Artvin'de Sel ve Heyelan: 4 Kişi Hayatını Kaybetti

 > 
123PAYLAŞIM

Artvin'de aşırı yağış sonrası Yusufeli Barajı şantiyesinin bulunduğu alanda sel ve heyelan meydana geldi. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 1 işçinin hayatını kaybettiği selde aynı aileden biri çocuk 3 kişinin kaybolduğunu bildirdi. Arama kurtarma çalışması yapan ekipler bir süre sonra kayıp kişilerin cansız bedenlerine ulaştı.

Artvin'in Yusufeli ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak, sel ve heyelanlara neden oldu. 

Sele kapılan otomobildeki bir kişi yaşamını yitirdi, su baskını yaşanan baraj şantiyesinde onlarca araç ve iş makinesi toprak altında kaldı.

Artvin-Erzurum yolu ulaşıma kapandı.

Yusufeli Barajı şantiyesindeki işçiler canlarını zor kurtardı.

Selden kaçarak kurtulan işçiler, güvenli bölgelere sığındı. Şantiyede çalışanlara ait park halindeki onlarca araç ile iş makineleri balçığa gömüldü. Hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.

İşçilerin cep telefonuyla kaydettiği görüntüler 🎥

Su kavuşumu mevkiinde tünelin içi balçıkla doldu.

Karayolları, İl Özel İdaresi ekipleri ile baraj inşaatı görevlileri iş makineleriyle kapalı yolları ulaşıma açmak için çalışma yürütüyor.

Vali: Anne, baba ve çocuk kayıp

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli'ndeki sel bölgesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Doruk, gazetecilere yaptığı açıklamada, ciddi bir felaket yaşadıklarını belirterek, "Akşam saat 19.30 civarlarında bir sel geldi, Yusufeli Barajımızın Limak şantiyesi bölgesine. Bir vefatımız var, şantiye çalışanlarımızdan. Bir ailemiz de kayıp, anne, baba ve bir çocuğuyla birlikte. Arama çalışmalarımız devam ediyor." diye konuştu.

Şantiyede çok ciddi boyutta hasar olduğuna dikkati çeken Doruk, "Birçok araç çamur altında kalmış. Baraj inşaatımızın çalışmasına mani bir durum yok, o bölgede bir sıkıntımız yok. Fakat önemli bir boyutta maddi hasar oluşmuş, özellikle ofis, yatakhane bölgesinde. Tabii tahliyeler yapıldı, buradan başka bir bölgeye alındı işçilerimiz." ifadesini kullandı.

Doruk, şu aşamada temizleme çalışmalarının devam ettiğini kaydederek, "Artvin-Erzurum yolumuz kapalı. Tünelin içinde çok miktarda rusubat var, bunun temizlenmesi vakit alacak. Dolayısıyla vatandaşlarımızın Artvin'den Erzurum'a yolculuklarında başka bir güzergah kullanmalarında fayda var." dedi.

Bölgede AFAD ve jandarma ekipleri, iz takip köpekleriyle kayıp 3 kişiyi arama çalışmalarına devam ediyor.

Ulaşıma kapalı Artvin-Erzurum kara yolunda temizleme çalışmaları da Karayolları ve baraj inşaatı yüklenici firması çalışanlarınca sürdürülüyor.

🎥 3 kişinin ölüme sürüklendiği anların görüntüleri

Felakete ilişkin ajansların paylaştığı fotoğraflar 📷

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir