Asaleti Hayranlık Yaratan, Havasıyla Ortalığın Tozunu Attıran Ankara Kızlarının 13 Şahane Özelliği

-

Bugün size biraz Ankara kızlarından bahsedeceğiz. Onları tanıyanlar aşağıda saydıklarımıza zaten katılacaklardır ama tanımayanlar için özet geçelim. Keşke herkesin hayatında bir Ankara kızı olsa...

1. Kalabalık bir güruhun içinden bile seçilebilen bir havaları vardır Ankara kızlarının. Dikkat çekmek için hiçbir şey yapmasına gerek yoktur; yürüyüp geçerken bellidir onun mağrur havası.

i.pinimg.com

2. Bakışlarıyla insanın fotoğrafını çeker. Seyredecek bir denizi olmadığı için insanlara bakmaya alışmıştır; baka baka insan çözmekte ustalaşmıştır.

3. Hayatta her an her dakika işlerin değişeceğini, Ankara'nın Eylül ayından çok iyi öğrenmiştir. Bu yüzden bir Ankara kızını beklenmedik durumlar bozmaz, kolay kolay yıkmaz.

static.ounousa.com

4. Mesafeli olmak onların yapılarında vardır. Samimiyetlerini kolay kolay teslim etmezler ama inandıkları insanlara da dünyalarını sonuna kadar açarlar.

5. Karasal iklimin netliği, karakterlerine de yansımıştır. Şehrine her ne kadar gri deseler de onun yapısı griyi kabul etmez, belirsizlikleri sevmez.

6. Bir türlü kırılgan olmayı beceremedikleri için güçlü duruşları, dışarıdan bakanları bir miktar ürkütebilir.

7. Herkesin ortamda olsun istediği "kafa kız"lardır onlar. Her sohbetin uyumlusu, her arkadaşın "o da gelsin" dediği vazgeçilmez unsurdur.

8. Zoru başarmak konusunda azimlidirler ve asla kolay kolay pes etmezler. Bir Ankara kızının kafasına koyduğunu yapmadığı neredeyse görülmemiştir.

9. Aile kavramına oldukça düşkün olurlar. Çekirdek aile yapısını memur ya da işçi babanın kurduğu düzende öğrenmiştir çoğu.

10. Eğitime ve kültüre önem verir Ankara kızları. Onu etkilemek için başka şeyler düşünmeye gerek yoktur; kültür hep bir adım önde gider.

11. Medeni cesareti ve özgüveni hemen dikkat çeker. Ankara ayazında sokağa çıkmak, bazen topuklu ayakkabı ile buzun üstünde yürümek gibi günlük sınavların sonucudur bunlar.

12. Asalet onların sanki diğer adı gibidir. Duruşları, bakışları, en ufak mimikleri bile köklü bir şehrin asaletinden izler taşır.

13. İç Anadolu'nun mağrur prensesleridir Ankara kızları. Ve şanslı olan herkesin hayatında bir adet Ankara kızı mutlaka bulunur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
miss.av

Neymişim be.

burcuckr44

vay hepsi de en sevdiklerim :) sayın editör; peki Malatya kızları :D

didem-tek

Türkiye nin bütün kızları güzel ama zaten Ankara kızının güzelliğinden değil özelliğinden bahsediyor :) güzel olmuş teşekkürler.

paco-hernandez

la bebe sıghara ver la diye üstüne atlasın biri de gör Ankara kızını!..

emrullah-zeybekoglu

admin bir video yakışır buna ya

Başlıklar

Ankaramemurtopuklu ayakkabı
Görüş Bildir