Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Araştırmalar Yılların Tartışmasına Son Noktayı Koydu: Kadınlar Erkeklerden Daha İyi Araba Kullanıyor!

-
Abone ol

Kadınların kötü sürücü oldukları artık bir efsaneden ibaret ve bu yanılgı modern kültürde çok uzun süredir devam ettiriliyor. Kadınlar iyi birer sürücü değillerse, neden araç sigortası için daha az ödüyorlar? Kadın sürücüleri küçümsemeye kendini adamış olanlar çoğunlukta olduğu için, Insurethebox.com verileri inceleyip kayıtları açığa çıkarmaya karar verdi. Sizler için Ladbible'dan derlediğimiz çeviri haberimize göz atın.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/news-its-of...

8 Mart'ta Kadınlar Günü kutlamalarıyla birlikte, erkeklerin mi yoksa kadınların mı daha güvenli araba kullandıkları sonucuna varmak için, sigortacılar 4.5 milyar mil veriyi analiz etti.

Tahmin edin kim daha güvenli araba kullanıyormuş. Kadınlar listede ilk sırada!

Ocak 2017 - Aralık 2018 verileri incelenirken, erkeklerin kadınlardan %46 daha fazla hız yapmaya meyilli oldukları görüldü.

17-25 yaş aralığına bakıldığındaysa bu rakam, %55'e yükseliyor.

Insurethebox'dan Naomi Little konu hakkında şöyle söyledi:

"Hız, araba sürerkenki risklere katkıda bulunan en büyük ve her sürücünün kontrolü altında olan tek şeydir. Yine de, güvenli araç kullanan genç kadınlar ve erkekler arasındaki en büyük farklılık bu gibi görünüyor."

Veriler, zaman zaman %20 civarında hız yapan sürücülerin kaza riskini %87 oranında arttırdığını gösteriyor.

Bunun kısmen nedeniyse, yüksek hızda araç kullanırken sürücülerin beklenmedik tehlikelere karşılık vermeleri için daha az vakitleri olmasıdır.

Kadınlar ayrıca, yolda olmanın daha tehlikeli olarak kabul edildiği gece vakitlerinde daha dikkatli davranıyor.

Araştırmalar, kazaların neredeyse çeyreğinin yaşandığı ve gece en riskli olan 12:00 ve 05:00 saatleri arasında, genç erkeklerin kadınlardan %28 daha fazla araba kullandığını gösteriyor.

Bu sebeplerden dolayı, sadece cinsiyetlerinden dolayı değil, yolda daha dikkatli oldukları ve kazaya daha az sebebiyet verdikleri için, kadınlar araç sigortalarına daha az ödüyor.

Araştırma sonuçlarıyla, uzun soluklu cinsiyet savaşı tartışması bir kez daha rafa kaldırılmış oldu.

Bütün bu bilgiler sonucunda, kadınların daha iyi sürücüler oldukları sonucuna varılmış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ceyhun-nuri

keske gercek hayattada etkılerını hıssedebıldsek

goguse

önce park öğrenilmeli

ayakli-gazete

Herkes bir şey söyler, her editör bir genelleme yapar içerik tutsun diye. İyi araç kullanan kadınlar var kesinlikle ancak gösterilen kaynak yine bir haber sitesine ait ve asılsız! işin biyolojik ve sosyolojik kısımlarını kimse araştırmadan sallıyor. Gerçek kaynak bulunca buradan paylaşacağım. Birbirinizi üzmeyin böyle şeyler için, kırmayın koşmayın terli terli su içmeyin hadi bakayım :)

deryadrn

Lütfen hiç inandırıcı değil. Güvenli kullanıyor dersen bile olmaz, yavaş gitmek her zaman güvenli değildir. Erkekler daha iyi araba kullanıyor net. Hemcinslerimin de bazıları çok iyi. Trafikte olanlar bilir. Eskiden sakin bir şoförken şimdi kendimi çoğu kez küfür ederken buluyorum ve baktığımda ya kadın şoför çıkıyor ya da yaşlı amcalar! Bazı çakal gençler de bildiğin can almak için uğraşıyor zaten! Trafik dert!

pelbug

Erkeklerin 'yok obocom bo oçorok yolon' çabası çok tatlı :D evet evet dünyada her şeyi en iyi siz yapıyosunuz. He yavrum he :D

Görüş Bildir