Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aşkın Bu 5 Evresinden Üçüncüsünü Geçebilen Çiftler Sonsuza Kadar Birlikte Kalıyor!

-

Uzmanlar bütün ilişkilerin belirli aşamalardan geçtiğini ve içlerinden bir tanesinin oldukça kritik olduğunu söylüyor. Bu içeriğimizde bütün bu aşamaları ele alıyor, neler için hazırlıklı olmanız gerektiğini söylüyoruz. Sizler için derlediğimiz içeriğimize bir göz atın.

Aşama 1: Taze Aşıklar

Görsel Kaynağı: Before Sunrise (Gün Doğmadan)

Biriyle daha henüz tanışmışsınız ve cicim ayı evresindesinizdir. Aşkınızı gördüğünüz anda karnınızda kelebekler uçuşmaya başlar, her dokunuş elektrik çarpmış hissi verir ve her öpücük bitmez tükenmezdir. Telefonunuzu ondan mesaj gelmiş mi diye her dakika kontrol ediyorsunuzdur. İçten içe bütün bunların saçma göründüğünü bilirsiniz ama kimin umrunda ki. Resmen aşık olmuşsunuz. Eğer hala bu evredeyseniz, şu anda nasıl hissettiğinizi aklınızda tutmaya çalışın. Çünkü ilerde hafızanızı tazelemeniz gerekebilir.

Aşama 2: Yerleşmek

Görsel Kaynağı: Friends

İlişkinizin ciddi olduğunu ve kendinizi birine adamaya hazır olduğunuzu hissediyorsunuz. Normalde 2. aşamada insanlar beraber yaşamaya başlıyor. Bu aşamada anlıyorsunuz ki gerçek hayat sürekli kıkırdamak ve flörtleşmekten ibaret değil. Hala elinizden geldiğince birbirinizle vakit geçirmeye çalışıyorsunuz, bütün düşüncelerinizi ve duygularınızı paylaşmak istiyorsunuz, her zaman birbirinize gününüzün nasıl geçtiğini soruyorsunuz ve bu soruların cevaplarıyla da gerçeken ilgileniyorsunuz. Bununla birlikte, mutluluktan havalara uçmanıza rutinleşmek tokat gibi çarpıyor. Sanki seyahat etmekle, göç etmenin arasındaki farkı bulmak gibi. Varış noktası aynı fakat sorumluluklar tamamen farklı.İkiniz arasındaki pırıltıyı asla kaybetmeyin.

Aşama 3: Alışkanlıklar ve Hayal Kırıklıkları Meydana Gelmesi

Görsel Kaynağı: La La Land (Aşıklar Şehri)

Diğer yarınıza karşı hala güçlü duygularınız var fakat bazı şeyler farklı görünmeye başlamış. Eskiden olduğu gibi her anınızı beraber geçirmek için heyecanlanmıyorsunuz. Günlük sorumluluklar, faturalar, işe bağlılık ve ev işleri romantizmin önüne geçer olmuş. Bazen de bütün bu rutinler arasında kapana kısılmış hissediyorsunuz ve kendinize doğru seçim yapıp yapmadığınızı soruyorsunuz. Bu aşama ilişkilerin en tehlikeli evresidir ve eğer beraber aşmayı becerirseniz, zorlu günlerin geride kalması da çok büyük ihtimaldir. Aranızdaki heyecanı kaybetmemeye çalışın, partneriniz hala daha önceden aşık olduğunuz kişi. Randevulaştığınız zamanki duygularınızı hatırlamaya çalışın ve hayatın sadece çocuklarınızdan ibaret olmadığını, kendinize de vakit ayırmanız gerektiğini unutmayın.

Aşama 4: İstikrar

Görsel Kaynağı: How I Met Your Mother

Bu aşamada kendinizi ilişkinizde güvende hissediyorsunuz ve birbirinizi olduğunuz gibi görüyorsunuz. İlk aşamadaki gibi bulutların üzerinde uçtuğunuzu hissetmeseniz de, üçüncü aşamanın ıstırabı artık sona erdi. Birbirinize nefes alabileceğiniz aralığı tanıyorsunuz, partnerinizden ayrı olarak kendi sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler, ilgi alanlarınız ve alışkanlıklarınız bulunuyor, ki bu tamamen normal. Her zaman siyam ikizi gibi gezmek zorunda değilsiniz. İkiniz de birer birey olarak var olabilir, aynı zamanda aranızdaki bağı da koruyabilirsiniz.

Aşama 5: Bağlılık

Görsel Kaynağı: How I Met Your Mother

Eğer bu noktaya gelebildiyseniz, öncelikle tebrik ediyoruz. Artık "ömürlük" bir takım haline gelmişsiniz. Artık romantik zamanlarınızı özlemiyorsunuz çünkü zaten ilişkide çok rahatsınız ve bir şeyleri değiştirmeyi bile hayal etmiyorsunuz. Ayrıca, bütün kusurlarınızla mükemmel olduğunuzu kabul etmişsiniz. Çocuklarınıza, duygularınızı nasıl hayatınız boyunca devam ettirebildiğinizi öğretin. Gerçek aşkın karşısında zorlukların nasıl aşıldığını anlatın.

Bu içerik de ilginizi çekebilir!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nyctoptilia

ya şu görseldeki filmleri verseniz :((

aysimafeyza

Film/dizi isimlerini görsellerin altında bulabilirsiniz :)

hknbyrm

Paranız varsa bir ömür boyu mutlu olabilirsiniz. :)))

umit-beynel

Mümkünse 4. aşamaya gelmeyelim. İçimi kararttı.

bronz-sisko-kiz-heykeli

biz 3. aşamada sistemi kandırıp yeniden ayrı yaşamaya başladık canımız sıkılmasın diye, monotonluk falan darlamasın bizi istedik. hafta sonları aynı evde kalıyoruz. ama ilişkimiz aynı şekilde sevgi ve saygıyla devam ediyor. bu sayılır mı?

berfu-erener

ben 1. aşamayı geçemiyorum dahaaa

Görüş Bildir