Görüş Bildir
Haberler
Atatürk İlke ve İnkılapları Dersinin Kaldırılmasını İsteyen Profesör, Cumhurbaşkanlığında Görevlendirildi

Atatürk İlke ve İnkılapları Dersinin Kaldırılmasını İsteyen Profesör, Cumhurbaşkanlığında Görevlendirildi

Okullardan Atatürk İlke ve İnkılapları dersinin kaldırılması gerektiğini söyleyen eski Refah Partisi ve AKP Milletvekili Prof. Dr. Ömer Özyılmaz Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na üye atandı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyeliği ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Ömer Özyılmaz atandı.

AKP'den milletvekilliği yaptı

AKP'den milletvekilliği yaptı

Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü mezunu olan ve çeşitli ortaokul ile liselerde öğretmenlik yapan Özyılmaz, Atatürk ve Uludağ üniversitelerindeki ilahiyat fakültelerinde öğretim üyeliği görevlerinde bulundu. 

Özyılmaz, 1995’te yapılan genel seçimlerde, Refah Partisi’nden Erzurum milletvekili seçilerek Meclis’e girdi. Özyılmaz, daha sonra AKP’ye geçti ve 2002 seçimlerinde AKP Erzurum milletvekili olarak görev yaptı.

"Atatürk İlkeleri dersi dersi kaldırılmalı"

"Atatürk İlkeleri dersi dersi kaldırılmalı"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Özyılmaz’ın, 5 Şubat 2020’de, sosyal medya hesabı üzerinden, üniversitelerde okutulan Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi derslerinin “Kemalist vesayet sisteminin tamamen tasfiye edilmesi” için kaldırılması önerisine yönelik “Sadece üniversitelerden değil, ilkokul, ortaokul ve liselerden de bu dersler kaldırılmalıdır. Onun yerine kolektif hafıza dersi konulmalı, Mustafa Kemal de diğer büyüklerimizle beraber, birlik ve beraberlik içinde, o ders çerçevesinde yeni nesle tanıtılmalıdır” ifadelerini kullanması dikkat çekti. 

Özyılmaz’ın, “İslami Eğitim ve Psikolojik Temelleri”, “Türk Milli Eğitim Sisteminin Sorunları ve Çözüm Arayışları” ile “Osmanlı Medreselerinin Eğitim Programları” adlı kitapları bulunuyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
164
87
6
5
4
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ersaglamnihat

Türk milletinin hala milli birliğini sağlayamamış olması gerçekten şaka gibi bir şey. Adamlar övünecekleri tarihle anlamsız bir savaş içindeler. Cehaletin bu... Devamını Gör

Onur

Bunlarda sorun yok. Sonuçta amaçları belli. Istiklal mahkemelerinde ölenlerin torunları ya da onlar tarafından kullanılanlar. Sorun bizde o torunları kontrol... Devamını Gör

Halil Değerli

Adamların tek derdi.... ..... Cumhuriyet ... Atatürk..... Laiklik ... Demokrasi... Eşitlik... Hukuk... ...... Bunları yok etmek için uğraşıyorlar.. .. .. H... Devamını Gör

Emre Akdağ

Atatürk düşmanlarının ortak özelliği Türk düşmanı olmalarıdır. Tür düşmanlarının da bu ülkeye gram iyi katkısı olamaz