Arkadaşlık Uygulamalarında Çalışan Kişilerin Meslekleri ile İlgili Verdikleri Kirli Sırlara Çok Şaşıracaksınız

72PAYLAŞIM

İnsanların nasıl ayakta uyutulduğunu görünce biraz canınız sıkılabilir.

1. "Kadınların aldığı istenmeyen penis fotoğrafı sayısını duysanız inanamazsınız."

"O kadar fazla ki, gerçekten kan dondurucu. Günlük milyona yakın rakamlarda penis fotoğrafı gönderiliyor ve birçoğu tabii ki cevap alamadan engelleniyor."

2. "Kullanıcılar ile mesajlaşmak için fake profiller oluşturuyoruz."

"Tabii ki onlar bizim kim olduğumuzu bilmiyor ama uygulamayı daha canlı tutmamızı sağlıyor."

3. "Kadın kullanıcılar uygulamayı erkek kullanıcılara göre daha erken saatlerde açıyorlar."

"Erkekler genellikle akşamları kullanmayı tercih ediyorlar. Fakat o saatlerde kadınlar online olmadığı için araya fake profillerimiz giriyor ve bu erkekleri bir kadınla konuşuyormuş gibi hissettirerek sitede tutuyoruz. Bu fake profiller için gerçek kadın fotoğrafları kullanılıyor fakat asıl sahipleri erkek oluyor. Genellikle 20'li yaşlardaki erkeklerden seçiliyor."

4. "Bir site için mühendislik yapıyordum. Gördüğünüz hiçbir kadın profili gerçek değil. Hepsi sizi uygulamada tutmak için."

5. "Birçok uygulamada size gelen ilk mesaj aslında bilgisayar tarafından atılmış oluyor."

"Nasılsın, günün nasıl geçti gibi sorular alıyorsanız bilin ki karşınızdaki gerçek bir kişi değil. 'Hayalet' adını verdiğimiz kullanıcılar tarafından atılmış oluyor. Bu arada bu kullanıcıların varlığına en çok orta yaşlı erkekler inanıyor, karşılarındaki 20'li yaşlardaki kadınların gerçekten onlarla ilgileneceğini düşünüyorlar."

6. "Kadınlar genellikle yaşları ve kiloları konusunda yalan söylerken, erkekler boyları ve gelirleri konusunda yalan söylüyorlar."

"Erkekler hiçbir tane bile istenmeyen mesaj almazken, kadınlar günde belki de yüzlerce alıyorlar."

7. "Erkekler eşleşirken karşılarındaki kişinin profiline çok bakmıyorlar ve az eşleşme yapıyorlar. Fakat kadınlar çoğunun işe yaramayacağını bilmelerine rağmen birçok kişi ile eşleşiyorlar."

8. "Erkekler baktıkları profillerin %47'sini sağa kaydırıyorlar. Kadınlar ise sadece %12'sini."

9. "Arkadaşlık uygulamaları kocaman bir yalan üzerine kurulu."

"Biz çalışanlar ise bu yalana göz göre göre ortak oluyoruz. Doğru olmadığını bildiğimiz halde insanları kandırıp onlarla gerçek birer birey gibi konuşuyoruz."

10. "Ben değil ama bir arkadaşım çalışıyor. Çocuk tüm gün penis fotoğraflarına bakıp onların 'penis' olup olmadığını işaretliyor."

"Düşünsenize tek işi penis fotoğrafı görmek. Ne kadar iğrenç."

11. "Müşteri şikayetleri çok komik."

"Öyle müşteriler var ki konuştukları kişi tarafından kandırılıyorlar mesela paralarını alıyorlar. Daha sonra da ortadan kaybolunca gelip bize şikayet ediyorlar."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gurcan-ilker-akyuz

"Sabahtan akşama kadar penis fotoğrafı olup olmadığını işaretliyor" bu açıklama da pek inandırıcı gelmedi. Bu işlemi hali hazırda yapan yazılımlar zaten mevcut. Kaldı ki bir insan elinden onaylanıyorsa bile, buna "Düşünsenize tek işi penis fotoğrafı görmek. Ne kadar iğrenç." diye bakamazsınız. Bu çalışan kişiye de hakarettir firmaya da hakarettir. Doğru ve dürüst bir şekilde o uygulamayı kullanan insanlar için birileri bu işleri yapmaya çalışıyor.

gurcan-ilker-akyuz

Haberdeki bazı açıklamaları ofansif ve abartılı buldum. Nedense tüm arkadaşlık uygulamaları resmen zan altında bırakılmış, ben de bu sektör içerisinde çalıştım ve hatta hem çalıştım hem kullanıcı olarak bulundum. İşini ciddiye alan ve sadece ciro kaygısı taşımayan, kullanıcılarının daha iyi ve rahat bir şekilde uygulamayı kullanmaları için çalışan firmalar da mevcut. Örneğin "Arkadaşlık uygulamaları kocaman bir yalan üzerine kurulu." açıklaması durumu tüm firmalar bu şekilde çalışıyormuş gibi lanse ediyor. Madem bu şekilde bir röportaj veriliyor, açıklık olması gerekir ki kullanıcılar daha dikkatli davranabilsin. Soru sorulan kişi hangi firmanın böyle çalıştığını söyleyemiyorsa (ki zaten vermeyecektir), bu haberin mantığı nedir? Bu haber başlığının amacı "Arkadaşlık uygulamalarını/sitelerini kullanmayın" gibi bir şey mi?

doctor-what

içeriğin yüzde yetmişi "he o profiller yalan heğ" demekten ibaret.

petek.

Bunlara inanan varsa zaten enayidir. Asla rastgele eşleştiğim biriyle buluşup görüşmem hele şu devirde, ülkemizde her gün yüzlerce kadın cinayetleri yaşanıyor tecavüzler oluyor o uygulamalar sapık dolu ve oradaki tüm erkeklerin amacı sex ama hala bu tür uygulamalar nasıl bu kadar popüler oluyor anlamış değilim.

doctor-what

Bence ülkemizde pek popüler değiller. Çoğunluk erkek diye tahmin ediyorum ama güzel bir çalışma prensibi var aslında.

corpse-bride

keranelerı kapatırsan boyle olur

Görüş Bildir