Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Arkadaşıyla Oyun Oynarken Nerf Tabancası Yüzünden Bir Gözünü Kaybeden Çocuk

38PAYLAŞIM

9 yaşındaki Taylor-Jay Ravicini, Nerf tabancasından fırlayıp gözüne isabet eden cisim yüzünden, görüşünü kaybetti ve gözünü ameliyatla almak zorunda kaldılar.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/uk-nine-yea...

Görünüşe göre oyuncak tabancadan fırlayan yassı ve yumuşak cisim, hızla Taylor'ın gözüne isabet edince, gözü onarılamaz şekilde hasar görmüş.

Doktorlar, ameliyatla Taylor-Jay'in gözünü almak zorunda kaldılar çünkü aksi takdirde, diğer gözünde de görme kaybı meydana gelebilirdi.

Olay gerçekleştiğinde küçük çocuk, annesinin gözetiminde evde, bir arkadaşıyla oyun oynuyordu.

Enfeksiyon kapan gözdeki komplikasyonlardan dolayı Taylor-Jay'in, kazayı izleyen 6 hafta boyunca hastanede kalması gerekti.

Çocuğun annesi Stacey Ravicini, okuldaki çocuklar oğlunun gözüyle dalga geçmeleri sebebiyle Taylor'ın gerçekçi bir protez göze sahip olabilmesi için bağış toplamaya çalışıyor.

''İnsanların, benim kötü bir anne olduğumu düşünmelerini istemiyorum. Olay yaşandığında üç çocuğumla evdeydim ve onları gözetiyordum ancak her şey bir anda oldu. O anda alt kattaydım ve korkunç bir çığlık duyunca kalbim yerinden oynadı. O an onu görmeye bile gidemedim, çok kötü bir şey olduğunu sezdim ve bakması için eşimi yolladım. Taylor'ın gözü kan içindeydi, doktorlar kan basıncından dolayı, eğer gözü almazlarsa diğer gözünde de görü kaybı olacağını söylediler. Yapılması gereken neyse izin vermek zorunda kaldık.'' diyor, Taylor'ın annesi Stacey.

Taylor'a ve ailesine, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 🙏😔😔

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hay-bin-kun

domates yerken de ölebiliyor insan.

hipergrafi

Mantıksız bir kıyaslama oldu. Domates besleyici bi gıda maddesi olduğu için domates yerken ölmemek için domates yememek gibi bi önlem almak saçma olurdu. Ama ucundan sert cisimler fırlatan oyuncakların herhangi bir faydası olmadığı gibi bir sürü tehlikeleri var. O açıdan bu oyuncakları tercih etmemek gayet bilinçi bir tercih.

hipergrafi

Tabanca değilmi sokmayacaksın eve işte şeytan dolduruyor. Ayrıca çocuğa oyuncak silah vermemenin fiziksel tehlike yaratmasıyla ilgisi yok. Psikolojik tehlike yaratıyor. Canlılara fiziksel zarar vermek için icat edilmiş bir nesnenin oyuncağı ne kadar masum olabilir? İstediği kadar rengarenk olsun, namlusundan yumuşak mermiler, baloncuklar atsın. Çocuk hayal dünyasında elindekini gerçek bir silah yerine koyarak oynuyor. Bu onun psikolojisi için ne kadar uygun geliyor kulağa?

heineken

Tam da bu aralar çocuğuma bu oyuncaktan almayı düşünüyordum... Bu kadar tehlikeli olabileceklerini hiç düşünmemiştim.

deen-tharkuho

Allah aşkına çocukların bu tür tehlikeli oyuncaklarla oynamasına neden izin verirsiniz?

engin-turk1

Çocuğa çok çok üzüldüm Allah onun ve ailesinin yardımcısı olsun. Ama şuna takıldım, okulda çocuklar dalga geçiyormuş. Her ne kadar toplumsal sıkıntılar yaşıyor olsak da bu olaydan anladığım akran zorbalığı denen hadise yabancı ülkelerde bizdekine kıyasla korkunç boyutta. Bizde bu yaşta bir çocuğun başına böyle bir şey gelse, tabi istisna durumlar olabilir ama okul arkadaşları dalga geçmeyi bırak ona destek olurlar.

Görüş Bildir