Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Artık Şu Konuyu Konuşalım: Herkesin Bayıldığı Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun Dünyanın En Kolpa Adamı Olduğu Gerçeği

-

2015’te seçildikten bu yana dünya siyasi sahnesinin çiçek çocuğu kesilen Justin Trudeau’nun aslında fevkalade dandik ve popülist bir herif olduğunu biliyor muydunuz? 

Gelin biraz şu adamdan bahsedelim...

Trudeau görünüşte kapsayıcılık, eşitlik gibi konulara ihtimam gösteren liberal demokrat bir politikacı. Fakat onu diğerlerinden ayıran bunu oldukça sakil biçimde icra etmesi.

Zorlama PR hamleleriyle başlayalım. Tamam, şu devirde PR kasmayan dünya lideri kalmadı ama bu nedir ya? Neymiş, spor yapıyormuş da gençlere denk gelmiş...

Fast food dükkanından kendi başına sipariş verebilecek kadar mütevazıymış.

Şu video epey yürümüştü. Basın toplantısında konu quantum computing’den açılınca sayın Trudeau tüm dünya liderlerine örnek olurcasına herkese ders vermişti. Ne olay ama?

İşin aslı farklı tabii. Çünkü toplantı öncesinde gazetecileri bu konuda soru sormaya teşvik eden de bizzat kendisiymiş.

Sörf yapmadan duramayan başkanımız evlilik fotoğrafı çektiren çifti istemeden de olsa bombalamıştı. Kesin öyle olmuştur diyoruz.

Mesela Hindistan’a gittiğinde ailecek giyilebilecek en stereotipik kıyafetleri giyip şu pozu vermesi.

Bunun Türkiye karşılığı Justin’in fesli, karısının kara çarşaf giymesi filan yani. Öyle düşünün.

Bir de çorapları var tabii. Trudeau’nun çorapları için özel bir departman kurdurduğunu dahi düşünüyorum.

Mesela bir yandan Gay Pride’a katılıp bir yandan çoraplarıyla Ramazan Bayramı’nı kutlaması. Kapsayıcı olacağım diye dünyanın belini ağrıttın be birader. Bi' sakin.

Bir üniversitede yaptığı soru cevapta mankind kelimesini kullanan kadına “Mankind demeyelim lütfen, peoplekind diyelim” diyerekten saçmalamanın sınırlarını zorlaması.

Mankind İngilizcede insanlık demek. Man kökünden geliyor. Man insan demek, fakat erkek anlamına da geliyor. Yani Trudeau man yerine people diyince ayrımcı dil kullanmadığını düşünüyor.

Daha vukuatların saymakla bitmez. Sonuç olarak itici ve sahtesin Trudeau.

Prens George bile seninle muhatap olmak istemiyor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-h.-bozkurt

Popülist şarlatanlıklarını daha fazla yazmaya gerek yok, bu kapitalist-emperyalist ülke siyasetçisinin. Kanada şirketinin o güzelim Kaz Dağlarındaki vahşetine bakmak yeterli.

engin-sezar-erbil

Bok atmanın lüzmu yok. Kıskanmamak gerekiyor.

beryy93

Editör ne oldu Kanada iltica talebin mı reddedildi :D

yeldas

editör şekerim, kıskanç mıyız biraz :))))))

garden_gnome

Aslında hint kiyafetleri fesle karsilastirilamaz. Hintliler o kıyafetleri hala giyiyorlar, ama sadece düğünlerde. Hintliler de düğünü kıyafeti giymiş diye eleştirmişlerdi. Biz düğünlerde fes giymiyoruz.

Görüş Bildir