Görüş Bildir
Haberler
Asgari Ücret Her Gün Değer Kaybederken Çift Maaş Alan Bürokratların Sayısı da Artıyor

Asgari Ücret Her Gün Değer Kaybederken Çift Maaş Alan Bürokratların Sayısı da Artıyor

Her gün gelen zamlar, TL'nin değer kaybetmesi yoksulluğumuzu hızla arttırırken, çifte maaş alan bürokratların sayısı da aynı hızla artıyor. 4 yeni bakan yardımcısı da bu maaş furyasına kapılanlar arasında. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 8 Nisan günü göreve atanan 4 yeni bakan yardımcısı da at yarışı ve müşterek bahis düzenleyen Yüksek Komiserler Kurulu (YKK) üyesi yapıldı ve ayda 59 bin 553 TL'yi bulan çifte maaşa kavuştu. Eski Bakan Bekir Pakdemirli döneminin 4 bakan yardımcısı Akif Özkaldı, Fatih Metin, Hadi Tunç ve Ayşe Ayşin Işıkgece de YKK üyesi olarak çift maaş alıyordu.

Yeni yardımcılar arasında iki AKP'li isim yer alıyor

Yeni yardımcılar arasında iki AKP'li isim yer alıyor

AKP'li eski Ankara Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve AKP eski milletvekili Ebubekir Gizligezer de yeni Bakan yardımcıları arasında bulunuyor.  Bu isimler 2022 yılı itibarıyla YKK’dan brüt asgari ücretin 4 misli olarak belirlenen miktarda ve 20 bin 16 TL kurul üyeliği ücreti alıyor. Bakan yardımcısı maaşı ise 39 bin 537 TL. Kurulda Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın damadı Özkan Köylübay da yer alıyor.

Yüksek Komiserler Kurulu'nda kimler var?

Yüksek Komiserler Kurulu'nda kimler var?

Tarım ve Orman Bakanlığı Yüksek Komiserler Kurulu üyeleri 8 Nisan itibarıyla şu isimlerden oluşuyor: Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Özkan Köylübay ve Sadettin Atığ.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
14
4
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mesut binici

Değirmen şu an faaliyette ama bu su nerden geliyor diye sorulduğunda evelemeyin gevelemeyin......Kendinize hak görüyorsunuz değil mi....Tüyü bitmemiş yetim h... Devamını Gör

Trabzonnn

İdeolojileri tamamen bunun üzerine kurulu

Mete Tunga

Türkiye Cumhuriyeti'nin paralarını kendilerine aktarıyor bu dinciler. Hem de hortumla. Onlar haram diye düşünmezler, çünkü cihat yapıyorlar güya