyi bırakan tiplerden ibaret. Askerlerimiz ideolojik garabetlerin içine düşmüş. Sermaye sahibi zenginlerimiz ar-ge yatırımı yapıp üretmek yerine yabancıların montajcıbaşısı olmayı tercih ediyor, bir alt seviyesi parayı betona gömüp müteahhit sıfatıyla ülkeye zerre katma değer sağlamıyor. Orta sınıfın tek derdi ev alıp kiraya vererek yan gelip yatmak. Bir ülkenin gelişmesi topyekun gerçekleşebilir ancak ve bizde o yok. Atatürk gibi bir değer geldi çünkü o dönemki insanlar onu haketmişti. Şimdi öyle bir değerimiz yok çünkü haketmiyoruz, basit.

deniz_canfeda

Peki ya siz yıllar önce yaşanmış bir olayı nasıl bu kadar detaylı bir şekilde biliyorsunuz acaba? O zamanlar videoya çekebilecekleri bir şey yoktu. Eğer hepsi savaşta hayatta kalanların anlattıkları hikayelerse söyleyeyim. Her hikayenin binlerce farklı yüzü vardır. Herkes anlatırken birazcık değiştirir.

sarp-buyukturkoglu

Yazılı belgele, günlükler, mektuplar var. Peki ya sende neden rahatsız olmuş gibi bir hava var?

olivertiris

şu an ne kadar çok ihtiyaç var Mustafa Kemal Paşa'ya bu sefer hain içimizde sessiz sedasız kandırarak içini boşaltıyorlar güzel ülkemin...

suspicious

bi de şakacı :D muhteşem bi adam yaa muhteşem MUHTEŞEM!

sdodikan

Şıpıdık Şıpıdık Yüzen Balık Bey katılıyorum size

birazolucemkaldirmayin

bu ne kadar da konuyla alakalı bir nick, tebrik ederim efenim 👏

suspicious

teveccühünüz.

fatih2685

Şu cümlenin güzelliğine bakın ya. Madem rakı içmeyecekti, ne halt etmeye İzmir'e geldi! Ruhun şad olsun At(d)a'm. Senin gibisi asla gelmeyecek bir daha. Her zaman gönlümüzdesin ve öyle kalacaksın.

Görüş Bildir