Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Atatürk'ün, Askerî Dehasıyla Yunan Ordusunu Nasıl Geri Püskürttüğünün Olağanüstü Hikayesi

-
9 dakikada okuyabilirsiniz

Vatanımızın kurtuluşuna giden yolda çok sayıda kırılma noktası vardı, bunlardan biri de Sakarya'da yaşanmıştı. Bu hikayedeki gibi kader anlarında neyse ki Mustafa Kemal ve canları pahasına topraklarımızı savunan atalarımız vardı. Onlara ne kadar borçlu olduğumuzu bu bilgiler sayesinde bir kez daha anlıyoruz.

Vatan, millet, Sakarya! 

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

36. 

37. 

38. 

39. 

40. 

41. 

42. 

43. 

44. 

45. 

46. 

47. 

48. 

49. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hugi

saygı olsun bu çelik atlıların göktuğuna, tuğu kaldırmış olan orduların başbuğuna!

asena_elif_94

ŞİMDİKİLER 3G İLE KURTARIYOR GÜYA MEMLEKETİ. SENİN O KESKİN ZEKANA KURBAN SARI SAÇLIM MAVİ GÖZLÜM.

orhanyy

Türkün tarihini araştır, bin tane savaş bulursun böyle, abartmayın

semihsson

4.5G

logicaldoor

Okullarda abidik gubidik şeyler anlatacaklarına şu şekilde anlatsalar ya tarihi çocuklara. Çocuk biraz gözünde canlandırsın, biraz hissetsin. Savaşların tarihlerini ezberlet, sonuçlarını ezberlet, ne yaptın? Cumhuriyet tarihini öğrettim! Öğretememişsin işte. Aynı şey Osmanlı tarihi için de geçerli. Osmanlı'nın o günkü koşullarda dünya ekonomisindeki konumunu hiçbir genç bilmez. Bazı alanlardaki hakimiyetlerini neden ve nasıl kaybettiklerini bilmezler. Ama sorsan padişahların adını sayar sırayla. Neye yarayacaksa...

realistik

Bu dehanın bizim gibi yobaz ve hain torbasına dönüşen bir memlekete gelmesi dünya adına büyük bir kayıp.Yazık o şehitlere.

speedkills

Karakterim gereği kimseyi lider olarak kabul etmem, kimsenin köpeği olmam biat mıdır ne sikimse onu kabul etmem ,kimseyi savunmam ama Atatürk harbiden bir başka . Saygıyla anıyorum.

Başlıklar

SakaryaYunanistan
Görüş Bildir