'Atatürk'e Hakaretten' Haklarında Soruşturma Açılan Kadir Mısıroğlu ve Yavuz Bahadıroğlu'nun Kitapları Okullara Dağıtılmış!

 > 
282PAYLAŞIM

Geçtiğimiz yıl Atatürk'e hakaret etmekten haklarında soruşturma açılan Kadir Mısıroğlu ve Yavuz Bahadıroğlu'nun kitaplarının Çorum'da açılacak olan yeni kütüphaneler için okullara dağıtıldığı ortaya çıktı. Dağıtılan kitaplar arasında  Yavuz Bahadıroğlu’nın ‘Kemalist Yalanlar’ ile  Kadir Mısıroğlu’nun ‘Lozan Zafer mi? Hezimet mi?’ isimli kitapları da var.

Çorum Belediyesi, dijital kitap içerikleri ile zenginleştirilmiş 'Z Kütüphane' için çalışmalara başladı.

Hürriyet gazetesinden Gülseven Özkan'ın haberine göre Çorum Belediyesi Z Kütüphane için bir dağıtım şirketiyle anlaştı.  Dağıtım şirketi tarafından toplanan kitaplar ildeki bazı okullara gönderildi. Gönderilen kitaplar arasında Kadir Mısıroğlu'nun ve Yavuz Bahadıroğlu'nun kitapları bulunuyor.

Gönderilen kitaplar arasında Yavuz Bahadıroğlu’nın ‘Kemalist Yalanlar’, ‘Sunguroğlu II’, ‘Zikir Fikir Şükür’, ‘Can’ın Hatıra Defteri’ ile Kadir Mısıroğlu’nun ‘Yunan Mezalimi’, ‘Lozan Zafer mi? Hezimet mi?’ adlı kitaplar yer alıyor.

Ayrıca bu kitapların dışında farklı yazarlara ait ‘Başörtümle Çok Mutluyum’, ‘ Temel Dini Bilgiler Rehberim- İbadet’, ‘Sahabelerle Değerler Eğitimi’, ‘ Minik Mümin’, ‘ Benim Haccım’ isimli kitapların da okullara dağıtıldığı öğrenildi.

Eğitim-İş 'kitapların toplatılması' gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl "Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret" ile "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından başlatılan soruşturmada ifade veren Yavuz Bahadıroğlu ve Kadir Mısıroğlu’nun  kitaplarının okullara dağıtılmasına Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım tepki gösterdi ve kitapların toplatılması gerektiğini söyledi.

Atatürk İçin 'Heykelleri Köpek Leşi Gibi Sürüklenecek' Diyen Kadir Mısıroğlu'na Soruşturma - onedio.com
Atatürk İçin 'Heykelleri Köpek Leşi Gibi Sürüklenecek' Diyen Kadir Mısıroğlu'na Soruşturma - onedio.com

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bir yetkili Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada kitapların toplatıldığı bilgisini verdi.

Habere göre yetkili, belediyenin ihale ile bir firmayla kitapları dağıtmak için anlaştığı ve firmaya kitap listesi verdiğini kaydetti. Dağıtımı yapacak olan firma ise listedeki bazı kitapları bulamadığı için belediyenin verdiği listeyi tamamlamak için liste dışından kendi seçtiği kitapları eklemiş ve 16 okula bu kitapları dağıtmış. Bu kitapların toplatıldığını söyleyen yetkili şu bilgileri paylaştı:

''Bir iki okul kaldı onlar da bugün (4 Ocak) toplatılacak. Küçük yaş grubundaki çocuk kitapları ile ilgili henüz bilgi ulaşmadı. Onlarda da bu yazarlar varsa toplatılacak. O kitapların dağıtılıp dağıtılmadığını şu an bilmiyorum ama Diyanet İşleri Başkanlığı gibi resmi kurumların kitaplarını toplatmayız. Diğer kitaplar toplatılıyor.''

Kadir Mısıroğlu ve Yavuz Bahadıroğlu'nun kitaplarının okullarda dağıtılması sosyal medyada tepkilere neden oldu👇

Kadir Mısıroğlu ve Yavuz Bahadıroğlu'nun kitaplarının okullarda dağıtılması sosyal medyada tepkilere neden oldu👇
Kadir Mısıroğlu ve Yavuz Bahadıroğlu'nun kitaplarının okullarda dağıtılması sosyal medyada tepkilere neden oldu👇

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir